Skocz do zawartości
LANcaster (kotkowicz.pl)

Giełda - propozycja działu "Wykonam"

Polecane posty

Gość patrys
Może w takim razie będą ręcznie akceptować ogłoszenia do działu "Oferty Pracy/Zlecenia", żeby ten cały syf nie spływał na maile osób zainteresowanych?

 

To nie jest głupie, bo w ofertach też się pojawia syf który nigdy nie powinien tam trafić.

Ten dział wykonam powinien powstać i można by mu też dorzucić zatwierdzanie tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To ja poproszę, żeby Ci negatywni moderatorzy napisali w tym temacie co mają przeciw.

 

Nie ma problemu.

 

Jestem przeciw. Po dodaniu takiego działu ruch merytoryczny na forum całkowicie zaniknie i ograniczy się do giełdy i wykonam, wpadnie dzieciarnia i firmy, które zwietrzą darmową reklamę.

 

Poza dzieciarnią zlecą się inni i będę przekonywać wszystkich do tego ile to powinno kosztować (co nagminnie się dzieje w ofertach teraz). W mojej opinii wartość merytoryczna tego działu jest ujemna.

 

Aktualnie posty wrzucane do ofert/zleceń, które są niezgodne z przeznaczeniem są dość szybko wyrzucane przez moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw. Po dodaniu takiego działu ruch merytoryczny na forum całkowicie zaniknie i ograniczy się do giełdy i wykonam, wpadnie dzieciarnia i firmy, które zwietrzą darmową reklamę.

Ale w jaki sposób? Bo na chwilę obecną jest ograniczenie czasu, który musi minąć od rejestracji. Nowy dział można zabezpieczyć w ten sam sposób i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu.

 

Jestem przeciw. Po dodaniu takiego działu ruch merytoryczny na forum całkowicie zaniknie i ograniczy się do giełdy i wykonam, wpadnie dzieciarnia i firmy, które zwietrzą darmową reklamę.

Czekaj, a teraz kiedy takie posty trafiają do działu, który nie jest do tego przeznaczony, to ruch merytoryczny zanika i ogranicza się do giełdy?

 

Poza dzieciarnią zlecą się inni i będę przekonywać wszystkich do tego ile to powinno kosztować (co nagminnie się dzieje w ofertach teraz). W mojej opinii wartość merytoryczna tego działu jest ujemna.

 

Aktualnie posty wrzucane do ofert/zleceń, które są niezgodne z przeznaczeniem są dość szybko wyrzucane przez moderatorów.

Ale wyrzucanie nie rozwiązuje problemu zaspamowanych skrzynek właśnie tymi ofertami. Czy to tak trudno zrozumieć? Kluczowym problemem jest to, że regularnie wpada mi syf do skrzynki, który mnie nie interesuje, bo brakuje działu w którym ludzie mogliby umieszczać takie zapytania. Skoro jest dział z ofertami pracy i zleceniami, to wypadałoby by pojawił się analogiczny dział dla wykonawców, właśnie po to by oddzielić takie kwestie.

 

Do momentu, aż nie poruszyłem tutaj tej kwestii, to moderatorzy nawet nie raczyli ruszyć tyłka, by powyrzucać ogłoszenia wykonawców z tamtego działu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do momentu, aż nie poruszyłem tutaj tej kwestii, to moderatorzy nawet nie raczyli ruszyć tyłka, by powyrzucać ogłoszenia wykonawców z tamtego działu.

Myślę, że z tym trochę przesadziłeś. Nie jednokrotnie wyrzucałem syf stamtąd przed tym całym tematem.

 

Mimo wszystko nadal popieram powstanie takiego działu z ręczną akceptacją tematów i ograniczeniem długości posiadania konta na forum/ilością postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tym trochę przesadziłeś. Nie jednokrotnie wyrzucałem syf stamtąd przed tym całym tematem.

No akurat jak rozpoczynałem dyskusję, to wisiało tam 18 tematów zaczynających się od wykonam z ok. 2 tygodni. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@LANcaster (kotkowicz.pl): proszę Cię, w tym dziale opadają ręce, a tematów było wyrzuconych sporo.

 

Ja bym osobiście oprócz akceptowania tematów dodał by osoba która dodaje go miała choć te 5 postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana miała by sens tylko wtedy gdyby zainteresowanych było więcej ale problem ma tylko jedna osoba. Nie rozumiem też problemu z przychodzącą pocztą, skoro ta i tak zazwyczaj to zwykły spam to wystarczy zrezygnować ze subskrypcji i sprawdzać ręcznie dział.

 

Jedynym słusznym rozwiązaniem było by ustawienie limitu postów czy też stażu danego użytkownika by ukrócić jednopostowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana miała by sens tylko wtedy gdyby zainteresowanych było więcej ale problem ma tylko jedna osoba. Nie rozumiem też problemu z przychodzącą pocztą, skoro ta i tak zazwyczaj to zwykły spam to wystarczy zrezygnować ze subskrypcji i sprawdzać ręcznie dział.

No cóż. Zazwyczaj lubię reagować szybko na zapytania ludzi, którzy mają problem, który wymaga rozwiązania szybko. Akurat ten dział mnie interesuje na tyle, żeby go subskrybować. Nie interesują mnie natomiast posty zleceniodawców.

 

Jak widać po komentarzach w tym wątku - jest całkiem sporo osób, które popierają założenie dodatkowego działu. Zapewne z tych samych powodów co i ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie na ilość postów już raz to przerabialiśmy - skutek masa spamu żeby dobić do wymaganego limitu.

 

@LANcastetr:

Przejrzałem pobieżnie w jakich tematach ostatnio piszesz i większość jest w Oferty/Zlecenia a samych postów też nie masz za wiele czyli można wywnioskować, że nie dokładasz merytorycznej cegiełki do forum, nie pomagasz innym tylko szukasz ofert dla siebie żeby zarobić.

 

Nie róbmy z forum jakiegoś serwisu typu zlecenia przez net, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@LANcaster rozumiem Cię że chcesz sobie ułatwić pracę i wcale Ci się nie dziwię, ale patrząc obiektywnie to trochę za bardzo ciągniesz na swoją stronę. A gdy się człowiek przyjrzy tematowi bliżej to wygląda tak jak byś tylko interesował się tylko tymi sprawami i robił podobnie jak gimbaza, z tymże Ty zaglądasz na forum tylko dla tematów ze zleceniami.

 

Osobiście nie mam żadnego interesu by opowiedzieć się po którejś ze stron, bo na forum zaglądam żeby sobie podyskutować, przedstawić swoją opinie, zdanie na dany temat, bo od tego ono jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to źle, że ktoś monitoruje oferty?

 

Rozwiązanie aby uniknąć SEO-ofert jest łatwe - jeżeli ktoś ma coś wykonać, nie musi zamieszczać w ofercie żadnych linków. Regulamin nowego działu można ułożyć tak, żeby nie można było zamieszczać tam spamu (oczywiście monitorowanie wymagałoby pracy moderatorów).

 

Z drugiej strony, w obecnym dziale pojawia się 1-2 posty dziennie. Czy to tak trudno odfiltrować zainteresowanym, czy to coś dla nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal dostaję oferty "wykonywania czegoś" na maila. Co zabawniejsze, dział Oferty Pracy/Zlecenia już chyba oficjalnie zmienia się w Oferty Pracy/Zlecenia + Wykonam/Podejmę się.

Dobrze zaznaczyłeś, dział. Czy doczekamy się: działów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaznaczyłeś, dział. Czy doczekamy się: działów?

 

Nie, administracja przyznała, że forum to nie słup ogłoszeniowy, wykazując przy tym brak konsekwencji.

 

Dlatego mam inną propozycję - może wprowadzimy w dziale Oferty Pracy/Zlecenia PREMODERACJĘ, żeby nie trafiały tam syfiaste oferty, tak jak dzisiejszy (kolejny już) atak seosynonimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to również dośc irytujące i postulowałbym za moderacją ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×