Skocz do zawartości
marcinp1984

Jaki serwer do hostingu plików graficznych szablonów

Polecane posty

Witam,

 

Mam pewien problem i zastanawiam się jak najtaniej i najsprawniej go rozwiązać. Na serwerze mam dwie proste stronki z malutką ilościa skryptów. Dodatkowo umieszczone są pliki jpg szablonów aukcyjnych przeznaczonych do wielokrotnej sprzedaży. Z serwerem ciągle były problemy ale wczoraj to już było przegięcie. Przez pół dnia serwer nie odpowiadał po czym wyłączyli mi stronkę z informacją że serwer jest przeciążony... Tylko czym skoro praktycznie jest zero skryptów. Fakt, że wykorzystane jest dużo transferu bo w zeszłym miesiącu bylo to 130gb w tym może być nawet więcej. No ale podobno nie ma limitu?

 

Czy gdybym przeniósł się do home.pl na Business Cloud Server to byłoby to wystarczające? Niby transfer nielimitowany. Przepustowość łącza stała do 5tb danych w jednym miesiącu później wchodzi jakieś ograniczenie. Tylko zastanawia mnie jak rozumieć ich parametry bezpieczeństwa -> https://pomoc.home.pl/produkty/serwery/162. Maxymalna ilość plików, limit ilości plików itd. Jak w ogóle na to patrzeć i jak to rozumieć? Bo właśnie obawiam się, żeby tu nie było jakiegoś haczyka i żebym nie wykupił tego na marne bo znów się okaże nieodpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schowaj swoją stronę za cloudflare, skutecznie zredukujesz zużycie transferu na serwowanie statycznych plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NetDC.pl ale czy serwery będą odpowiednie do tego o czym pisałem? Na stronie aktualne stroją dwie proste strony w których wykorzystywane są prościutkie skrypty, które serwera raczej nie obciążają. Docelowo ma być jeszcze jeden portal ale on również nie będzie jakiś zasobożerny. Głównym problem jest właśnie transfer tych plików graficznych szablonu. Aktualnie sprzedało się ich około 400 i przedają się dalej z całkiem niezłym rezultatem. Wiadomo, że ruch na allegro jest spory ale to też się nie dzieje przecież w jednym czasie. Więc jedyne obciążenie wynika właśnie z tego. behemoth zapoznam się z tematem może faktycznie to również będzie pomocne.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym odświeżyliśmy ofertę hostingową- zachęcam do zapoznania się z nowymi parametrami dla poszczególnych planów hostingowych. Z naszej strony rekomendujemy pakiet "STANDARD" w cenie 107,40zł brutto rocznie. Oczywiście w dowolnym momencie trwania okresu abonamentowego istnieje możliwość zwiększenia dostępnego transferu danych i/lub zmiany pakietu:

 

https://www.netdc.pl/serwery-www

 

Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin, stwórz sobie subdomenę, na której będziesz trzymał obrazki od szablonów, np. img.twojadomena.pl

Kup najtańsze konto hostingowe w ovh -> http://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml i podepnij do niego tę subdomenę.

Voila, za niecałą dyszkę miesięcznie masz 100GB przestrzeni i nielimitowany transfer :)

W razie problemów, chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie,


Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:



Pod podane wymagania polecamy pakiet GoodHosting lub BestHosting. Nie ma limitu na ilość plików poza pojemnością konta.


Infrastruktura serwerowa znajduje się w Data Center ATM S.A., którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Usługi świadczone są na serwerach marki DELL oraz HP.



Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

behemoth a po co tworzyć subdobene? Tak z ciekawości ma to jakiś wpływ na coś?:P Miejsca na serwerze ogólnie dużo nie potrzebuje wszystki pliki szablonów zajmują łącznie może z 30mb. Plus dwie prosty strony i planowana 3 w przyszłym roku. Kwestia tylko tego, aby serwer się nie wysypał jeśli będzie wiele połączeń jednocześnie. Wiem że transfer nie jest tu problemem tylko właśnie ta ilość połaczeń bo jeśli wykorzystam wszystkie zasoby serwera to żeby nie chcieli mnie się zaraz pozbyć :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a no po to, że na domenie możesz mieć swoją stronę, a pod subdomeną oddzielny serwer tylko pod obrazki. Jak Ci nawet wysyci wszystkie dostępne połączenia, to Twoja strona nadal będzie online.

Ale nie wiem ile żądań GET musiałbyś mieć na minutę, żeby ovh podziękowało Ci za współpracę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy stałych 200r/s blokują ruch na koncie do śmiesznych wartości (sumarycznie wychodziło, że ok. 1Mbps dla konta) i wysyłają mail, że mają też droższe oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt to jest zawsze plus bo przynajmniej moja strona.strony by stały :) Ale nie mogę sobie pozwolić na to aby nie wyświetlała się grafika szablonów u osób, które to u mnie zakupiły. Więc i jedno i drugie musi działać stabilnie. Wiadaom, że w krytycznych sytuacjach takich rządań może być sporo. Niech będzie sprzedanych 2 tys szablonów, na kazdym wystawionych chociażby po 50 aukcji i niech każda aukcja ma przynajmnijej te 1000 odwiedzin w miesiącu. Jeśli zdaży się tak, że duża część szablonów wyświetli się w jednym czasie to może być sajgon :) Teraz też troszeczkę zmieniłem podejście bo wdrażam w życie licencje na szablon na 6 miesięcy czyli tak jak to robi większość. Jak ktoś bedzie chciał przedłużyć to jednocześnie zarobię na konto hostingowe.

 

A czym jest "parowanie kont hostingowych"? Bo niby na az miałoty być takie piękne i proste , niby wszystko działa pod jedna domeną a gdy się zapytałem to się okazało, że trzba dopisac coś w dns-ie tak żaby odsłuchiwało jeden i drugi serwer jednocześnie nie wiem o co chodzi. W każdym hostingu jest takie coś możliwe? Na jakiej zadadzie to działa? Jeśli ja teraz mam na serwerze jakąś hierarchie katalogów, wiadomo że te linki z szablonów odwołują się do konkretnego szablonu w konkretnym katalagu. Czyli np jeśli chciałbym żeby pliki tych szablonów leżały na drugim serwerze (bądź część tych plików aby obciążenia obu kont hostingowych były równe) to musiał bym je przenieść i na tym drugim serwerze utworzyć dokładnie taką samą hierarchie katalogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×