Skocz do zawartości
robson345

Co zamiast Windowsa XP

Polecane posty

Zbliża się koniec wsparcia technicznego dla Windowsa XP a że mam ten system na jednym z komputerów czas zastanowić się nad zmianą systemu. Myślałem o 8 ale ze względów technicznych nie będzie ona działała w 100% na tym sprzęcie. Minimalna rozdzielczość dla 8 to 1024x768, a sprzęt może wyświetlić tylko 1000x600.

 

Zastanawiam się nad którąś z dystrybucji Linuxa ale do końca nie mogę się zdecydować. Ma to być wersja okienkowa na której będzie można sprawdzić pocztę, przejrzeć strony, odpalić gg, korzystać z jakiegoś programu typu Word który obsługuje najnowsze rozszerzenia dla tego programu. Kiedyś jeździłem na slacku ale to było dawno i nawet nie wiem na jakim etapie jest teraz ta dystrybucja. Biorę też pod uwagę płatne dystrybucje ale z takimi nie miałem wcześniej do czynienia. Byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią na temat różnych dystrybucji, jakie są plusy czy minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się to zainstalować z patyka?

Polecam Fedora i Ubuntu. Jeśli patyk to pendrive to oczywiście, że się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pracować na kubuntu - to takie ubuntu z takim lżejszym (albo określenie delikatniejszym bedzie lepsze) środowiskiem graficznym, warto spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry Ubuntu zastrajkowało i nie chciał się odpalić live. Dopiero za drugim razem zaskoczyło.

 

Muszę przyznać Łukasz że mnie trochę z tą Fedorą zaskoczyłeś i po sprawdzeniu live instaluje się na dysku. Muszę się tylko przyzwyczaić do komend w konsoli zaczynających się yum yum yum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mint to akurat pochodna ubuntu, ale calkiem niezle wykonana (szczegolnie cinnamon).

 

TAk, graficznie taka opcja powinna byc dostepna w ustawieniach zasilania, zakladajac ze masz zainstalowana paczke od gnome-power-manager (czy jakos tak) i Twoj laptop zostal wykryty jako laptop.

 

Te sama opcje mozna tez w gsettings i podobnym backendzie konfiguracji wyklikac.

 

Powinna być ale nie ma, musiałem ręcznie zmieniać ustawienia w pliku i teraz działa. Do tego nie są wykrywane urządzenia sieciowe a to już duży minus. Na pierwszy rzut oka fajny prosty system ale wiele rzeczy trzeba sobie doinstalować, dlatego szukam dalej ale nie skreślam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×