Skocz do zawartości
satek15

Jakie Lacze Wystarczy..?

Polecane posty

witam,

 

mam pytania:

 

1. jakie lacze wystarczy aby myslec o prowadzeniu hostingu?

2. jakie lacze wystarczy aby myslec o prowadzeniu stream'u shoutcast?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam twój nick z tematy o 1g.pl - wywniskowalem z tego ze masz 15 lat, więc raczej nie bierz się za hosting bo po pierwsze potrzebna jest wiedza i odpowiedzialność a potem dopiero myslenie o łączu i itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
1. jakie lacze wystarczy aby myslec o prowadzeniu hostingu?
a kto powiedzial, ze ja chce sie brac za hosting?

za***iscie sam sobie zaprzeczasz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) Moim zdaniem na początek jak najbardziej wystarczy 1Mb, później zwiększane oczywiście systematycznie w miarę wyczerpywania się limitu czyli postawienia "kilku" kont ;) Oczywiście tylko w wypadku możliwości zwiększenia przepustowości tegoż łącza, tudzież podpięcia innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick: hmm.. umiesz czytac w myslach czy probowales kogos rozsmieszyc? zadalem pytanie, w celu dowiedzenia sie jakie lacze wystarcza do zrobienia hostingu.

 

jak wywnioskowal jeden z uzytkownikow mam "15 lat" wiec nie mam funduszy na prowadzenie malej firmy. na dodatek nie jestem pelnoletni, a po drugie nie ma sensu robic kolejnej malej firmy oferujacej uslugi hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sensu robic kolejnej malej firmy oferujacej uslugi hostingowe...

Dla ludzi "z głową" zawsze się znajdzie miejsce na rynku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ludzi "z głową" zawsze się znajdzie miejsce na rynku. ;)

 

Dzieki temu zdaniu, zdałem sobie sprawę ze dobrze stoje, nawet jesli nie chodzi mi o hosting ;)

 

thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mysle ze startowanie z hostingiem najlepiej zaczac od 2 lub 4mbit

 

w sieci osiedlowej spokojnie takie lacze powinnismy otrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Nowy na tym forum, więc nie wiem, czy pisanie w takim śmiesznym atku jest wskazane. Na hosting nie wystarczy z całą pewnością ani Łącze 10Mbps ani 10Mbps ani 10Mbps, żeby myśleć poważnie o hostingu równięż nie wystarczy Łacze 10 Mbps.

Dlaczego ? - to chyba oczywiste. Njamniejsze sensowne obecnie konto to konto o min. transferze 10GB/miesiąc.

Firma z banera z tego foeum www.leaseweb.com/index.php?p=dedipromo1 reklamuje, że łącze 10Mbps umołżiwia przesłanie 3200 GB miesięcznie.

Oczywiście są to wyliczenia mające lekko zmylić przeciwnika. Ponieważ obciążenie sererów NIGDY nie rozkłąda się równomiernie. W zależoności od tematyki rozkład jest bardzo zmienny, a typowe szczyty przypadają np.: na godziny 8-9 12-13 15-16 19-20. W zankomitej więszosci kont 80% trasnferu odbywa się w ciągu "najcięższych" 8 godzin. Oznacza to że łacze 10 Mbps jest w stanie bezpiecznie obłsużyć miesięczny ruch na poziomie 1000 GB. Prz czym prz ytakim ruchu hosting i tak będzie sie ostro zacinał w godzinach szczytu.

Sprzedając hosting oczywiście można liczyc na overseling. ale i tka w ofercie trzbea mieć konto od 10 do 100 GB miesięcznie przy transferze 1000GB trudno nadal mówić o porządnym hostingu (ale można się przymierzać).

Oczywiście to wszytko już było pisane na tym FORUM !!

polecam np.: wątek:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=1966

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W zankomitej więszosci kont 80% trasnferu odbywa się w ciągu "najcięższych" 8 godzin. "

- moge wiedziec skad posiadasz takie dane, ze akurat 80%?

 

- tak samo w jakis sposob badales(uzyskales informacje), ze przez 10 mbps mozna efektywnie "puscic" 1000GB ruchu? ( wedlug statystyk MRTG kilku hostingow wyszlo mi ze okolo 10x 170GB=1700GB i to tylko na uploadzie nie liczac wgrywania danych na serwer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- tak samo w jakis sposob badales(uzyskales informacje), ze przez 10 mbps mozna efektywnie "puscic" 1000GB ruchu? ( wedlug statystyk MRTG kilku hostingow wyszlo mi ze okolo 10x 170GB=1700GB i to tylko na uploadzie nie liczac wgrywania danych na serwer)

 

Rozumiem ale każdy ma inna tolerancję na dobrze działający hosting. Mam konto również na hostingu z Twojego Avatra - odpukać nie narzekam, ale potrafi się przyciąć w szczycie ruchu. W przypadku Dużego hostingu oczywiście chwilowe PIKI mają mniejsze znaczenie "rozkład" jest bardziej gładki i w przeliczeniu na 10 Mbs może wyjśc nawet 1700GB. Kiedy ma się kilka maszyn można rozłożyć klientów i obciążenie rónomiernie.

 

Na jednym Łączu10 Mbs wbrew pozorm wahania mogą być duże. Inna sprawa, że miałem doczynienia z większymi serwisami o transferach 1-10 GB/dziennie. W przypadku sprzedaży najmniejszych kont 10 GB faktycznie rozkład "drobnicy" może spowodować, że być może uzyska się przepustowoś na poziomie 1700 GB.

 

Co licząć nawet na oversaling oznacza maksymalnie 340 klientów - czyli starczy akurat na pensje studenta - administratora - czy to profesjonalny hosting ? - to zależy od jego zdolności :-). Moja uwaga dot. hostingu na łaczach 2GB czy 4GB - które wydają mi się totalnym nieporozumieniem. Na łaczu 10MB można otworzyć sprawnie funkjonujący hosting. Rozpędziłem się podchodząc do tematu zbyt "poważnie" mając na myśłi hosting jako przesiewzięcie.

 

I pytanie testowe dla czytających wątek co jest lepsze Serwer bez limitu z Łączem 10Mbs czy Serwer z limitem 2000 GB i łączem 100Mbps - odpowiedź w wątku SZiroka.

 

P.S. Nie opdowiedziałem na pytanie skąd mam dane że akurat 80% transferu idzie w 8 godzin - ano tak pi razy drzwi razy moje statystyki - Treaz wygooglowałem sobie parę statsów webalizera i analizuję i faktycznie nie można oceniać hostingu w świetle pojedyńczego serwisu - wychodzi 80% ruchu jeżeli ale nie w 8 to tylko w 12 najciężych godzinach - a to jednak róznica - masz rację następnym razem bedę liczył dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

I pytanie testowe dla czytających wątek co jest lepsze Serwer bez limitu z Łączem 10Mbs czy Serwer z limitem 2000 GB i łączem 100Mbps - odpowiedź w wątku SZiroka.

(...)

 

Lepsze 10mbit z porządnie skonfigurowanym serwerem httpd :P

 

 

Co do tematu to trudno określić jakie łącze wystarczy. Jedna firma może trafiać na klientów którzy wrzucają na serwer strony domowe, ew. pare zdjęć i koniec. I łącze 4mbity starczy. Z kolei druga firma będzie miała popularne serwisy, które wykorzystują masy transferu, i ani 10mbit, ani 100mbit z limitem 2000gb nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest taka zaleznosc (moje osobiste spotrzezenie), ze jesli reklamuje sie firma na forach typu WHT, WH, Przemo itp. to zbiera tego zniwo w postaci klientow, ktorzy przewaznie dosc mocno obciazaja serwer i zuzywaja sporo transferu, a jak wykorzystuja inne kanaly dystrybucji to bywa juz o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze posty mrtn sa zbedne.. nikt nie mowil tu o niewiem jakim hostingu, tylko o poczatkach

 

na 4mbit spokojnie wyciagnie sie te 300-400Gb transferu miesiecznie a to wystarczy na rozkrecenie hostingu

 

przeprowadzmy symulacje:

sprzedajemy konta 1gb miejsca i 10gb transferu

 

mamy do dyspozycji 35 takich kont

 

kazde kosztuje rocznie 150zl - cena z Jor.pl

w 3-4mc zarabiamy - narazie bez wydatkow - ok 5000zl

 

po oplaceniu lacz, itp.. zostaje nam ok. 3500zl

 

inwestujemy w nowe lacze, powiedzmy 8mbit

 

i powtarzamy cala akcje jeszcze raz

 

znowu mamy troche gotowki.. 2000zl

 

tym razem kupujemy 10mbit - co jak podaje mrtn starcza na 3000gb/mc

 

mamy narazie ok. 80 kont - 800gb transfery zarezerwowanego !! nie wykorzystywanego

 

dalej mozna sobie dopisac samemu co mozemy robic..

 

wszystko jest przykladowo opisane, ale tak wlasnie rozpoczyna sie hosting od 4mbit - gdy nie mamy wiekszej $$ na inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adrian1203: nie uważam swoich postów za zbędnych. Z powodu specyfiki swojej pracy posiadam konta w większości wiekszych polskich hostingów i sporo drobinicy. Więc moje uwagi są uwagami użytkowników.

piszesz

...tym razem kupujemy 10mbit - co jak podaje mrtn starcza na 3000gb/mc

Zlituj się chłopie takie słowa w moje ustwa wkłądać - Tfu zawyżyłes moją wartość o 200% i sziroka przebiłeś prawie dwukrotnie.

 

Mozę nie byłem dokładny w swoich wyliczeniach co udnie sprostował szirok. Ale ty tu już uprawiasz hostingo-lepieriadę, a mianowice:

 

Sprzedaż kont 10GB po 150 zł netto na świeżym hostingu (jedno dla cioci drugie dla wujka ale komu sporzedasz resztę ?.

Hosting bez komputerów, prądu, strony internetowej, opłat za prowadzenie firmy - bo takich kosztów u Ciebie nie widzę.

 

Czemu piszę i reaguję dosyć gwałtownie - bo wkurzają mnie hostingi na które dali się nabrać moi znajomi i klienci, gdzie nie można dozwonić się do dzieciaka a po pół roku wszystko siada bo jednak nie ma zysku a klinci 24h na dobę czegoś chcą. Żaden hosting nie jest idelany - i miarą jakości nie jst fakt, że np.: nie miał żadego padu, ale jak sobie z tym poradził, jaki był kontakt itp.

 

Jeżeli ciągniesz łącze "do domu" lub piwnicy to sam sprzęt kosztuje ~10 000 zł - i nie piszę tu o szafach rakowych a o zwykłych, nieco sparwniejszych kompuetrach, backupie, UPSie (znam taki hosting co odpowiada - bo prądu nie ma na całej ulicy ! i tak 3 razy w tygodniu). przygotwaniu pomieszczenia i pociągnięciu instalacji.

 

Oczywiście należy wrócić do głównego tematu wątku i nadal śmiem twierdzić, że w dziejszych czasach kiedy roboty zjadają czsami 2-3 GB transferu z jednego konta - konto 10 GB to minimum, a łacze 4Mbity to nieporozumienie. Co ciekawe na takim laczu można postawić całkiem wydajny serwis internetowy, ale na hosting się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam ups dobry okolo 10000pln (taki z Bypassami) do tego podejscie swiatlowodem z >30000pln i tak mozna mnozyc do okolo 5-10 mln pln (tyle dobrze wyposarzone DC kosztuje takie z duza powierzchnia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a łacze 4Mbity to nieporozumienie. Co ciekawe na takim laczu można postawić całkiem wydajny serwis internetowy, ale na hosting się nie nadaje.

Glupoty :P

Bez problemu da sie uruchomic hosting na 4Mbitach.

 

A juz w ogole to co powiesz na taka oferte (w miare sensowna serwerownia, lacze od ATMANa): 200GB ruchu (switch 100Mbit) + kolokacja za 350 zl netto miesiecznie? Nie potrzeba od razu kupowac 10Mbit...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam ups dobry okolo 10000pln (taki z Bypassami) do tego podejscie swiatlowodem z >30000pln i tak mozna mnozyc do okolo 5-10 mln pln

Monożyć można. Ale Hosting bez UPS'a to nie hosting Koniec.kropka.

 

A juz w ogole to co powiesz na taka oferte (w miare sensowna serwerownia, lacze od ATMANa): 200GB ruchu (switch 100Mbit) + kolokacja za 350 zl netto miesiecznie?

Wolałbym VPS'a. 200 GB to akurat na potrzeby średnego serwisu.

Ale połączenie 100Mbit to dobra rzecz pozwala ustrzec przed niebezpieczeństwami nagłego wzrostu transferu. Aczkolwiek przy 200GB to i 10MBit by wystczyło. Piszę tu oczowiście o pojdyńczym serwsiw koncie - nie o miejscu na hosting.

 

Lekko OT: Jestem na tym forum od niedawana - ale dowiedziałęm się bardzo wielu wartościowych rzeczy o dedykach i VPS'ach- informacji które naprawdę przydzadzą mi się w mojej działaoności (w przypadku hostingu jestem usługobiorcą) - i nagle w dziale o Kolokacji serwerów spotykam się z postami o hostigach z globalnym transferami rżedu 300-600 GB (w przypadku małych łącz) - ktre odpowiadają wartościom JEDNEGO porządnego konta lub VPS'a? - gdzieś coś przeoczyłem czy po porstu mam doczynienia z dwoma światami !?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz do czynienia z dwoma swiatami.

spytaj sie home.pl i innych czemu nie maja vps`ow lub czemu maja wlasne serwery a nie dedyki ? albo spytaj moze w banku czemu maja wlasne Centra danych? ( lub kolokacja w Talexie a nie w innych centrach danych, choc tam kosztuje duuuzo drozej). Dlaczego najbardziej prestizowe hostingi maja lacza z bezposrednim stykiem z TPSA?

to sa pytania, ktore pozostawiam bez odpowiedzi Ci ktorzy sie faktycznie znaja wiedza w czym rzecz i czuja roznice i nie rzadko biora za to kase( za fachowosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w hostingu nie do konca oplacalne jest bawienie sie w hostowanie serwisow generujacych transfer po 100GB.

A jest bardzo duzo klientow, ktorzy generuja 0,5GB lub i mniej - i na takich wlasnie klientach sie zarabia.

Stad sredniej wielkosci firmy hostingowe (wg. top100) wykorzystuja od kilku do kilkunastu Mbit lacza. Wiecej nie jest potrzebne.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz do czynienia z dwoma swiatami.

spytaj sie home.pl i innych czemu nie maja vps`ow lub czemu maja wlasne serwery a nie dedyki ? albo spytaj moze w banku czemu maja wlasne Centra danych? ( lub kolokacja w Talexie a nie w innych centrach danych, choc tam kosztuje duuuzo drozej). Dlaczego najbardziej prestizowe hostingi maja lacza z bezposrednim stykiem z TPSA?

to sa pytania, ktore pozostawiam bez odpowiedzi Ci ktorzy sie faktycznie znaja wiedza w czym rzecz i czuja roznice i nie rzadko biora za to kase( za fachowosc)

 

Ale ja to wiem i znam firmy które mają punkt stytku z TPSA to ATMowe 155 Mbits. I chętnie z ich usług korzystam. ROzumiem, że trudno zacząć z własnym hostingiem. Nie rozumiem tylko dlaczego zamaist kupić Dedyka w dobrym D.C. ktoś chce podpiąć gów..ne łaćze 2-4 Mbits do domu, "wpierniczyć" zwykłego PC-ta bez UPS'a do piwnicy i nazwyać się hosting. Tego nie rozumiem.

 

A jest bardzo duzo klientow, ktorzy generuja 0,5GB lub i mniej

Ale czas zoruzmieć że ta era się już KOŃCZY, a nie zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×