Skocz do zawartości
VenoxSkC

VPS i system operacyjny .

Polecane posty

Witam chciałbym się dowiedzieć czym się różni Debian 6.0 od debiana 7.0?

aoct.png

Który lepiej wybrać . Jestem początkującym i z tąd wynika takie głupie pytanie .
Bedę instalował TS'a , Minecrafta i Cs'a ( to już ogarniam ;d )
Edytowano przez VenoxSkC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bazy MySQL powyżej 2GB pracują lepiej na 64 bitach niż 32 bitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

debian-7.0-i386-minimal

Nie potrzebujesz wsparcia dla >4 GB pamięci i nie będziesz raczej korzystać z 2 GB bazy MySQL.
Pamiętaj o wrzuceniu mapy świata do ramdysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki był to problem?

Nie raz stawiałem serwery Bukkit'a na Javie 7.0 i Debianie "minimalu" - zawsze bezproblemowo..

EDIT: Nie zauważyłem prywatnej..

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie na tym systemie był problem z zainstalowaniem javy

 

Javy nie trzeba wcale instalowac xD wskazujesz tylko scieżke by system wiedział gdzie sie znajduje i jakiej wersji ma używać przy odpalaniu aplikacji gdy tych jav masz kilka, można nawet wypakować ją gdziekolwiek i odpalic aplikacje z podaniem powyższej scieżki ;)

 

1.Pobranie odpowiedniej wersji http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk7-downloads-1880260.html

2. Wypakowanie gdzie Ci sie tam podoba tar zxvf nazwa pliku -C scieżka gdzie masz folder na jave

np. tar zxvf jdk.tar.gz -C /usr/java

3.Wskazanie gdzie sie znajduje

update-alternatives --install /usr/bin/java java /usr/java/JDKwersa15290/bin/java 1065

update-alternatives --install /usr/bin/javac javac /usr/java/JDKwersa15290/bin/javac 1065
to jest 5 sec roboty wyszukanie na googlu Tez nie jest trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz problem podac scieżke bezposrednio ? ;) Nie musisz wcale instalować.

Jak już masz ochote, wielkie potrzeby aptitude search "?provides(java-runtime)"

wybierasz pakiet 6 dajesz czadu z instalacja przechodzisz do wczesniejszego posta i masz 7u40 bez komplikacji

 

 

Najlepsi agenci instaluja przez alien'a 7 i robia sobie syf

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie posty to mi się odechciewa tutaj zaglądać ;).

 

Czym się różni debian 7.0 od 6.0? A czym się różni windows 8 od windowsa 7? No właśnie.

 

Instalacja javy ogranicza się do magicznej komendy apt-get install openjdk-7-jre, chyba że z jakiegoś powodu potrzebujesz oraclowej javy, a na dzień dzisiejszy chyba tylko developerzy są w stanie przedstawić istotne różnice, bo ja takowych do dziś nie zauważyłem.

 

I nie, w wersji minimal nie ma javy, co więcej - w normalnej wersji również, dopiero przy graficznym interfejsie gnome jest wymagana jako zależność.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych z dość dużymi sieciami serwerów i wszyscy zgodnie sądzą, że openjdk (7) działa stabilniej i wydajniej od oraclowej 7'emki. Pomijając zupełnie to, że trzymanie przestarzałej javy to spore zagrożenie security.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

a na dzień dzisiejszy chyba tylko developerzy są w stanie przedstawić istotne różnice, bo ja takowych do dziś nie zauważyłem.

Deweloperem nie jestem ale przy uruchomieniu serwera cassandry sama wyrzuca że jeśli chce się korzystać z jakiś tam funkcji potrzebna jest java od oracle. Więc jakąś tam różnicę widzę mimo że nie jestem developerem ;)

Dodatkowo jak miałem serwer minecraft (wtedy wyszła jakoś java 7u2) to na oracle maszyna wirtualna przy tym samym ustawieniu ilości pamięci zjadała jej o około 50 mb mniej od wersji open. A do tego praktycznie ilość zajętego ramu nie rosła czego nie można było powiedzieć o open - co 24h Cały ram VPS'a się zapychał i musiałem restartować serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jakich, CyanogenMod też proponuje oraclową javę do kompilacji, a buduje go na OpenJDK i od czasów wydania ArchiDroida żadnych problemów w związku z tym nie mam, a i userzy doszukują się teorii spiskowych, że działa wydajniej.

 

Imho jest to kwestia raczej specyficzna i o ile możemy się kłócić, że działa lepiej/gorzej w konkretnych zestawieniach, to na pewno nie można powiedzieć, że działać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet nie pamiętam. Dawno się tym bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jakich, CyanogenMod też proponuje oraclową javę do kompilacji, a buduje go na OpenJDK i od czasów wydania ArchiDroida żadnych problemów w związku z tym nie mam, a i userzy doszukują się teorii spiskowych, że działa wydajniej.

 

Imho jest to kwestia raczej specyficzna i o ile możemy się kłócić, że działa lepiej/gorzej w konkretnych zestawieniach, to na pewno nie można powiedzieć, że działać nie będzie.

 

 

 

pierwszy lepszy problem Pana który uzywa open 8

 

https://github.com/MinecraftPortCentral/MCPC-Plus/issues/212 I dziwi się dla czego mu nie działa silnik do minecrafta.

 

 

Uzyj na serwerze open, obudzić sie można z poszatkowanym systemem plików, jak ja to mialem :) dodatek do backupów zapisal wszystko bezposrednio jak leciało i nie był to błąd dodatku bo używało go i uzywa do tej pory masa ludzi i sam dlugo używałem. Zmieniłem na open 1 backup i z systemu nic nie zostało za to backup był kompletny wiec straty nie było z tym ze bezposrednio na /

 

Od tamtej pory nie uzywam pluginu i javy open, gdy podlaczano mi dodatkowy dysk do serwera technik powiedział by nie uzywac doklanie ujmująć 'wynalazku open'

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1sze gość nie napisał, że używa javy Open, a raczej że leci na Javie 8, która to jest w early developmencie, a nawet jeśli to openjdk8 bym sam osobiście nigdzie nie stawiał. Także nie wiem czy na siłę znalazłeś ten problem, czy po prostu nie zwróciłeś na to uwagi, bo akurat ten wpis o niczym nie dowodzi.

 

Kłócić się nie zamierzam bo minecraft to nie moja brożka, ale wiem tyle że wszystkie aplikacje jakie robię klikam na openjdk i do dziś żadnego problemu w związku z tym nie miałem, a buildy kompiluję średnio raz na dzień.

 

A jak już stwierdzisz, że nie masz pojęcia co piszesz możesz zerknąć tutaj -> https://blogs.oracle.com/henrik/entry/moving_to_openjdk_as_the

 

Tak więc o ile z openjdk6 były zgrzyty, tak z 7 zgrzytów nie ma, a jakiekolwiek nieprawidłowości wynikają raczej ze złego sposobu instalacji i/lub pisaniu złego kodu, który jakimś cudem nie działa na openjdk (mogę Ci równie dobrze napisać kod, który działa na openjdk, a nie działa na javie, tylko jaki jest sens skoro openjdk rozwija się szybciej, podczas gdy oraclowa java jest stabilniejsza).

 

Czekam nadal na przykład kodu, serwera lub aplikacji, który działa na javie 7, a nie działa na openjdk7. Dopóki mi takiego nie znajdziesz uważam to wyłącznie za teorię i brak argumentów. Już całkowicie pomijając fakt, że ponad 99% kodu openjdk i javy jest identyczna.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×