Skocz do zawartości
Tomkowic

2 domeny, 1 serwer www, jaki wybrać?

Polecane posty

Witam, interesuję mnie zakup dobrego serwera www (?), posiadam 2 domeny chce stworzyć 2 strony, chciałbym załadować to w mniej więcej taki sposób że domena xyz.pl znajdowała by się w katalogu "xyz", a druga domena zyx.pl znajdowałaby się w katalogu "zyx".

Następnie żeby z obu domen mogłoby się łączyć na ten sam serwer TeamSpeak który stoi na innej maszynie, chodzi mi o rozwiązanie że adres domeny będzie adresem serwera (nie chodzi o rozwiązanie ts.xyz.pl).

Jaki hosting do tego polecacie? Myślałem nad mintshost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teamspeak (przynajmniej aktualny) sprawdza rekordy SRV, więc możesz mieć serwer TS gdziekolwiek na dowolnym porcie. Wystarczy dodać

 

_ts3._udp    IN    SRV 0 5 numerportu    adres.serwera.z.ts
i możesz, tak jak przy poczcie, kompletnie rozdzielić hosting www od Teamspeaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biznes-host
Hekko
progreso
m-zone
To chyba te z lepszych i najczęściej polecanych na forum
Osobiście korzystałem tylko z biznes-host i sobie chwalę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś z was firme http://www.2ap.pl/oferta.html?

 

A wracając do mintshotu to ile oni są na rynku? Wydaje mi się że mają najbardziej pasującą mi ofertę, tylko boję się że firma padnie, albo będę miał z nią problemy.

Edytowano przez Tomkowic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś z was firme http://www.2ap.pl/oferta.html?

 

A wracając do mintshotu to ile oni są na rynku? Wydaje mi się że mają najbardziej pasującą mi ofertę, tylko boję się że firma padnie, albo będę miał z nią problemy.

 

Ponad rok czasu z nimi jestem i nadal chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz zainteresować się firmami hitme.pl oraz globalnetwork.pl wybór masz duży bo obecnie każda firma na rynku daje ci możliwość zabawy w katalogi/domeny i rekordami DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić też nasze rozwiązania wer.pl (oparte na kei). Firma na rynku od 12 lat, a do jutra promocja za najmniejszy pakiet (nie wiem jakie masz potrzeby co do pojemności, zasobów itp) - 9,90 za pierwszy rok o ile najmniejszy pakiet Ci wystarczy. Domeny oczywiście można ustawiać bezpośrednio na katalog w panelu Webas.

Edytowano przez Wer.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrać wybrałem firmę, ale mam z nią problem, nawet php by przemo nie mogę coś tam zainstalować, wyskakuję jakiś śmieszny problem...

99470872520511033254.png

Najmłodsze tematy o tym problemie jakie znalazłem w sieci było z 2007-2008 roku..

Wcześniej starałem się przenieść stare forum, przeniosłem bazę danych oraz pliki, wszytko działało tylko nie można było pisać tematów, teraz gdy się zainstalować wszytko od nowa zaczynam się zastanawiać czy to że nie działało było moją winą, czy hostingu?

Edytowano przez Tomkowic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz dlaczego znalazłeś tematy z 2007-2008 roku? Bo nikt już z tego syfiastego, nieoptymalnego, dziurawego i beznadziejnego skryptu nie korzysta :)

 

 

Sprawdź czy zrobiłeś poprawnie bazę danych i czy user ma prawa do bazy danych jak dalej chcesz się bawić w to. Tylko później nie pisz po forach że ktoś się włamał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystają jednak nie mają tego problemu..

A co do ustawień wszystkie przywileje mam ustawione na "tak".

 

Nawiązując do tego badziewnego skryptu wole mieć jego i korzystać z niego niż jak inne dzieci bawić się nulledami, ale to jest ich piaskownica, i ich łopatki w które się nie mieszam, forum jest małe i nie potrzebuję dobrego płatnego skryptu.

Edytowano przez Tomkowic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego znalazłeś tematy z 2007-2008 roku? Bo nikt już z tego syfiastego, nieoptymalnego, dziurawego i beznadziejnego skryptu nie korzysta :)

 

 

 

Masz racje tylko ipb... http://www.bez-kabli.pl/ to zabytek nikt nie używa, każdy placi 500zl+ za ipb. Każde forum darmowe to zabytek..., nie warto...każde z darmowych aktualizacje ma 2x w roku przy dobrym wietrze , darmówki to szmelc...

 

Na poważnie to dobre forum i powinno zainstalować sie na każdym hostingu

 

 

ps. ipb nie ma dziur nie mialo i nie bedzie mieć, szkoda tylko że jest takie dziurawe :lol:

 

 

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na świecie istnieje tylko phpBB by przemo? Jest jeszcze MyBB, SMF, phpbb3... Nikt nie każe od razu IBP nulled używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Masz racje tylko ipb... http://www.bez-kabli.pl/ to zabytek nikt nie używa, każdy placi 500zl+ za ipb. Każde forum darmowe to zabytek..., nie warto...każde z darmowych aktualizacje ma 2x w roku przy dobrym wietrze , darmówki to szmelc...

 

Na poważnie to dobre forum i powinno zainstalować sie na każdym hostingu

 

 

ps. ipb nie ma dziur nie mialo i nie bedzie mieć, szkoda tylko że jest takie dziurawe :lol:

 

 

 

Przecie on instaluje phpbb 2 przema... Ja nie mówię że ma od razu płacić ale są inne darmowe lepsze rozwiązania. Chociażby nawet phpbb 3, które z tego co pamiętam jeszcze ma aktualizacje (darmowe) :)

 

 

Nie ma skryptu idealnego bo zawsze znajdzie się jakaś luka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się może SMF. Całkiem przyjemny skrypt forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem forum na przemie, jak się okazało miałem za bardzo nowoczesną bazę danych 5.6, hosting zmienił na moją prośbę na 5.1 i działa.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, jak ustawić żeby serwer teamspeak który jest na inne maszynie niż forum działał z tego samego adresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×