Skocz do zawartości
HaPe

3 rdzenie fizyczne na 1 rdzeń wirtualny

Polecane posty

Witam, czy jakakolwiek wirtualizacja (pełna, para, lub coś pokroju openvz) wspiera możliwość takiej konfiguracji, aby na 1 wirtualny rdzeń kontenera przypadały 3 fizyczne rdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie, nawet proxmox ma taką opcję przy definiowaniu/edytowaniu maszyny wirtualnej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VMWare tego nie wspiera. Nie wiem jak rzeczony Proxmox, ale to przecież Linux, a kernel linuxowy niczego takiego również nie wspiera. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak faktycznie miałoby to zostać zrealizowane.

 

Przecież jednostka wykonująca proces posiada pełnię władzy nad tym procesem. Tu problem jest nie tylko z ustaleniem jak dokładnie miałby przebiegać taki podział obowiązków między rdzeniami (dla jednego procesu), ale także jak przenosić obszary danych między rdzeniami. Różne typy cache są współdzielone między rdzeniami lub nie (np. L1 jest dla każdego rdzenia osobno). Te dane trzeba zatem kopiować między rdzeniami, wykonywane instrukcje koordynować. A to wszystkich miliardy razy na sekundę. Jakiś absurd.

 

Jeśli ktoś nawet wpadł na pomysł, aby software'owo emulować taki combo procesor to z całą pewnością jest to szalenie niewydajne.

 

Ja tego nawet na poziomie teoretycznym nie widzę. Jeśli program wykonuje np. pętle to przecież nie można drugiego przebiegu pętli wykonać przed pierwszym. Właśnie dlatego proces jest jednym procesem, ponieważ instrukcje wykonuje kolejno. Nie ma tu miejsca na zaprzęgnięcie drugiego procesora.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - między rdzeniami dane przesłać (np. jeśli da się bezpośrednio czytać L2) to i tak dużo szybciej niż ciągnąć je z RAMu, czy dysku. Wolne, ale na pewno nie szalenie niewydajnie. Biorąc pod uwagę prędkość L2 vs RAM masz dalej ogromną przewagę. 3x2Ghz nie da 6Ghz, ale jeśli coś podzieli instrukcje do wykonania (kolejeczkę) i to ładnie ogarnie spowrotem to może z tego być trochę mocy. Jednak raczej nikt i nic tego jeszcze nie potrafi wśród rozwiązań dla cywili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne znowu chodzi o jakiś słaby serwer minecraft'a, który nie umie działać w multi-threadzie.

 

Poza tym również sądzę, że się nie da. Tzn. fizycznie jest to możliwe do zrealizowania, ale zupełnie niewydajne na dzień dzisiejszy - tworzy się zbedny overhead, przez co nie będzie to stanowiło nawet 150% z dostępnych 200%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się Wam wzięło sumowanie Ghz, w pytaniu tego nie było

 

 

Czy da się ustawić tak by 1 wirtualny rdzeń był obsługiwany przez 3 rdzenie fizyczne, da się. Wirtualizacja o ile nie zdefiniujesz jawnie przypisania konkretnego rdzenia fizycznego do wirtualnego używa różnych rdzeni matki do obsługi jednego rdzenia wirtualnego (przynajmniej w kvm)

 

Niemniej nie powoduje to nijak sumowania taktowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest oczywiste. Ale ja jednak w pytaniu autora wątku wyczytałem coś innego. No, ale niech się autor wypowie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
aby na 1 wirtualny rdzeń kontenera przypadały 3 fizyczne rdzenie?

 

dla mnie jest to suma mocy, a nie to, że wirtualizacja wykorzystuje wolną moc/wątku cpu z noda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×