Skocz do zawartości
voiteck

Masowa wysyłka a limity na darmowych skrzynkach

Polecane posty

Witam Wszystkich,

 

mam problem z wysyłką newslettera, w bazie danych mam około 50tyś adresów na skrzynkach onetu.

Onet jak wiadomo posiada limity na ilość odebranych maili z danego adresu, ktoś wie jakie to są limity? Gdzieś czytałem o 100 mailach na godzinę z jednego adresu ip/domeny?

 

Chciałbym zwiększyć prędkość dostarczania wiadomości na te skrzynki i wymyśliłem sobie coś takiego:

serwer dedykowany, do niego podpięte 10 adresów IP i tyle samo domen, no i wysyłka mailingu z tych 10 domen. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy onet nie zblokuje tych wiadomości na podstawie treści/tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi onet sam z siebie szwankuje (tzn szwankowal dopóki uzywalam), nawet jak czekam na pojedynczego meila od znajomego, więc nie wiem czy to zwiększy Twoją szybkość, ale ogolnie pomysl wydaje sie interesujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Z Onet się raczej nie dogadasz, a przez ich limity się raczej nie przebijesz z 50k adresów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że nie dogadam się z onetem. Ale bardzo pozytywnie się zdziwiłem, wystarczyła krótka wymiana maili z abuse i mam zwiększone limity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

O to ciekawa informacja, czyli oni rozmawiają ludzkim głosem ;)

 

Dla wygody lepiej zrobić w serwisach przy rejestracji wykluczenie domen onetu i nie ma problemu.

Dobrze, że już jest tendencja spadkowa w używaniu przez użytkowników poczty w onet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam dla domen onetwoych inny transport

onet.pl         slow:
vp.pl           slow:
op.pl           slow:
spoko.pl        slow:
poczta.onet.pl  slow:
vip.onet.pl     slow:
onet.eu         slow:
autograf.pl     slow:
onet.com.pl     slow:
opoczta.pl      slow:

a dla tego transportu ustawiam limity:

slow_destination_recipient_limit = 20
slow_destination_concurrency_limit = 2

i po problemie z mailingiem, wszystko wychodzi sprawnie a onetowe powoli sobie wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×