Skocz do zawartości
Marek607

t5730 i instalacja systemu na zewnętrznym HDD

Polecane posty

Hej,

 

Kupiłem sobie terminal t5730 i podłączyłem o niego zewnętrzny dysk kablem usb.

 

Nie wiem czemu podczas uruchomienia gdy mam podłączony jednocześnie dysk USB i pendrive terminal się zawiesza, tzn jest czarny ekran - dopiero po odpięciu dysku "łapie" pendrive i zaczyna się instalacja - wtedy podpinam ponownie zewnętrzny hdd.

 

Dodatkowo poczas instalacji (xubuntu) na zewnętrzny dysk pod koniec jest restart i problem powraca - instalacja na hdd niedokończona a jak go odepne to system od nowa sie instaluje.

 

Bios ustawiony na boot z USB.

 

Przy czystym debianie 7 instalator zawiesza się na szukani dysków.

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

Nigdy nie instalowałem systemu na dysku podłaczonym poprzez usb więc może gdzieś tutaj jest problem lub nie ma takiej możliwośći.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kiedyś, a mianowicie na serwerze HP G7 był RAID 5 i system się wysypał. Serwer klienta , pojechałem zabrać dane i przenieść na nowy. Na jednym pendrive mam taką ratunkowa wersje linuxa. Pendrive + dysk na USB i serwer nie wstał. Dwa x pendrive , mielił i wstał. Szukałem na forach - wina leży po stronie kontrolera USB przenośnego dysku który stara się wymusić priorytet. Podobno lecz nie sprawdzałem dyski przenośne WD dają sobie radę. Ktoś również pisał o samym kontrolerze na płytach głównych że nie potrafi obsłużyć jednocześnie dwóch urządzeń i zdarza się to głównie z płytami opartymi o INTEL. W moim przypadku drugi pendrive był 64GB danych 42GB więc olałem temat aczkolwiek dało to trochę do zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pendrive + dysk na USB i serwer nie wstał. Dwa x pendrive , mielił i wstał.

Sprawdz czy u ciebie zadziała takie coś jak u SIXwishlist - jak zadziała to zainstaluj system na drugi pendrive a potem za pomocą innego komputera przerzucisz partycję z pena na dysk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz zrobić mały objazd przez płock a mianowicie podpiąc dysk do swojego komputera (dowolnego), odpiąć inne dyski i zainstalować na nim linuxa a później przepiąć dysk do tamtego urządzonka i zmienić kolejność bootowania w bios. Nastepnie w /etc/udev/rules.d/70_coś-tam zmieniasz numer interfejsu sieciowego (pierwszy to stary a ostatnio to z tego urządzenia) i tyle :)

 

możesz po instalacji dać jeszcze apt-get install firmware-linux-nonfree bo czasami sterów nie ma od niektórych sieciówek i wypluje ci e100/

 

Ja tak robię jak mi urządzenie nie obsługuje pendrive bo jest stare albo coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×