Skocz do zawartości
kalkulatorek

Polska na 45 miejscu...

Polecane posty

Myślę właśnie że kraje wysoko rozwinięte tą średnią mogą mieć dużo niższą od tych słabo rozwiniętych.
Obstawiam, że w krajach wysoko rozwiniętych więcej ludzi ma internet bo to po prostu standard - 1Mb/s czy nawet 512kb/s - ale ma.
W uboższych krajach mniej ludzi ma internet, ale za to jak ich już na niego stać, to nie mają 1, 2 czy 4mb tylko 64mb/s albo i więcej, bo dlaczego nie? ;)

A teraz TheKrzysztofa powiedz mi, czy chociaż 1/20 tego wykorzystujesz?... :P
Ja mam 40mb/s down 4mb/s up a prezentuje to się tak:
3191723400.png

W sumie nie potrzebuje 40mb/s downloadu, rzadko z tego korzystam (ile to można ściągać?!)
Myślę, że 100x bardziej przydałby mi się net nawet 10Mb/s symetryka - może 4mb/s to jest spory skok porównując do wolniejszych łączy i do netii (max 2mb/s przy vdsl - chyba że coś się zmieniło), ale nie oszukujmy się - to jest nadal mało, przesłać komuś sporo zdjęć czy jakiś film z wakacji, albo wystreamować jakiś gameplay to już nie jest łatwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz TheKrzysztofa powiedz mi, czy chociaż 1/20 tego wykorzystujesz?... :P

 

 

Download jest dla mnie mało ważny natomiast upload TAK, dlatego takie internety potrzebuje. Wykorzystuje do streamowania video i serwera wymiany (Oraz Backupu) który stoi u mnie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że podobnie jak ja - gdyby nie upload 4x większy pewnie tej 10mb neo nie zmieniałbym na 40mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że podobnie jak ja - gdyby nie upload 4x większy pewnie tej 10mb neo nie zmieniałbym na 40mb/s.

 

Jak by dawali łącze 1:1 bym wziął 10mb albo 20mb - pytałem się w UPC czy nie da rady dla stałego klienta indywidualnej oferty down mniejszy a up większy i niestety nie. Odpowiedź że nie opłaca im się to (Choć chciałem płacić drożej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy ISP.

 

Są dwie grupy klientów:

- ci co chcą tyle i tyle łącza

- ci co tyle i tyle potrzebują

 

90% klientów należy do tej pierwszej grupy :) On chce mieć 6, 10 czy ile tam, a potem w statystykach 1.. 1.5.. czaaasem do 4 dojedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyy średnia z Aero2 0,88Mb/s? przecież tam jest limit 0,5Mb/s przecież? czy to się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja ostatnio neostradę zmieniłem z 6mbit na do 10mbit :)

 

Prócz uploadu nic się nie zmieniło. W styczniu mają jakieś centralki czy cuś wymieniać i zobaczymy co będzie. Jak dalej nic to rozejrzę się nad czymś lepszym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam te neo do 10 i wcale nie jest tak źle.

Ostatnio kabel im zerwało i po wymianie jest stabilne 6

3192712800.png

Z tego co też wiem to budują nową centralę z obsługą do 30

Więc loty jeszcze się poprawią.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Olkusza do:

Jaworzno:

3194390678.png

 

Wa-wa (TP)

3194395671.png

 

nie wiadomo czy płakać czy się śmiać :)

Powód?

Neo 10 mb lecz obsługuje TYLKO 1mb (nawet nie) ponieważ za duża odległość od centralki (7-8km) i wiecej nie pójdzie... :(

Edytowano przez Nazgul (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Składaj reklamację i nie płać faktury bo minimum jest download 1mbit. Sprawdź na umowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jeżeli na umowie ma, załóżmy, do 10 MBit/s to nawet się na to nie spojrzą, TP się wycwaniło w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było tak, że prędkość musiała się mieścić w zakresie tak, żeby była max taka jak zadeklarowana a minimum taka jak pakiet niżej.
Czyli np
neo 10mb/s musiało mieć więcej niż 6mb/s
6mb więcej niż 2mb/s
bo inaczej następowała migracja techniczna w dół.

Teraz chyba są tylko pakiety 10mb, 20mb, 40mb, 80mb więc raczej nic nie zrobią.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 30 Mbps / 3 Mbps.

I tak, upload ważniejszy, download rzadko wykorzystuje się w pełni. Pamiętam, gdy miałem 512 kbps / 64 kbps, a potrzebowałem wysłać setki megabajtów... uruchamiałem i zostawiałem na długie godziny... 100 MB w niecałe 4 godziny, jak dobrze poszło... teraz w 4 i pół minuty - jest różnica.

 

Jestem ciekaw czy w tych testach uczestniczą osoby mające łącza 1 Gbps / 1 Gbps. Jakiś czas temu podobno gdzieś ktoś (chyba Google gdzieś w Skandynawii, ale mogę się mylić, już nie pamiętam dokładnie) komuś sprezentował takie *domowe* łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten upload jest przekłamany... bez przesady połowa łącz w Polsce to ADSL'e albo VDSL'e a średni upload to ponad 5Mb?
Nie podoba mi się to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściema i tyle :)

A co do mojego łącza to oni wiedza co jest na umowie i jeśli Ci się nie podoba w każdym momencie możesz zerwać umowę - lecz wtedy zostanę bez dostępu do internetu :>

Zostaje jeszcze satelitarna lub radiówka ale raczej jestem za tym że co kabel to kabel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ej wy na neostradzie też musieliście zmienić z pppoA na pppoE?

 

Bo u mnie z E działa jako tako a na A czasami się zrywa kilka razy w ciągu dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej wy na neostradzie też musieliście zmienić z pppoA na pppoE?

 

Bo u mnie z E działa jako tako a na A czasami się zrywa kilka razy w ciągu dnia...

 

Nic nie zmieniałem.. tyle że ja na livebox chyba się nawet nie da...

nawet sporo trzyma ostatnio

  • Tryb synchronizacji DSL
    Auto
  • 2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    20 grudnia 2013, 18 h 42 m
  • 2.4
    Czas połączenia DSL
    09 d 01 g 58 m 01 s
Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na neoshicie mi rozłącza internet na momencik nawet kilka razy w ciągu dnia. Mam około 16-20 MB Down/0.7-0.8 Up

Jeżeli chodzi o pomiary na całym świecie to gdzieś czytałem o tym fajny artykuł jak znajdę to podeślę w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×