Skocz do zawartości
Autor2

Szybszy internet w małej miejscowości?

Polecane posty

Witam,
Już od kilku lat mam internet z Neostrady.
Niestety maxymalna prędkość w mojej okolicy to 512kb/s.
Często dzwoni obsługa z propozycją przejścia na "super szybki" internet nawet 10mb!
Niestety nie jest to możliwe czego przyczyną są stare kable czy co tam jeszcze, jakiś czas temu miałem zwiększoną prędkość lecz po prostu internet nie działał i trzeba było wrócić do wcześniejszej prędkości. Już dawno zapowiadano nową "skrzynkę" akurat niedaleko domu lecz do dziś nic nie zdziałali.
Dowiedziałem się że podobno istnieje "jakiś" internet satelitarny który oferuję dużo szybszy internet niż ten który aktualnie posiadam.
Czy to prawda? Jeśli tak to czy można sprawdzić czy taki by u mnie zadziałał?

Od razu mówię że nie chcę mieć żadnego limitu po 10gb ani nic z tych rzeczy.
Prosiłbym o informacje odnośnie tego bo już mi to zbrzydło i chciałbym chociaż trochę go przyśpieszyć i co najważniejsze - żeby działał :-)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co pamiętam to na satelitarnym jest duże opóźnienie bo jak by nie patrzeć te kilkanaście km do tej satelitki ma i z powrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ofert satelitarnych jest okraszona limitami odnośnie pobierania i wysyłania.

 

Jeśli nie masz puchy blisko siebie to nie masz szans na szybszy internet po kablu chyba że świetliki pociągną.

 

Ewentualnie tak jak napisał patrys rozejrzyj się za radiówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Kamikadze chciałeś napisać 300km ;] bo 10-15km to na tej wysokości latają samoloty (tak w nawiasie).

Internet satelitarny jest drogi. Patrz tooway np. Limity danych itd. Pingi sięgają 500ms. O graniu nie ma mowy, prędkości downloadu są fakt większe ale opóźnienie robi swoje. Dodatkowo internet sat. jest raczej do użytku tymczasowego/okazyjnego np live relacja ze szczytu jakiejś tam góry (małej) ale gdzie nie ma zasięgu komórkowego 3G.

 

Popatrz na radiówki, jak nie to może LTE? Podobno 50% populacji kraju ma zasięg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem opóźnienie w dwukierunkowym internecie satelitarnym to równo 1000ms ;) Takie informacje przynajmniej jakoś ostatnio znalazłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×