Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Gość Pokuć

Ja dostałem już dwie jedna na 4 Euro, druga na 19.90 Euro i jeszcze mi nic nie ściągnęli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeeeeeeeezuu!!!!

 

pisałem 10-20 każdego miesiąca... czyli za kilka/kilkanaście dni..

 

omg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamawialem serwer z HostEurope, jednak moje zamowienie zostalo usuniete lacznie z kontem w KIS i nie wiem dlaczego. Moze napisze jak wygladalo zamowienie.

 

1. Ze strony http://www.hosteurope.de/produkt/Virtual-Server-Linux-XL wybralem Weiter

2. Zmienilem system na Debian -> Weiter

3. Land: Poland, Rechtsform: Privatperson -> Weiter

4. Uzupelnilem wymagane pola z * w Ihre persönlichen Daten, czyli: Anrede, Vorname, Nachname, Geburtsdatum, Adresse, PLZ, Ort, Telefon, E-Mail. Czesci Zahlung per Lastschrift nie wypelnialem. W Zahlung per Kreditkarte wypelnilem dane odnosnie mojej karty z inteligo, pola: Inhaber, Typ, Kreditkartennummer, Gültig bis Monat, Jahr.

 

Z wypelnianiem tych pol mialbym pewne pytania. Jak ma wygladac format wpisywanej daty urodzenia? Jak ma wygladac format kodu pocztowego? Jak ma wygladac format adresu? Wpisalem w zamowieniu date o formacie: dd.mm.rrrr i kod: aabbb. W adresie wpisalem cos w stylu "Jakas_ulica 1 m 2". Jak podawalem kod aa-bbb byl blad. Tak samo nie moglem podac polskich liter w polach Adresse i Ort, ale to jest zrozumiale. Wybralem Weiter.

5. Pozniej chyba jeszcze bylo potwierdzenie. Otrzymalem na maila informacje o moim zamowieniu z loginem i tymczasowym haslem do KIS. Po zalogowaniu w KIS mialem informacje, ze list jeszcze nie zostal wyslany (nie ma to jak pomoc www.google.com/translate_t ), jednak temu tez sie nie dziwilem jesli zamawialem przed polnoca :D Menu w KIS za bardzo nie dzialalo ciagle pisal ten sam komunikat, ale podobno miala to byc tylko aktywacja, wiec sie tym tez nie przejalem. Nie otrzymalem wiecej zadnych maili z HE zwiazanych z zamowieniem. Nastepnego dnia przy ponownej probie zalogowania do HE dostalem informacje, ze moj login jest niepoprawny. Po kilkunastu probach nieudanych logowan wyslalem maila do HE z zapytaniem co sie dzieje z moim zamowieniem. W odpowiedzi dostalem:

 

"Sorry, but on bases of discrepancies in your customerdata we've cancelled your order and customer id ..nr...

 

Kind regards,

Alexandra RistowHosting & Services - Ordermanagement"

 

Moje zamowienie zostalo usuniete i nie wiem gdzie popelnilem blad, dlatego opisalem tutaj w miare dokladny sposob jak wygladalo moje zamowienie. Moze moglby ktos mi podpowiedziec, co powinienem poprawic albo czy jakies pola jeszcze uzupelnic ? Nadal chcialbym zakupic ten sam serwer wirtualny.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Różne dane w różnych miejscach - ale co gdzie, tego nie widzę, bo nie ma szotów, nie ma danych, nie ma nic.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przechodziłem podobną mękę z HE ale dzieki użytkownikom WHT męka zamieniła się w pracujący serwer VPS :) Ja podawałem normalnie moje imie i nazwisko tyle że bez polskich liter. Adres tak samo. Kod pocztowy xx-xxx. Dane w karcie muszą być takie jak twoje imię i nazwisko. Też podałem bez polskich liter, zamówienie poszło, dostałem kilka maili z namiarami itd, potem przyszedł list z kodem i wszystko jak na razie działa. Teraz czekam aż pobiorą pieniądze z karty i będę wiedział że wszystko gra. Z serwera jestem średnio zadowolony, nie wiedzieć czemu potrafi cholernie przyciąć bazy jak i całą reszte. Restartuje go po 3 razy dziennie, w procesach nic nie pisze. Ale pomijając to jak serwer ma dobry humor to działa ok :) Choć jak możesz dorzucić troche grosza to proponuje najtańszy dedyk w OVH. Łatwiej zamówisz, szybciej dostaniesz, lepiej zrozumiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś chce to mogę mu swój VPS MAX odsprzedawać : ) Po normalnej cenie kursu oczywiście. Płatności 3 miesięczne.

Bo ja i tak muszę zrezygnować i przejść na dedyka ;]

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem ponowne zamowienie. Tym razem za pierwszym razem przyjelo mi wszystkie wpisane dane nawet kod pocztowy mial zapis 12-345 gdzie wczesniej musialem podac 12345, dziwne :D ale najwazniejsze, ze udalo sie wyslac. Jezeli jutro nie usunal mi konta to juz bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jednak, dziś dostałem maila o następującej treści:

 

Dear customer,

 

we have been commissioned to charge your credit card for the following

invoice amount, customer-No. 169038.

 

card-no.: XXXXXXXXXXXXxxxx

holder: Moje imie i nazwisko

bank: Visa

 

On the 04.07.2008 we charged 4,00 to your account.

Unfortunately, we received the message that we have got no

authorisation to charge your credit card.

 

Please find below the explanation your institute provided us with:

 

"autorisation rejected (no credit)"

 

In order to avoid disagreements, please inform us how to proceed in your

case.

 

Please respond to our email by 12.07.2008.

 

Please mark the correct section with (x):

 

[ ] I already informed Host Europe GmbH about the appeal and the reasons for

that on _________.

 

Please enclose the document-number you received from Host Europe GmbH.

 

[ ] Please charge the above-mentioned amount to my credit card.

 

[ ] I am going to transfer the above-mentioned amount to your bank account

 

bank details:

account number: 1004142632

bank: Sparkasse Köln

bank code: 37050198

 

Please find enclosed the confirmation of my bank.

 

[ ] Others: (Please send as many details as possible.)

 

Please refrain from sending us the new account data by email. We would be grateful if you

were able to send us your new data per fax: +49 2203-10457029.

 

Thank you very much for your help in advance and I hope to hear from you

soon.

 

Yours faithfully,

 

Host Europe GmbH

Forderungsmanagement

 

Moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób przez Inteligo mogę zrobić taki przelew, taka sama procedura jak w polskich przelewach czy wygląda to zupełnie inaczej. Mam możliwość dokonania przelewów zagranicznych. Muszę się śpieszyć gdyż w niedziele rano jade na wakacje, muszę przelew zlecić dziś lub jutro i się z nimi mailowo skontaktowac. proszę o dalsze wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu przelewać 4 euro - same opłaty międzybankowe przy przelewie międzynarodowym to będzie 8-9 euro, a jeśli wybierzesz opcje pokrywania przez odbierającego to przelew w ogóle nie wyjdzie bo kwota opłat będzie większa niż przelewu..

 

Swoją drogą, nie widze szczerze mówiąc sensu kupowania w HE VPSów. Sztuka dla sztuki - panel tylko po niemiecku, trzeba czekać na aktywację, robią ciągłe problemy z płatnością kartą, dają umowy terminowe, support po angielsku jest mocno ograniczony a reinstalacja czy upgrade VPSa to wielka ceremonia. Jest masa zagranicznych firm, które dają dobrą usługę bez takich ceregieli :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie przelew międzynarodowy kosztuje 13 PLN chyba. Niestety ale wkopałem się z lojalką na 12 miesięcy, trzeba było wziąć dedyk z OVH, mądry polak po szkodzie mówi się. Zrobie im ten przelew, przewidywałem taką możliwość i posiadam specjalne środki finansowe na te przelewy i inne takie. Mam konto w PayPal i mam tam wymagane sumy. Mogę im przesłać od razu 4 euro i 19.90 z góry, tylko czy akceptowaliby taką możliwość ??? Kredytowej nie mam ale chyba zrobie i połącze ją z kontem bankowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelew międzynarodowy to przelew międzynarodowy i może tyle kosztować, ale jeszcze w grę wchodzą tak zwane opłaty międzybankowe. mBank podaje je od razu po wykonaniu przelewu, ale np. Citibank lubi sciągać rok po przelewie po 60-70 zł z konta za pojedynczą transakcję bo tyle rzekomo trwa przesłanie danych między bankami (urocze zwłaszcza jak się wykonało kilkanaście przelewów międzynarodowych). Dowiedz się rzeczywiście czy możesz im zapłacić za jakiś okres z góry bo to chyba będzie nalepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prawda patryk... ja raz robilem przelew do HE przez mbank.. pobrali chyba na początku ze 40zl a potem jeszcze po 2 miesiacach pobrali mi jakies oplaty 20-30zl... a nie chciało mi sie z nimi rozmawiać ani kłócić bo pewnie mieli racje.. :D

 

Fakt teraz można spokojnie wziąć cheapvps jeżeli nie potrzebujesz dużo transferu albo dedyka w: ovh, lw czy tam 1paket :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wysłałem maila z zapytaniem czy mogę zapłacić poprzez PayPal a jeżeli nie to żeby podali dokładniejsze namiary na konto to zrobie im przelew z góry na cały rok i dam info w mailu. Kurde taki cyrk tuż przed wyjazdem w Sudety ... :D U mnie w PKO BP Inteligo nie wyczytałem nic o opłatach międzybankowych... pewnie gdzieś indziej pisze ale to takim językiem napsiane żeby się zwykły człek nie połapał... 13 PLN to nie jest dużo .... ale razy 12 to ponad 150 PLN... Lepiej zapłacić raz i mieć święty spokój ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek: prawda, prawda - wszystkie opłaty masz w podsumowaniu przelewu jeśli pokrywasz swoje koszty. Jeśli chciałes pokryć jeszcze koszty banku obierającego to już Twój błąd :D.

 

Paweł: AFAIK PayPal nie przechodzi, generalnie niemieckie firmy są dość mało elastyczne jeśli chodzi o płatności, stąd też warto czasami jednak korzystać z usług pośredników, którzy mają wypracowane jakieś tam metody współpracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wpadłem jak śliwka w kompot, wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle ... Inaczej tego określić nie można...Cóż związałem się lojalką u Niemców i muszę teraz podtrzymywać tę przyjaźń Polsko - Niemiecką :D Pretensje przez najbliższy rok mogę mieć tyko do siebie - do nikogo innego. Jednak będę działał żeby im przelać szybko tę kasę i mieć potem spokój, a za rok wyjazd na kimisufi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są konsekwencje nieopłacania vps/dedyków? Gdy ma się umowę na 12 miesięcy i czy jest możliwość zapłacenia opłaty instalacyjnej w zamian za zakończenie umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze słyszę o takich kwotach za przelewy międzynarodowe.. automat mi pobiera z opłatą 50 groszy (że aplet, w który wpisuję to i owo), w sumie przelew taki ręczny wykonałem raz czy dwa i to z 3 lata temu, ale żeby tam ściągało mi opłaty kilka złotych to nie zauważyłem..

acha.. eKONTO w mBanku z kartą Visa Virtual za 20 czy 25zł rocznie... i wszystko bez problemu leci heh

Jeśli ktoś ma jakiś złodziejski dziadowski bank to niech nie rozsiewa bzdur, że przelew kilkanaście złotych kosztuje... bo nie kosztuje, tylko trzeba dobrze wybrać bank...

 

Relayed obawiam się, że to pytanie do support@hosteurope.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: najwyraźniej kosztami obciążyłeś odbiorcę. eKarta "czasami" rzeczywiście w HE działa, jednak to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek: prawda, prawda - wszystkie opłaty masz w podsumowaniu przelewu jeśli pokrywasz swoje koszty. Jeśli chciałes pokryć jeszcze koszty banku obierającego to już Twój błąd :).

 

Nie nie nie... :) Ja tylko troszkę ustosunkowałem się do twojej odpowiedzi :D

 

Sponsi: najwyraźniej kosztami obciążyłeś odbiorcę. eKarta "czasami" rzeczywiście w HE działa, jednak to loteria.

 

u mnie od roku działa jak ta lala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dostałem namiary:

 

Stadtsparkasse Köln

Account-No.: 100 414 2632

Bank Code: 370 501 98

IBAN: DE 2937 0501 9810 0414 2632

 

Swift_Bic COLSDE33

Customer-No.: 169038

 

I za cholere nie wiem co wpisać. Numer konta musi miec 26 cyfr, ja tu widze 20. Jak ten przelew mam sklecić żeby poszło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

eee... ale to jest wątek o HE a nie o kontach bankowych, ale z pewnością telefon na BOK Twojego banku wszystko wyjaśni... heh

 

jarek u mnie to samo... zawsze i wszędzie bombowo... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wiem że nie jest to temat o kontach bankowych :D ale o HE.de ale mam problem z przelewem międzynarodowym, z góry przepraszam za błędy ale mój stan trzeźwości po zdanej maturze na wiele nie pozwala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK teraz już tak poważniej: zrobiłem wymagany przelew, podałem dane i zapłaciłem za niego 115 PLN :( Transakcje zarejestrowało i teraz czekam aż w poniedziałek ją zrealizuje. W kolejnych przelewach nie będę już brał wszystkiego na siebie. A serwer jak przycinał tak przycina... Już nawet Rebooty nie pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×