Skocz do zawartości
norden

Pytanie o połączenie światłowodowe

Polecane posty

Witam, panowie ostatnio mój dostawca internetu xxx zrobił w moim rejonie VDSL a teraz położył światłowody przy jednej z głównych ulic (zalacznik) i dostałem info, że od nowego roku mają one działać i tak się zastanawiam jak oni to połączą bo nie wydaje mi się, że ludzie dadzą kopać po podwórkach i czy to będzie na jakiejś zasadzie, że do tej studzienki ze światłowodami jakoś połączą kable miedziane te które są i to będzie jakoś działać?(da sie tak?) czy jakoś inaczej. Z góry dziękuję za odpowiedzi

post-17732-0-74678800-1385806114_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że albo będą kopać, albo przy studzienkach będą wychodzić i podłączać po słupach górą.
Jesteś pewien że to FTTH? a nie tylko sieć szkieletowa w celu skrócenia linii abonenckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mam pojęcia, dostałem tylko info od pani z biura, że są to światłowody i mają działać po nowym roku, do tego mają być nowe promocje i szybszy internet. Tej studzienki wcześniej nie było ogólnie i tak się zastanawiam nad tym ogólnie jak to zrobią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to po prostu będzie "skrócenie linii abonenckich" - zamiast 2km do centrali będziesz miał powiedzmy 500m i wtedy na vdsl2 da się wyciągnąć na prawdę dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dojście do takich central jest zwykle o przepustowości 144Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będą kopać, podepną Cię pod miedziane kable, tak było w moim przypadku, jeśli chcesz mieć pociągnięty światłowód do samego domu to leci to po twoich kosztach chyba że się jakoś z firmą umówisz i weźmiesz jakąś ofertę na 5 lat aby się firmie opłacało .

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tam przy studzience pewnie postawią szafki blaszane a reszta na bank po miedziakach leci. Ten dostawca to pewnie TP :) Bo oni mają taki charakterystyczny tryb pracy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do VDSLa nie jest wymagane ciągnięcie światłowodu bezpośrednio do domu klienta bo to mija się z celem i są to niepotrzebne koszty, na tak krótkim odcinku (dom/ światłowód na ulicy) nie ma zbyt dużych szumów na miedzi. Jeśli zdecydujesz się na zmianę to jedyne co zmienią to gniazdko w Twoim domu i dostaniesz nowy modem. Sam właśnie przeszedłem na VDSLa i w moim rejonie nie ma nawet zielonej puchy a net działa na prawdę nieźle, chodź nie ma jeszcze do końca wykonanej synchronizacji co potwierdziła firma, to czasami prędkość downloadu spadnie znacznie. Ale jak się patrzy na takie prędkości kiedy jest ok to naprawdę aż się wierzyć nie chce że to prawda:

 

196862.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

TP ci światełko pociągnęło? Daleko miałeś do studzienki czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×