Skocz do zawartości
dancop

[Pytanie] Zmiana silnika strony, ponowne pozycjonowanie

Polecane posty

Jestem zielony jeśli chodzi o pozycjonowanie... I mam zagwozdkę.

 

Mamy świetnie wypozycjonowany serwis na archaicznym silniku, wygląda jak strona z początków Internetu. Brak możliwości dodawania newsów, admin musi znać html i php żeby dodać cokolwiek nowego.

 

Chcemy przejść na Wordpressa albo inny zjadliwy CMS. Jak to zrobić, żeby najmniej stracić? Potrzebuję jakichś podstawowych wskazówek...

 

Ktoś zaproponował postawienie zupełnie nowego serwisu pod nową domeną, wypozycjonowanie go i wyłączenie starego ALE niestety muszę zachować stara domenę... Jakieś pomysły?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowaliście na long taila jakiegoś... ? bo z tekstu w sumie tak wynika ;)

 

Poprawna synchronizacja urli i tyle, skoro jest już wypozycjonowany to nagle nie zniknie z googla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze, że strona nawet nie była chyba specjalnie pozycjonowana. Treści zostały tak dobrane, że na interesujące nas hasła pojawia się na pierwszym miejscu.

 

Czyli jak pozostawię identyczną strukturę linków (co jest do zrobienia, szczególnie w Wordpressie) i zostawię mniej więcej te same treści pod tymi linkami (i oprócz tego te same metatagi itp.), to nie powinienem dużo stracić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainwestować w coś nie drogiego, jakieś profesjonalne narzędzie pozycjonujące. Są takie, nie drogie, proste w obsłudze, oferujace szkolenia i webinary. Jest kilka stron oferujacych usługi tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz CMS z elastycznym systemem obsługi linków wraz z zarządzaniem przekierowaniami.

 

Osobiście bym wykorzystał Joomle + sh404sef - ale to moje doświadczenia i to co używam. Migrowałem parę serwisów i dla google było bez różnicy (spadków nie zauważono).

 

Zwróć uwagę oprócz zachowania struktury linków na znaczniki title i meta - to co jest widoczne w wyszukiwarkach i po czym budują pozycję w wynikach. Powinno być takie same jak w starym rozwiązaniu.

 

Ten pomysł z stworzeniem nowego i zamknięciem starego jest dla mnie .... dziwny. Nie dostrzegam zalet takiego rozwiązania - może mnie ktoś oświeci?

Edytowano przez dan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×