Skocz do zawartości
anakinek

[Hosting] Pod Prestashop

Polecane posty

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu poszukuję hostingu dla sklepu internetowego opartego o silnik Prestashop 1.4. Chciałbym aby był on szybki, miał parametry takie jak mod-rewrite oraz kompresję gzip lub deflate. Przeszukałem już parę ofert firm wiodących takich jak home, az etc, ale nie specjalnie byłem z nich zadowolony. Może macie Państwo doświadczenie w podobnym temacie, możecie polecić coś w tych parametrach? Do tej pory używaliśmy superhost, ale nowe wymogi wymuszają na nas rezygnację z ich usług.

 

Pozdrawiam,

Tomasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się, że dobrze trafiłeś - na forum są z reguły firmy hostingowe, które starają się proponować swoim Klientom usługi na najwyższym poziomie przy dość sensownych cenach. My zapraszamy do nas - do SAX.PL gdzie możesz wybrać jedną z 8 propozycji. Na początek oczywiście proponuje test - darmowy 14 dniowy (niezobowiązujący). Do pytania, które zadał www.mzone-net.eu dodał bym jeszcze charakterystykę hostingu, który Cię interesuje (ilość miejsca, transfer etc.), wówczas będziemy wspólnie mogli konkretniej dopasować dla Ciebie nasze propozycje.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory placilismy chyba 250zl. Poki co sklep nie generuje wiekszego ruchu, wiec tamten i tak byl za duzy, ale nowa umowa seo sem powinna dac efekty. Mysle, ze nie ma wiekszego problemu z przejsciem na inny pakiet po czasie? Najwazniejsze sa opcje, ktore wymienilem powyzej. Jezeli chodzi o transfer to fajnie by byl nielimitowany, a dysk nie za duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nielimitowany transfer to przeważnie tylko chwyt marketingowy ;)

Zwłaszcza, że najpierw wyproszą Cię za duże obciążenie, które presta generuje, niż za transfer, który zjesz.

Nie napisałeś jaki masz budżet, tylko ile wydajesz w tej chwili.

Może myśląc przyszłościowo -> vps z biznes-host.pl z DirectAdminem?

Jeśli to przekracza Twój budżet, to może coś z SSD, chociaż pod bazy danych, jak np. MZone? Np. Pro One: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=probusiness_cp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym, że chwilowo obciążenia nie ma wielkiego, tyle że sama strona muli. Nie wiem jak będzie za 3-6mc. VPS wydaje się fajny, ale nie wiem jak ugryźć temat. Ile strona pochłania zasobów etc. Potrzebowałbym bym to jakoś przeliczyć, a nie wiem czy sam dam sobie z tym radę. Dlatego też chciałbym rozliczenia za serwer w systemie 3mc by w razie przeciążenia typowego hostingu przejść na jakieś inne rozwiązanie takie jak np VPS. Z biznes-host pododają mi się pierwsze 2 oferty, ale czy transfer nie za mały oraz parametry dadzą radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o VPS, to polecam ten: http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

Spokojnie uciągnie Ci prestashop. pomoc techniczna w każdej chwili podpowie, co można zmienić, żeby działało lepiej, można dokupić dodatkowe rdzenie, dysk i inne zasoby.

A przy okazji przy płatności za np. rok z góry dostajesz rabat w wysokości 50%.

Za dokupywane parametry płacisz proporcjonalnie do końca okresu ważności serwera, czyli jeśli po 6 miesiącach będziesz potrzebował dodatkowy rdzeń, który kosztuje powiedzmy 200zł za rok, to dopłacisz tylko 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie,
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:
Podane wymagania poza nielimitowanym transferem spełni pakiet GoodHosting. Oczywiście nie ma problemu z późniejszą zmianą pakietu.
Istnieje możliwość rozliczenia kwartalnego. W tym celu prosimy o kontakt na adres bok@globalnetwork.pl
Infrastruktura serwerowa znajduje się w Data Center ATM S.A., którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Usługi świadczone są na serwerach marki DELL oraz HP.
Z poważaniem,
Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi zdradzic, dlaczego czesc postow dotyczy na dzien dobry kasy? Ile tej kasy zamierza przeznaczyc autor watku? Dla mnie to jest jakies (chore) nieporozumienie.

 

To tak jak by sie wybrac do lekarza wyrwac zab a lekarz pierwszym pytaniem wali po oczach: a jaki ma pan budzet na wyrwanie zeba...

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pekus, bo jak lekarz zna twój budżet to może ci zaproponować wyrwanie, wyrwanie ze znieczuleniem, a jak masz jeszcze więcej kasy to leczenie zęba;)

Tu jest podobnie. Znając budżet, albo chociaż to ile do tej pory wydaje na usługi można szybko zweryfikować czy to nie kolejny ktoś kto chciałby, żeby za półdarmo wszystko chodziło najlepiej jak się da (czy nie szuka VPS, zarządzanego w polskiej lokalizacji za 5zł miesięcznie). Jeśli wiemy, że wydaje 250zł to wiemy, że rozumie, że za jakość trzeba płacić.
Może warto się zainteresować hostingiem w progreso.pl?
Dużo ludzi na forum chwali, myślę, że będzie działać bez problemu.
Możesz też spróbować zenbox.pl - trochę nietypowe podejście do rozliczania z ruchu ;)

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu: niestety, z moich licznych obserwacji wynika, ze jesli jest podany budzet, to oferty oscyluja wokolo jego gornej granicy (w wiekszosci przypadkow). Wniosek nasuwa sie jeden: trafia sie jelen, trzeba go ogolic (np. layout strony O mnie dla allegro - budzet 1500zl - 90% ofert zaczynalo sie od kwoty 1200zl :().

 

Kolego... z tym "wyrwaniem" [bez znieczulenia] to dales do pieca :P

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @pekus pow, trochę poczułem się "obskoczony" :) czy tu, czy na pw. Na szczęście są też ludzie, którzy potrafią pomóc, opisać różnice etc i przedstawić parę rozwiązań. Dziękuję za zainteresowanie tematem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego... z tym "wyrwaniem" [bez znieczulenia] to dales do pieca :P

 

Można? Można ;)

 

Wracając trochę do tematu. W sumie jakby ludzie nie podawali budżetu to nie byłoby źle - ale musieli by mówić, że albo chcą usługę "za pińć złotych" albo chcą płacić za jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety budżet jest bardzo ważny i od tego powinien zacząć każdy szukający serwera.

Serwer za 50 złotych miesięcznie a rocznie to kolosalna różnica, nie odważyłbym się postawić ważnego sklepu na serwerze za 5 złotych.

 

Jeśli nadal szukasz to polecam nasz serwer Basic Three, jest idealny serwer pod sklep.

 

W pakiecie masz darmowa domenę (przy opłacie rocznej), dyski SSD pod bazy danych, markowe serwery i aż 3 kopie zapasowe z trzech różnych okresów.

 

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

 

Roczny koszt utrzymania takiego serwera to tylko 240 złotych brutto.

Serwer oferuje 30GB dysku oraz aż 120GB transferu miesięcznie.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×