Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cameleon

[zlecę] Ulepszenie konfiguracji serwera pocztowego

Polecane posty

Potrzebuję drobne podciągnięcie serwera pocztowego do spełniania lepszych norm a dokładnie

 

1. Instalacja patcha dla qmaila 512kb dns response

2. Konfiguracja spf (mxtoolbox.com) mówi że brak spf, txt ustawiony.

3. Usprawnienie dla hotmaila aby maile nie trafiały do spamu (pewnie wystarczy dokończyć spf)

4. Sprawdzenie i ew. poprawienie zabezpieczeń które umożliwiały by wysyłanie maili z serwera (wiem że temat rzeka ale nie mówię o podpinanie się do skryptów php).

 

Aktualna specyfikacja serwera

Serwer ma dobrą reputację

System Centos 5.2

Plesk 10.4 / Qmail

ASL 3.2

Domainkeys skonfigurowane

SPF TXT dodany

Dmarc działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobi Ci hotmaila to poproszę o informacje, bo DKIM+SPF i dobra reputacja nie rozwiązują problemu...

 

Off-topic: Wystarczy do DKIM i spfa dodać DMARC i hotmail przyjmuje pocztę poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, musiał bym skompilować Qmaila z DKIM albo się przerzucić na Postfixa który wydaje się współpracować poprawnie z DKIM w środowisku Pleska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×