Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elcct

"Symulacja" sieci prywatnej

Polecane posty

Hej,

 

Załóżmy, że mam dwa serwery posiadające po dodatkowym zewnętrzym adresie IP.

 

Czy istnieje oprogramowanie najlepiej na linuxa, które stworzyłoby wirtualną kartę sieciową, zestawiło szyfrowane połączenie między tymi dwoma serwerami używając tamtych IP i te "karty" miałyby lokalne IP?

 

Tzn. chodzi mi o symulacje sieci lokalnej w serwerach znajdujących się niekoniecznie w tym samym DC.

 

Wiem, że jest coś takiego jak Hamachi, ale z tego co się orientuje to korzysta z "cudzych" serwerów pośredników, a to mi nie pasuje ze względu na bezpieczeństwo.

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Niet, ale jak będą problemy, to spróbuj ipsec wspomnianego przez @kafli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×