Skocz do zawartości
ezekiel

przekierowanie 301

Polecane posty

Mam takie pytanie, gdyż nie do końca rozumiem założenia.

Chciałbym wypromować strone z www, jednakże przeczytałem, że przeglądarki same dodają www w dzisiejszych czasach. Czy to prawda? W związku z tym czy jest sens robić to przekierowanie?

Edytowano przez ezekiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wybrać jedną z opcji z www, bądź bez www. Jeżeli tego nie zrobisz to Google widzi tą samą treść na 2 stronach w związku z czym może się zdarzyć, że nie będzie odpowiednie indeksowało Twoich stron bo będzie duplikacja treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie jeden z wariantów (www albo bez) i zrób sobie standardowo rekord A, a na drugim niewybranym przez Ciebie CNAME kierujący na adres z polem A. Wg. mnie najlepsze rozwiązanie, a i chyba googlowi się podoba, ale nie jestem pewien bo pozycjonowaniem się nie zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) zrób sobie standardowo rekord A, a na drugim niewybranym przez Ciebie CNAME kierujący na adres z polem A. (...).

 

To jeszcze nie czyni przekierowania. ; )

Poza tym zgodnie ze specyfikacją rekordu CNAME nie można stworzyć dla nazwy, która posiada jakikolwiek inny rekord (za wyjątkiem, gdy w użyciu jest DNSSEC), zatem w większości przypadków nie można stworzyć CNAME dla domeny głównej (bez www, jeśli akurat dla www zdecydowałbyś się mieć rekord A), bo istnieje choćby SOA, NS itd.

 

 

@ ezekiel

Z reguły Google radzi sobie z nie traktowaniem "bez-www" i "z-www" jako dwóch osobnych witryn o tej samej treści (choć mogą się zdarzyć czasem problemy z pozycjonowaniem z tego powodu, ale w mojej ocenie rzadko). Jednakże nie czyniąc nic (żadnych przekierowań itp.), nawet jeśli nic nie zostanie potraktowane jako duplikat, nie masz kontroli nad tym, która wersja pojawia się w wynikach wyszukiwania.

 

Możesz o tym zadecydować wybierając "z-www" lub "bez-www" w narzędziach Google dla webmasterów, jednak zamiast tego sugerowałbym dokonać odpowiedniego przekierowania 301, które to będzie jednoznaczne zarówno dla Google, jak i dla Bing i wszelkich innych wyszukiwarek, a także dla zwykłych użytkowników, którzy wówczas zawsze zobaczą w pasku przeglądarki jeden wybrany przez Ciebie adres, bez względu na to, który wpiszą.

 

 

Co do "Dzisiejszych czasów i historii"... Kiedyś, owszem, www z przodu adresu było wymagane dla określenia, że jest to właśnie strona World Wide Web, a nie jakaś inna usługa. Dziś "www." jest to generalnie subdomena jak każda inna i może (choć z reguły tak nie jest) zawierać zupełnie inną treść niż domena główna bez www. Jej specjalne znaczenie bierze się tylko z tej właśnie historii i przyzwyczajeń ludzkich.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za obszerne odpowiedzi, gdyż jestem nowy w tej tematyce. poznałem podstawy jakiś czas temu, ale teraz zaczynam się w to coraz bardzie wdrażać praktycznie.

 

wpadłem też w konsternacje w moim hostingu, póki nie zauważyłem że jest tam standartowo umieszczony

rekord cname.

 

w związku z tym chciałbym się jeszcze spytać o szerszą opinię jak to wygląda w praktyce.

czy przekierowanie 301 jest lepsze dla pozycjonowania czy tez rekord cname?

Edytowano przez ezekiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najlepiej jest stworzyć rekord A bez www -> serwer i rekord CNAME z www -> rekord A bez www. Potem robisz dwa oddzielne vhosty (a przynajmniej ja bym tak zrobił). I następnie w jednym robisz standardowo root i stronę, a w drugim 301 na ten pierwszy.

 

@PiotrGRD o to mi właśnie chodziło na początku ^. Ale dobrze, że napisałeś bo rzeczywiście ktoś mógłby pomyśleć, że CNAME tworzy przekierowanie, a tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przekeirowanie ustawić albo w Google (Narzędzia Google dla Webmasterów) i na wszelki ewypadek od razu odpowiendnie 301 w pliku htaccess. Potem nie trzeba pamiętać że coś w rekordach grzebałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×