Skocz do zawartości
Salvador

[WYKONAM] Konfiguracja/Instalacja serwera WWW

Polecane posty

Witam

Wykonam instalację i konfugurację serwera WWW. W skład usługi wchodzą:

  • Instalacja systemu LINUX na serwerze VPS (w razie potrzeby)
  • Instalacja i konfiguracja PHP
  • Instalacja i konfiguracja serwera WWW Apache
  • Instalacja i konfiguracja serwera MySQL
  • Instalacja i konfiguracja serwera FTP
  • Instalacja i konfiguracja panelu PHP My Admin
  • Instalacja i konfiguracja panelu Webmin

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW lub e-mail.

 

email: salvador[małpa]sdor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mamy rozumieć że podana wyżej cena - 50 PLN - jest stawką godzinową a nie za całość :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podejrzewam że w tym "budżecie" kończy się wszystko na tym:

 

apt-get install apache2

apt-get install phpmyadmin

 

etc.

 

Naiwnych jeleni nie brakuje, będzie płacz, zgrzyt zębami, ale koniec końców weźmie kogoś lepszego i mu zapłaci za zrobienie tego tak jak powinno być :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

50zł to jest śmieszna kwota także spodziewajmy się komend typu apt-get install i tyle.

Dla podstawowych stron spokojnie wystarczy podstawowa konfiguracja (domyślna).

Ale.. nie róbmy spamu w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50zł? Na pewno nie brakuje jakiejś cyfry z przodu?;) Jeśli tak mają się kształtować zarobki sysadminów, to ja dziękuję. Zmieniam branże i podpinam się pod temat - posprzątam serwerownie i pościeram kurze w szafach Rack za 50zł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję zrekompilować php na php-cgi i więcej niż 30 nie dam, jest ktoś chętny? :) Na PW zapraszam.

 

-------------

Nieaktualnie, sam sobie zrobiłem :)

Edytowano przez blake (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30? Heh, gdzie ten świat idzie. W sumie to przykre.

 

No panowie, mi to zajęło 30 min, bo musiałem poszukać jak to zrobić, ale sama robota nie trwała więcej niż 10 klików i 20 wpisanych znaków. Jeżeli 30 PLN za 5 min roboty (rekompilacje robiłem na Directadminie przez build) to mało, to nie wiem w jakich pałacach mieszkacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nikt tam nie pisał o 30 zł, ale o 30 funtach brytyjskich, co z dzisiejszym kursem daje nam około 146 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No panowie, mi to zajęło 30 min, bo musiałem poszukać jak to zrobić, ale sama robota nie trwała więcej niż 10 klików i 20 wpisanych znaków. Jeżeli 30 PLN za 5 min roboty (rekompilacje robiłem na Directadminie przez build) to mało, to nie wiem w jakich pałacach mieszkacie ;)

Bo to nigdy nie jest 5 minut roboty.

Trzeba dowiedzieć się jaki panel, może nie wiesz jaki i nauczenie Cię/dowiedzenie samemu zajmie kilka minut, zdobyć informacje czy kompilowałeś wcześniejszego phpa ze źródeł samemu czy przez panel, czy, czy..

zrobić, przetestować. Odpowiedzieć na jakieś możliwe Twoje pytania dodatkowe. Możliwe, że zadać Ci pytania dotyczące konfiguracji.

W niektórych przypadkach jeszcze wysłać zmiany do repozytorium, uzupełnić dokumentacje.

 

Chyba, że chcesz tak: 30pln za 5 minut, każda kolejna minuta konieczna do przeprowadzenia zlecenia to 5zł.

Podałeś login do vpsa/dedyka, ale zapomniałeś dodać mój ip w firewallu? +10zł.

Literówka, złe hasło? +10zł.

Zadajesz pytanie? Nim w ogóle ktoś zacznie Ci odpowiadać: +5zł.

 

Tobie to zajęło 5 minut, Ty masz dostępy, Ty wiesz co jak działa. I Ty samemu sobie szukasz jak coś zrobić. A zatrudniając kogoś już nie poszukasz, tylko będziesz biednego admina męczył.

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

samu, na pewno dużo osób wpisałoby od razu "apeteget" nie tylko na debianie ;-)

 

Nie męczmy usera Salvador, za czym idzie nie spamujmy, każdy od czegoś zaczynał i założę się, że na początku swoich działalności duża część osób nawet z forum wht, podejmowała się rzeczy przewyższających ich możliwości, dzięki którym zdobywali swoją wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50zł? Na pewno nie brakuje jakiejś cyfry z przodu? ;) Jeśli tak mają się kształtować zarobki sysadminów, to ja dziękuję. Zmieniam branże i podpinam się pod temat - posprzątam serwerownie i pościeram kurze w szafach Rack za 50zł... ;)

 

Dałbym Ci posprzątać całe OVH za tą kwotę :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50zł? Na pewno nie brakuje jakiejś cyfry z przodu? ;) Jeśli tak mają się kształtować zarobki sysadminów, to ja dziękuję. Zmieniam branże i podpinam się pod temat - posprzątam serwerownie i pościeram kurze w szafach Rack za 50zł... ;)

A jakby tak mieć kilka gotowych playbooków czy innych recipes i tylko odpalać...? Może i za pięć dych by się opłacało. Kwestia skali (której na wht.pl raczej się nie osiągnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×