Skocz do zawartości
Dawid Sz.

Pierwszy tablet

Polecane posty

Ja korzystam na codzień z ipada 4 16 4g. Nie mam potrzeby grzebania w systemie, a sam tablet wykorzystuje iście plebejsko: facebook, internet, facetime, yanosik/nawigacja, zdarzają się jakieś ebooki.
Miałem epizod z nexus7, galaxytab2 i niestety pod względem wykonania i płynności działania samych aplikacji jak i systemu ustępowały ipadowi.
Co więcej nie jestem żadnym miłośnikiem apple, wręcz jestem antyfanem. Na pewno nie jest to najkorzystniejsza cenowo opcja, ale nie miałem w rękach urządzenia, które by lepiej działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzebanie w systemie = wybranie katalogu, do którego ma zgrać filmy z kompa.

Ech, jakie to czasy nastały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie w systemie = wybranie katalogu, do którego ma zgrać filmy z kompa.

Ech, jakie to czasy nastały...

 

Nie oglądam filmów, ani nie słucham muzyki z tabletu. Nie sądzę, abym miał kiedyś taką konieczność. ; )

Jeżeli chodzi o domowy użytek to filmy wyłącznie na telewizorze z porządnym nagłośnieniem i dobrym sygnałem 5.1.

 

Tak więc opisałem w jakich celach się u mnie sprawdza ipad. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił używany iPad 2, z nowym iOS 7 działa świetnie. Daje rade z filmami i z internetem itd. Ale czy wystarczy na 3 lata? Nie mam pojęcia. Ja swojego mam już ponad 2 lata i nawet mi przez myśl nie przeszło aby go wymienić na coś nowego. Jest po prostu dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obwiniasz Google za to, że twoje śmieszne HTC nie chce wydawać aktualizacji do swojego telefonu? ;)

Nie obwiniam Google, tylko firmy które ładują jego oprogramowanie na swoje urządzenia i dalej tylko "żyjcie własnym życiem", a Ty z tym nic nie zrobisz, chyba że sam sobie będziesz wydawał łatki, bo jestem ciekaw jaki jest średni czas reakcji firm używających Androida od wydania łatki jakiegoś ważnego błędu do wydania wersji systemu na swoje urządzenia, rok, dwa? A dla starszych (1-2 lata) urządzeń nigdy? Taki samsung jak wypuści aktualizacje raz na rok to i tak będzie baaardzo dobrze. Apple wspiera swoje urządzenia bodajże coś koło 5 lat chyba, no i jak jest błąd to aktualizacja dla wspieranych urządzeń wychodzi natychmiast, nie czekasz aż łaskawy koreaniec z samsunga pozwoli Ci wcisnąć magiczny przycisk "aktualizuj"

 

Tak samo jest z produktami Apple i ich super działaniem jak nie było nic na rynku i mieli nachalny marketing to wyprali co poniektórym mózgi, a Ci chodzili i powielali papkę tworzoną przez tą firmę o boskim działaniu tego sprzętu.

Sam nie byłem/jestem fanem Apple, ale to że oni nie muszą tworzyć systemu wspierającego 100000 tyś różnych konfiguracji od różnych firm deklasuje Androida. iOS jest optymalizowany pod kątem sprzętu tylko i wyłącznie Apple, dlatego taki iPhone 3Gs który jest 2x gorszy sprzętowo (600Mh, 256MB RAM) działa o wiele sprawniej i szybciej niż Galaxy Note (1.4Ghz, 1024 RAM). I nie nie przeczytałem tego na jakimś forum, specjalnie daję te telefony jako przykład bo miałem obydwa przez co najmniej rok w codziennym użytkowaniu.

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obwiniam Google, tylko firmy które ładują jego oprogramowanie na swoje urządzenia i dalej tylko "żyjcie własnym życiem", a Ty z tym nic nie zrobisz, chyba że sam sobie będziesz wydawał łatki, bo jestem ciekaw jaki jest średni czas reakcji firm używających Androida od wydania łatki jakiegoś ważnego błędu do wydania wersji systemu na swoje urządzenia, rok, dwa? A dla starszych (1-2 lata) urządzeń nigdy? Taki samsung jak wypuści aktualizacje raz na rok to i tak będzie baaardzo dobrze. Apple wspiera swoje urządzenia bodajże coś koło 5 lat chyba, no i jak jest błąd to aktualizacja dla wspieranych urządzeń wychodzi natychmiast, nie czekasz aż łaskawy koreaniec z samsunga pozwoli Ci wcisnąć magiczny przycisk "aktualizuj"

 

Nie mój drogi, ja nie czekam. Ja w swoich rączkach trzymam swojego galaxy S3 z własnym forkiem na Androidzie 4.3.1, podczas gdy oficjalny system od Samsunga nie wyszedł jeszcze z 4.1.2.

 

Tak więc ponownie pisze, do mnie nie trafisz jak do przeciętnego usera. Dla mnie iOS to zamknięta klatka, w której nie zrobisz nic poza tym co przygotowali dla Ciebie twórcy. Jeśli Cię to zadowala to super, możesz się dumnie nazwać większością użytkowników, ale wciąż nie wszystkimi. Z autopsji wiem, że jeśli iOS by wyszedł jako open-source to community (zapewne włącznie ze mną) poprawiłoby go na tyle, że chodziłby 2x sprawniej przy 2x mniejszym zużyciu ramu i cpu.

 

Czemu? Bo widzę jak działa mój własny fork w porównaniu do softu samsungowego. Na dzień dobry masz 500 MB ramu wolnego w porównaniu do 220 MB na samsungowym shicie. Pewnie, mało osób będzie na tyle cwana, żeby grzebać w swoim sofcie bo dla większości urządzenie ma tylko działać. Ale jeśli chodzi o to co można "wyciągnąć" z danego urządzenia to tylko i wyłącznie android. Jakikolwiek, ale android.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Archi +1

 

A co myślicie o Cyanogenmod?

 

Ja czekam na Ubuntu Touch, ale już czekam i czekam i doczekać się nie mogę... chcę machnąć na Nexusie 2012.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Ubuntu touch już ma forki, przynajmniej jeśli chodzi o moje strefy SGS3, aczkolwiek jest nieużywalny jeszcze na dzień dzisiejszy.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354859

https://github.com/JustArchi

 

Sam oceń co sądzę o CM'ie :).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi +1

 

A co myślicie o Cyanogenmod?

 

Ja czekam na Ubuntu Touch, ale już czekam i czekam i doczekać się nie mogę... chcę machnąć na Nexusie 2012.

 

 

Tragiczny soft, nie da się praktycznie używać - wiesza się często - jedyna opcja to wyciągnąć baterie z telefonu. Pierwsze wrażenie było świetne, telefon jakby szybciej działał itd. ale po jakimś czasie po prostu zaczęły się schody. Szale goryczy przeważył fakt kiedy telefon się zawiesił podczas ważnej rozmowy.

Do biznesu jedynie mogę polecić albo iPhone albo starą Nokie. Android to jest pomyłka póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkoda, że graficznie odstrasza ; )

Kafelki by się przydały... to dopiero by zrobiło buzz na świecie, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że graficznie odstrasza ; )

Kafelki by się przydały... to dopiero by zrobiło buzz na świecie, heh.

 

Android jest po prostu niestabilny. Miałem kilka telefonów z Androidem i to była po prostu gehenna. Co wyżej napisałem o Cyanogen mod to był gwóźdź do trumny, ale z firmowym najnowszym oprogramowaniem telefon po prostu potrafił odmówić posłuszeństwa np. nie mogłem odebrać rozmowy albo interfejs lagował tak, że nie dawało się użyć. Średnio zawsze tak się działo po paru godzinach używania od restartu.

Nigdy nie miałem takich problemów z iPhone - ten telefon jest po prostu niezawodny. Telefony z Androidem nadają się tylko do mało poważnych zastosowań typu wyjście na piwko etc. do biznesu nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem takich problemów z iPhone - ten telefon jest po prostu niezawodny. Telefony z Androidem nadają się tylko do mało poważnych zastosowań typu wyjście na piwko etc. do biznesu nigdy.

 

Brzmisz jak najgorszy "fanboj". Android się nie nadaje? Śmiechłem. Faktycznie, opisywane przez Ciebie przypadki widziałem, lata temu na Galaxy i5700 Spica, które to jak wiadomo sprzętem było zacnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest sprzęt ale to że ludzie instalują masę darmowego oprogramowania zaśmiecając sobie system. Dodatkowo to darmowe oprogramowanie dość często jest wątpliwej jakości. A źle napisany kod może namieszać na każdym sprzęcie. Pomijam już fakt grzebania w czymś o czym się nie ma pojęcia co czyni dość duża liczba osób, a potem płacz że coś muli czy źle działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Asus Transformer Pad TF300T z Androidem + stacja dokująca. Zaletą jest długi czas działania na baterii, ekran 10" - jak dla mnie mniejsza przekątna znacznie utrudnia korzystanie z urządzenia, te 10" jest w sam raz. Czułość ekranu rewelacyjna (tablet bardzo często używany jest przez moją 4-letnią córkę i "praca" na sprzęcie nie sprawia jej żadnych kłopotów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest sprzęt ale to że ludzie instalują masę darmowego oprogramowania zaśmiecając sobie system. Dodatkowo to darmowe oprogramowanie dość często jest wątpliwej jakości. A źle napisany kod może namieszać na każdym sprzęcie. Pomijam już fakt grzebania w czymś o czym się nie ma pojęcia co czyni dość duża liczba osób, a potem płacz że coś muli czy źle działa.

 

Na Androidzie instalowałem tylko Chrome, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Ubuntu touch już ma forki, przynajmniej jeśli chodzi o moje strefy SGS3, aczkolwiek jest nieużywalny jeszcze na dzień dzisiejszy.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354859

https://github.com/JustArchi

 

Sam oceń co sądzę o CM'ie :).

@Archi jak jesteś taki majster :D to może zrobisz room dla mojego tabletu quadra7 ? na pewno będzie wielu chętnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na Androidzie instalowałem tylko Chrome, nic więcej.

 

 

Ja pokaże przykład od siebie.

Jakiś czas temu kupiłem Live with walkman - super sprzęt - chodził nawet dobrze - nie zawieszał się przy rozmowach ani nic.

Było tak do czasu kiedy sony wypuściło androida 4.0 na wszystkie swoje smartfony z tych starszych serii z 1ghz procesorem i 512ram - telefon zaczął chodzić tak do dupy że nie dało się z niego korzystać. Pomogło trochę zainstalowanie niebrandowanego softu ale to nadal nie było to...

 

Później kupiłem neo v - to jest praktycznie to samo tylko posiada lepszy wyświetlacz - efekty były takie same - aktualizacja do 4.0 pozostawiała też dużo do życzenia.

 

I wtedy znalazłem super soft do tych starszych xperii - xgamer - wydajności i stabilności mogą mi pozazdrościć urządzenia z większą ilością ram i lepszym procesorem. Po prostu nie ma porównania - gram sobie na tym starym telefoniku praktycznie 100% płynie w GTA3 kiedy na innych, droższych, wydajniejszych sprzętach dostaje zadyszki.

 

Obserwując trochę smartfony osób z klasy zauważyłem że 4.0 nawet średnio chodzi na 768mb ram i 2x800mhz procesorze.

Dużo daje też zainstalowanie appki typu gemini app menager i wywalenie autostartu z wszystkiego co nie musi chodzić cały czas w tle - a najczęściej są to appki z brandingu i systemowe zbędne pierdoły ( po co mi chińska klawiatura?). Albo wywalenie w ogóle za pomocą titanium backup wszystkiego co zbędne - w moim przypadku wyleciała 1/3 systemowych appek.

Efekt? telefon trzyma dłużej na baterii, chodzi płynniej - wcześniej mogłem czekać nawet 5 sekund żeby odebrać telefon bo dzwonił już, a nie mogłem jeszcze odebrać bo ekran rozmowy się nie pokazał - teraz chodzi to jak w najdroższych flagowych modelach.

 

No i miałem okazję pobawić się arc s kolegi który wrzucił tam andka 4.3... u mnie chodzi płynniej GTA niż u niego launcher...

 

Wg mnie dobry rom robi duuuuuuużą różnice...

 

wracając do tabletów - miałem okazję bawić się np. Samsungiem Galaxy tab 2 10.1 - wyświetlacz wyglądał na prawdę spoko, ale moim zdaniem nie chodziło to tak jak powinno - do płynności to mu dużo brakowało - tym bardziej w jakichkolwiek grach z marketu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może na jakąś zasr.. apkami sztukę trafiłem, albo miał badziewny rom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat korzystam z VOIP na telefonie (apka iPhytter) i tak się składa że działa, więc nie jest tak źle.

 

Zapomniałeś dodać cudzysłowów w "działa". Owszem działa, ale to są rozwiązania stricte amatorskie. Takimi lagami nie da się normalnie rozmawiać.

 

Nie elcct, to o czym piszesz to konkretna implementacja VoIP'a, a nie VoIP sam w sobie.

 

Każde rozwiązanie voip musi przejść przez stack audio chyba, że mówisz o dodatkach sprzętowych - ale ich konieczność sama w sobie dyskwalifikuje ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×