Skocz do zawartości
Igorek

Drukarka laserowa

Polecane posty

Chce kupić drukarkę laserową. Kolor druku wyłącznie czarny, chyba, że nie będzie wielkiej różnicy w cenach można dać propozycje kolorowej.

Ważnym atutem takie drukarki była by możliwość wpięcia w sieci LAN.

Chcę by była w miarę tania w eksploatacji i tak by w tonerze dało się wyjąć chip i włożyć nowy wrazie wyczerpania limitu i dało się łatwo ją regenerować.

 

 

Mile widziane by było obsługa systemu Linux Ubuntu i Debian ale nie koniecznie musi być.

 

Druk dwustronny (może być ręczny) jest ważny dla mnie.

 

Fajnie by było gdyby papier można było schować do środka i nie musiał by on być widoczny z zewnątrz ale to nie jest już tak ważne.

 

Budżet jakim dysponuje to przedział 200-350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz HP4050 jeśli dopiszesz do tego D będziesz miał Duplex, litera N oznacza sieć.

Ale każdy moduł możesz też dokupić oddzielnie. Za sieciówkę dałem coś około 60zł.

Toner na 8tyś. stron kosztuje około 60-70zł.

Ewentualnie HP 4100 ale nie wiem, czy ze wszystkimi bajerami zmieścisz się w budżecie.

Generalnie te HP są nie do zajechania. Za 20zł możesz do nich dokupić bank papieru na 500kartek.

Tu na forum polecali mi też ten sprzęt: http://allegro.pl/brother-hl-5150d-toner-kable-duplex-lpt-usb-gw-fv-i3473081731.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim modelu jak: Brother HL-5150DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydowałem się

OKI B401dn

tylko, że wersję bez sieciowej karty, ponieważ cena pomiędzy wersją z sieciówką a bez jest prawie 200 zł. I tu proszę o opinie jako ktoś miał z nią styczność oraz info, bo nigdzie nie mogę znaleźć czy można dokupić osobno moduł karty sieciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć drogie tonery i o stosunkowo niewielkiej pojemności 2.5 tyś stron, to w porównaniu do HP niewiele. O samej drukarce niestety nic nie powiem, chociaż OKI to marka sama w sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko taki toner starczy ci prawie na 15 tyś kopii, mamy w biurze takiego Brother, trochę inny model.

Jak dużo trzeba drukować to moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toner owszem oryginalny drogi, ale znalazłem tanio chipy a toner mam możliwość kupowania na kg, więc według mnie koszty druku spadają znacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega prowadzi serwis, i robi regeneracje tego typy sprzętu. Pokazywał mi toner przywożą mu w workach po 10 kg, także nie będzie żadnego problemy, nawet na allegro znalazłem 1 kg za 70 zł a drugi za 100, a chipy on mi propnował do niej po 20 a na allegro znalazłem po 17 z dostawą, także w druku tanio będzie mnie wynosić. tylko chce opinie o samej drukarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś mógł by polecić router usb, który zawiera w sobie serwer druku i będzie działać z drukarką OKI b401d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś poniżej 100 zł, bo dokładając 180 zł mam drukarkę z kartą sieciową wbudowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drukarek - to moze Lexmark? sieciowa z duplexem juz jest do wyrwania za jakies 450 zl (w pracy mamy takie, ostatnio 50 sztuk zakupilismy). Drukuja niezle, koszt wydruku strony jest bardzo niski, toner pojemny no i druk jest stosunkowo szybki (6s od wlaczenia - tak jest na pudelku, nie sprawdzalem czy to prawda:P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×