Skocz do zawartości
RafoX

Końcówki mocy STK

Polecane posty

Siemanko,

Jak wiadomo jestem pasjonatem starego sprzętu który do tej pory posiadam.

Diory itp nie są mi obce jednak w obecnych czasach coraz mniejszy dostęp do części do nich.. a zwłaszcza oryginały.

Mam diorę 504B kompletną korektor wzmak itp od nowości i jak wiadomo siedzą w niej końcówki mocy od Sanyo mianowicie model STK 4044V

Jak rozpoznać teraz orginał tej końcówki? wiadomo o podróbę nie ciężko a najbardziej poczciwa i nie zawodna końcówka jest tylko od Sanyo wiadomo że nie już nie robią tych końcówek a niby na alledrogo można je spotkać. Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3710081714

 

Koleś niby sprzedaje NOWE napisałem do niego jak to możliwe odpisał

 

 

może i nie produkują ale jeszcze są w hurtowniach, na tą chwile sprzedałem już wszystkie, muszę sprowadzić więc proszę pisać podx koniec tygodnia

 

Chciałbym się zabezpieczyć i kupić bo ostatnio coś na jednym kanale mi coś się nie tak dzieje a mianowicie

zaznaczyłem mam na zdjęciu nie słychać dźwięku po podłączeniu do tego wtyku

Czasem się załączy jak podkręcę głos czasem nie nie wiem od czego to zależy na prawej stronie działa wszystko normalnie tylko ten jeden LEFT

Może wie co może być przyczyną ?

f26b5a9a4_naqsxeq.jpg

Nigdy to nie było rozbierane kolumny jedynie jakie były podłączone to Altusy 140 sprzęt też raczej nie katowany zabrał może kilka razy na połowę mocniej nigdy.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał zwaloną końcówkę mocy to zadziało by zabezpieczenie na DC w obu kanałach byś miał CISZĘ. To nie wina końcówki mocy,a może potencjometria lub coś na przedwzmacniaczu.

 

Oryginalnej końcówki nie kupisz,a już na pewno na allegro. Jedyne wyjście to zdobycie gdzieś jakiego zmasakrowanego wymaka z sprawną końcówką i nie wymienianą. Niestety takie są uroki STK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem puszkę pandory po prawie 20 latach ;D Od 11 do ponad 15 czyściłem wszystko spirytusem + waciki do uszu :) niezły syf tam był.

Działa teraz jak należy widocznie potrzeba mu tego było :)

Co do końcówki STK to na obecną chwilę mi nie potrzeba tyle że wiadomo z biegiem czasu będzie mi coraz ciężej ją dostać dla tego chcę się zabezpieczyć na przyszłość.

Co do samego kupna to na internetach kurde nigdzie nie ma nawet za naszą polską miedzą nie idzie ich dostać. Pisałem z gościem dość długo tym z allegro co podałem link w 1 poście i daje mi 100% gwarancji albo zwrot kasy że to oryginał co prawda ze słowa nowa już zmienił zdanie i niby są z rozbiórek. Jaka prawda tego nie wiem.

 

U mnie w rejonie ogólnie na Mazowszu ciężko dostać coś z diory nawet i całą nie wiem czy mało kto to kupował czy jak no ale ze znajomych nie ma nikt, na ogłoszeniach też mało kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem się załączy jak podkręcę głos

Znawcą takiego sprzętu ze mnie żaden, ale śmierdzi uszkodzonym potencjometrem na kilometr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znawcą takiego sprzętu ze mnie żaden, ale śmierdzi uszkodzonym potencjometrem na kilometr ;)

Krzysiu przeczytaj wyżej co było przyczyną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwne, nie wyświetlił mi się ten post!

 

U mnie w rejonie ogólnie na Mazowszu ciężko dostać coś z diory nawet i całą nie wiem czy mało kto to kupował czy jak no ale ze znajomych nie ma nikt, na ogłoszeniach też mało kto.

Myślę, że takie rzeczy może znalazłbyś na Wolumenie tyle, że z Płocka to spory kawałek... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde dziwne, nie wyświetlił mi się ten post!

 

 

Myślę, że takie rzeczy może znalazłbyś na Wolumenie tyle, że z Płocka to spory kawałek... ;)

 

A gdzie to jest?

Często po PL podróżuję więc mogę i tam zawitać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×