Skocz do zawartości
Dustie

Domeny podpięte a zaparkowane

Polecane posty

W cPanel w zakładce Domeny mam opcje "Domeny podpięte" i "domeny zaparkowane".

Obecną posiadaną domenę podłączyłem poprzez opcję "domeny zaparkowane" i wydaje się działać jak należy (tj. zamiast nazwa_konta.nazwa_hostingu.pl wystarczy wpisać nazwa_domeny.pl; oczywiście pierwszy wariant też dalej działa).

Natomiast z opisu funkcji "domeny zaparkowane" w cPanel wnioskuję, że to jest jakby to samo? Przy parkowaniu domeny w cPanel nie musiałem tworzyć żadnego hasła, natomiast przy 'podpinaniu' są opcje "nazwa nowej domeny", "użytkownik subdomeny/ftp", "główny katalog plików", "hasło"... z czym się to wszystko je? Jaka jest różnica między parkowaniem a podpinaniem? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie, Kierujesz domenę na DNS i jest "zaparkowana" na "Parkingu" Twojego serwera - czeka sobie (W spoczynku) [Lub jako adres e-mail]

Podpięta - Kierujesz domenę na DNS i jest podczepiona pod dany katalog lub konto w cpanelu :) (Do użytku)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena zaparkowana / parked domain - kierujesz domenę do tego samego katalogu, do którego podpięta jest już inna domena (lub subdomena). Obie zatem wskazują na te same pliki, jedna jest "aliasem" dla drugiej i na odwrót.

 

Domena podpięta / addon domain - kierujesz domenę do innego katalogu, na który nie wskazuje żadna inna domena. Każda więc wskazuje na inne pliki na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obaj nie daliście poprawnej odpowiedzi.

 

Każda parkowana domena w cPanelu kieruje bezpośrednio na dane w public_html..

 

Do domeny podpiętej należy wskazać katalog na który ma kierować. Może to być dowolny katalog, kilka domen może być podpiętych na ten sam folder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kix

Wprawiłeś mnie w zakłopotanie. Aż odwiedziłem cPanel na kilku różnych hostingach, do których mam dostęp i rzeczywiście.

Ale już wiem z czym pomyliłem... W "VistaPanel" w darmowej wersji Byethost.com domeny zaparkować można nie tylko w głównym katalogu konta, ale na dowolnej innej już dodanej domenie czy subdomenie. A że wygląda to identycznie jak cPanel, nawet w pasku tytułu jest "cPanel X", to chyba dlatego mi się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×