Skocz do zawartości

Pawlo

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Pawlo

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Cześć wszystkim. Aktualnie piszę aplikację do zapisów na pewne wydarzenie. Generalnie będzie to strona internetowa typu "single-page" (z jakimś javascriptem i angularem, jakieś zdjęcia i informacje) gdzie użytkownicy będą mogli rejestrować się (czyli zapisywać do bazy danych). Po stronie backendu jest ASP.NET MVC z Entity Framework, do którego dostęp będzie miało tylko kilku użytkowników, do zarządzania tymi zapisanymi. Aplikacja będzie też wysyłała maile z potwierdzeniem rejestracji. Nie planuję dużego ruchu na stronie, może w szczytowych momentach po 50-60 osób online maksymalnie, i to tylko na tej jednej stronie, z ewentualnym wysłaniem danych rejestracji. Poza tym, ruch będzie raczej mały, może z 15-20 osób online. Sama baza też nie będzie duża, maksymalnie 350 rekordów. Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z hostowaniem aplikacji ASP.NET, to nie wiem za bardzo gdzie taką aplikację umieścić i jakie zasoby potrzebuję. Podejrzewam, że darmowa wersja Azure (dreamspark) może tego nie uciągnąć i zastanawiam się nad wyborem jakiegoś hostingu. Jest webio - jednak tutaj nie znalazłem dokładnej informacji, czy np. pakiet standardowy kosztuje 110 zł rocznie czy miesięcznie. Dodam, że aplikacja będzie potrzebowała hostingu przez jakieś 2 miesiące max. Zastanawiam się również nad VPSem z windowsem z OVH, kosztuje jakieś 50 zł na miesiąc, czyli koszt jaki akceptuję. Jednak tutaj mam pytania: jak to jest z tym vpsem? czy baza danych jest zainstalowana, czy trzeba samemu wszystko konfigurować i dodatkowo opłacać licencję? I czy nie będzie to niepotrzebny wydatek, w przypadku tak małego ruchu? Z góry dzięki za odpowiedzi! PS. Chcę także założyć domenową skrzynkę mailową
 2. Dylemat z userem.

  Dzięki za odpowiedzi. Czyli korzystając z jailkita, jestem w stanie zrobić to co chcę, czyli ssh i sftp w wyznaczonym miejscu?
 3. Witam. Ostatnio myślę nad rozwiązaniem pewnego problemu. Otóż stworzyłem pewnego usera, może on połączyć się z kontem przez ftp, i wtedy jest on zamknięty w swoim folderze /home/user, tzn. nie może po za niego wyjść. Ale jeśli połaczy się przez ssh, wtedy może buszować po praktycznie całym serwerze. Chciałbym zrobić tak, że na ftp jest tak jak teraz, czyli jest zamknięty u siebie, i chciałbym go dodatkowo zamknąć na ssh, żeby nie mógł absolutnie nigdzie wyjść czy to przez konsolę czy to przez sftp, ale żeby mógł wykonywać operację u siebie w w folderze przez komendy. Próbowałem rozwiązania: Match User test4 ChrootDirectory /home AllowTCPForwarding no X11Forwarding no ForceCommand /usr/lib/openssh/sftp-server Ale problem jest taki, że nie mogę ani wejść na konsolę, ani na sftp tym userem. Proszę o pomoc.
 4. Witam. Kupiłem sobie VPS`a na digitalocean (tego najmniejszego, za 5$) z systemem Ubuntu 12.04. Wgrałem na niego wszystko zgodnie z poradnikiem (oprócz jaila) http://www.howtoforge.com/perfect-server-ubuntu-12.04-lts-apache2-bind-dovecot-ispconfig-3 Mam więc panel ISPconfig, jednak w porównaniu z DA niezbyt mi się podoba - stąd tutaj moje pierwsze pytanie - co byście polecili zamiast tego (darmowego)? Drugie pytanie jest związane z domeną. Mianowicie kupiłem sobie domenę na OVH.pl i chcę ją podpiąć pod ten serwer. Nazwa domeny: pwservices.pl Utworzyłem strefę dns dla tej domeny poprzez ispconfig z adresami ns1.pwservices.pl i ns2.pwservices.pl. Następnie w panelu OVH chcę zmienić adresy ns200.anycast.me oraz dns200.anycast.me na te moje utworzone. Jednak gdy chcę to zatwierdzić, wyskakuje bład: Strefa SOA dla domeny pwservices.pl nie jest dostępna na serwerze dns: 146.185.128.139 Nie wiem co z tym zrobić, dlatego proszę o pomoc. Bardzo możliwe, że źle skonfigurowałem coś na serwerze w trakcie instalacji tych wszystkich rzeczy, które są w tym poradniku. Nie ukrywam, że jestem laikiem w tych sprawach. Jeszcze chciałbym się zapytać, czy dla moich celów (strona www) jest konieczna instalacja tych rzeczy co tam są. Czy nie wystarczyłby LAMP + phpmyadmin i jakiś panel typu DA do zarządzania tym? Ewentualnie jeszcze pocztę zrobić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
 5. Witam. Mam do sprzedania 215 zł na hostingu Unixstorm.org. Cena do dyskusji, ale myślę, że minimum to 160 zł. Zapraszam do kontaktu na PW.
 6. No czekam właśnie na te serwery, kimsufi 24 zamówiłem i za 2 h był (miesiąc temu), więc nie będzie chyba tak źle
 7. Dzięki za odpowiedzi, co do konfiguracji, to chodzi tylko o ustawienie RAIDu czy o coś jeszcze?
 8. Witam. Obecnie posiadam serwer Kimsufi 24G i myślę nad przeniesieniem się na serwer mSP lub mSP SSD. Chciałbym tutaj się poradzić, czy warto to zrobić i która opcja byłaby lepsza: mianowicie, czy opcja z dyskiem SSD poprawiłaby znacząco szybkość działania forum - czy jest warta tej różnicy 50 zł między mSP SSD a mSP zwykłym. Na dedyku są dwa fora, jedno dość duże, baza 1 GB z 3 tysiącami unikalnych wejść dziennie. Dziękuję serdecznie za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam
 9. Hosting zgodził się na zablokowanie tych plików, także problem został rozwiązany. Dzięki wszystkim za pomoc. Co do postu Miśka: Tak, osoby te potrzebują tego dostępu. Bazę trzymam na sharedzie na unixie, także musiałbym ją przenieść na swój serwer. Co do PMA to masz na myśli PhpMyAdmin?
 10. No rozumiem, jednak te drugie rozwiązanie jest zależne od zgody hostingu serwera (pukawki), bo nie mam tam dostępu do roota, tylko ftp, więc blokada z ftp nic nie da, bo i tak można będzie ją łatwo zdjąć.
 11. Problem już rozwiązany, trzeba było dodać usera do AllowList.
 12. Hmm, myślę, ze to jest dobry pomysł, tylko jak utworzyć użytkownika bez dostepu localhosta? W directadminie nie da się niestety tego usunąć.
 13. Hmm, nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale gdzieś wyczytałem, że to może być wina tego, że mam panel Direct Admin zainstalowany.
 14. Własnie o to chodzi, ze baza może być tylko jedna na tym serwerze, bo jeden plugin z niej korzysta. I reszta osób nie potrzebuje w ogóle dostępu do tej bazy. No tą opcję już próbowałem, jednak cały czas mogę się połączyć z bazą w mojego komputera, mimo że w uprawnieniach mam tylko localhost i IP serwera. Nie wiem może czy mówimy o tym samym, bo ja to robię w Direct Adminie, i tam mi się wydaje, że chodzi tylko o połączenia z poziomu serwera w tych ograniczeniach.
 15. Ale plik sql jest na serwerze cs, do którego dostęp ma kilka osób, i tam własnie rozumiem, że nie da tego rady zrobić. Natomiast bazę danych, mam na swoim dedyku, także mam pełen dostęp do niej.
×