Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lord101

Problem z hasłem root po wyjściu z RESCUE OVH

Polecane posty

Serwer został zablokowany i pojawił się tryb RESCUE, udało mi się z nie go wyjść, ale teraz nie mogę się zalogować na roota, inni użytkownicy działają. Ktoś wie o co chodzi i jak zmienić hasło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, na początku miałem nie autoryzowany próby logowania na roota, potem cisza i 2 razy skanowanie portów na inne adresy IP. W trybie RESCUE można zmienić hasło lub gdzieś w panelu ovh? Bo nie chce mi się od nowa wszystkiego stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewno ktoś Ci tego roota zbruteforce'ował w najprostszy możliwy sposób, co zresztą nie jest niczym nowym jak się serwerem nikt nie zajmuje.

 

Hasła leżą w /etc/shadow, ale z rescue musisz sobie ten dysk pierw podmontować. Najprościej będzie jak sobie przekopiujesz zaszyfrowane hasło usera, którego znasz, potem nim wejdziesz na roota i sobie zmienisz przez passwd.

 

BTW, serwer raz shakowany jest uznany za compromised. Dopóki nie postawisz go na nowo nie będziesz miał pewności ile robactwa i rootkitów już u Ciebie siedzi. Samo odzyskanie roota nic Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadziej że system się nie naświnił ;)

 

Dzięki Archi udało się zmienić i odzyskać hasło.

 

Użytkownik: usbmux:x:107:46usbmux daemon,,,:home/usbmux:/bin/false - jest użytkownikiem systemowym czy to podszywka ?

Edytowano przez lord101 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×