Skocz do zawartości
Pawlo

Problem z podpięciem domeny.

Polecane posty

Witam. Kupiłem sobie VPS`a na digitalocean (tego najmniejszego, za 5$) z systemem Ubuntu 12.04. Wgrałem na niego wszystko zgodnie z poradnikiem (oprócz jaila) http://www.howtoforge.com/perfect-server-ubuntu-12.04-lts-apache2-bind-dovecot-ispconfig-3

Mam więc panel ISPconfig, jednak w porównaniu z DA niezbyt mi się podoba - stąd tutaj moje pierwsze pytanie - co byście polecili zamiast tego (darmowego)?
Drugie pytanie jest związane z domeną. Mianowicie kupiłem sobie domenę na OVH.pl i chcę ją podpiąć pod ten serwer. Nazwa domeny: pwservices.pl
Utworzyłem strefę dns dla tej domeny poprzez ispconfig z adresami ns1.pwservices.pl i ns2.pwservices.pl.
Następnie w panelu OVH chcę zmienić adresy ns200.anycast.me oraz dns200.anycast.me na te moje utworzone. Jednak gdy chcę to zatwierdzić, wyskakuje bład: Strefa SOA dla domeny pwservices.pl nie jest dostępna na serwerze dns: 146.185.128.139

Nie wiem co z tym zrobić, dlatego proszę o pomoc. Bardzo możliwe, że źle skonfigurowałem coś na serwerze w trakcie instalacji tych wszystkich rzeczy, które są w tym poradniku. Nie ukrywam, że jestem laikiem w tych sprawach. Jeszcze chciałbym się zapytać, czy dla moich celów (strona www) jest konieczna instalacja tych rzeczy co tam są.
Czy nie wystarczyłby LAMP + phpmyadmin i jakiś panel typu DA do zarządzania tym? Ewentualnie jeszcze pocztę zrobić.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×