Skocz do zawartości
chucktaylor

[wirtualny] Hosting z dużą bazą PostgreSQL

Polecane posty

Witam,

Planuje uruchomić kilka serwisów, opartych na jednej bazie danych i szukam odpowiedniej oferty hostingowej. Moje oczekiwania:

  • 2 x duża baza PostgreSQL (do 30GB na starcie)
  • CRON (do generowania statyków)
  • certyfikaty SSL
  • możliwość stworzenia dowolnej liczby kont pocztowych (min. 1 na domenę - min.10) bez dodatkowych kosztów
  • możliwość zwiększenia max. czasu wykonywania skryptu PHP (choć nie jest to gardłowa sprawa)
  • PHP 5
  • nielimitowany transfer
  • dodatkowa przestrzeń dyskowa - wystarczy ok. 50GB głównie do grafiki
  • łatwy import bazy - super byłby dostęp do konsoli Postgresa

Odnoszę wrażenie, że HOME ma w swojej ofercie odpowiednią usługę https://home.pl/hosting#profesjonalny

zastanawiam się tylko, czy rzeczywiście spełnia ona oczekiwania, moje doświadczenia z usługami hostingowymi są takie, że zawsze nadzieje się na jakiś haczyk :) (nie czuję się specjalistą w temacie) dlatego chciałbym się upewnić, czy oferta, którą znalazłem jest na pewno odpowiednia.

 

W tej chwili mogę wydać do 400zł/rok bez domen i certyfikatów.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniej oferty (może są jakieś konkurencyjne / może nie wirtualny).

 

Edytowano przez chucktaylor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ona m budżet jeszcze mniejszy niż te całe "VPSy" kosztują...

 

IMO 4 stówy to tak na kwartał trzeba szykować, z takimi wymaganiami muszą iść zasoby finansowe. 30-gigowa baza? Toż to jest mega kolos. Ciekawe też na ile aktywnie wykorzystywana.

 

O Home zapomnij - daję stówę, że nawet tej bazy tam nie wgrasz, nawet po kawałku, a BOK zaoferuje Ci dedyka za 4 stówy miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona m budżet jeszcze mniejszy niż te całe "VPSy" kosztują...

 

IMO 4 stówy to tak na kwartał trzeba szykować, z takimi wymaganiami muszą iść zasoby finansowe. 30-gigowa baza? Toż to jest mega kolos. Ciekawe też na ile aktywnie wykorzystywana.

 

Dlatego też została przygotowana oferta indywidualna uwzględniająca budżet oraz wymagania klienta.

Zamieszczony link w temacie ma służyć zapoznaniu się z wszystkimi aspektami usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi.

 

Takich pieniędzy (1600) nie wpakuje w serwer (przynajmniej na tym etapie projektu), jednak spodziewając się problemów z tak dużą bazą mam jeszcze wyjście awaryjne, oparte o zewnętrzne webservice'y (prawdopodobnie podnosi to dodatkowo wymagania wydajności serwera / przepustowości łącza, ale przypominam, że dopiero startuje, więc trudno mi tu cokolwiek określić), wtedy moje wymagania odnośnie bazy obniżają się w zasadzie do standardowych (czyli PostgreSQL max 1GB).

  • PostgreSQL
  • CRON (ale już niekoniecznie)
  • certyfikaty SSL
  • możliwość stworzenia dowolnej liczby kont pocztowych (min. 1 na domenę - min.10) bez dodatkowych kosztów
  • PHP 5
  • nielimitowany transfer
  • dodatkowa przestrzeń dyskowa - wystarczy ok. 50GB głównie do grafiki
  • możliwość zamiany wirtualnego serwera na dobry VPS albo dedyk w przypadku, gdy projekty okażą się tego warte :)

Być może już teraz za taką kwotę mogę sobie pozwolić na jakiś podstawowy VPS (kosztem przestrzeni dyskowej)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Edytowano przez chucktaylor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to strach "wpuścić" takiego klienta na shared z takimi wymaganiami, nawet za te 400 złotych na rok.

Tu zgodzę się z Sponsi, raczej VPS w tym wypadku, więc ten budżet troszkę za mały na porządną usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, pytam, bo nie śledzę ofert na bieżąco, raczej interesuje się tym raz do roku, gdy mi się hosting kończy.
W każdym razie wygląda na to, że warto znaleźć w tej cenie VPSa i skupić się na razie na rozwiązaniu bez dużej bazy.

Widzę, że hekko.pl i biznes-host.pl cieszą się raczej dobrymi opiniami i mają ciekawą ofertę VPSów, co sądzicie o tych usługach?

Edytowano przez chucktaylor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z Twojej wypowiedzi raczej nie poradzisz sobie z serwerem VPS, tu musiałbyś raczej już szukać hosting dedykowany, czyli VPS z administracja i panelem.

 

To raczej powyżej 400 złotych rocznie: http://mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@chucktaylor

 

Zapraszam do kontaktu z nami na pomoc@biznes-host.pl - dobierzemy rozwiązanie na twój budżet i potrzeby.

Oferujemy VPS -y z pełna administracją więc z pewnością dasz sobie we wszystkim rade - tobie zostaje "klikanie" w DirectAdmin a my rozwiązujemy problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×