Skocz do zawartości
jensej

Praca jak programista stron WWW

Polecane posty

Witam.

Może mi ktoś powie, jakie należy spełniać kryteria aby otrzymać pracę jako programista WWW.

Jaki zakres wiedzy należy mieć z PHP i czy inne języki też się liczą? I jakiego wynagrodzenia można się spodziewać bez doświadczenia. ew jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna.

Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz portfolio to możesz myśleć o pracy, bez tego nikt na słowo nie uwierzy :) Zarobki zależnie słyszałem o 2k netto a nawet do 4k netto dla osoby z doświadczeniem i również 6-8k netto dla osób zajmujących się aplikacjami mobilnymi. To ostatnie to obecnie najciekawszy rynek.

 

Napisz co potrafisz po prostu ... z tego co napisałeś wynika, że zbyt wiele nie potrafisz ale mogę się mylić. Nie rozumiem też pytania nt. wiedzy z PHP ? albo znasz język albo nie, pytanie w jak zaawansowanym stopniu.

 

Rozmowa kwalifikacyjna zawsze jest inna, są rzeczy podobne z uwagi na charakterystykę pracy ale to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz portfolio to możesz myśleć o pracy, bez tego nikt na słowo nie uwierzy :) Zarobki zależnie słyszałem o 2k netto a nawet do 4k netto dla osoby z doświadczeniem i również 6-8k netto dla osób zajmujących się aplikacjami mobilnymi. To ostatnie to obecnie najciekawszy rynek.

 

Napisz co potrafisz po prostu ... z tego co napisałeś wynika, że zbyt wiele nie potrafisz ale mogę się mylić. Nie rozumiem też pytania nt. wiedzy z PHP ? albo znasz język albo nie, pytanie w jak zaawansowanym stopniu.

 

Rozmowa kwalifikacyjna zawsze jest inna, są rzeczy podobne z uwagi na charakterystykę pracy ale to logiczne.

odnośnie php, źle sprecyzowałem. Chodziło mi o stopień zaawansowania. Nie szukam jeszcze pracy, ale chciałbym wiedzieć co jeszcze muszę się douczyć, aby w przyszłości nie wyjść na głupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnośnie php, źle sprecyzowałem. Chodziło mi o stopień zaawansowania. Nie szukam jeszcze pracy, ale chciałbym wiedzieć co jeszcze muszę się douczyć, aby w przyszłości nie wyjść na głupka.

 

Cały czas musisz się uczyć. To nie jazda na rowerze, że nauczysz się pedałować i już wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Programista WWW to mało sprecyzowany zawód - zastanów się, czy chcesz kodować frontend, czy backend. Oczywiście możesz sam napisać CMS jeśli znasz HTML, CSS, JS, jQuery, PHP, MySQL ..... i można dopisywać - jednym słowem nie zrobisz tego w tydzień i przeczytaniu jednej książki z wydawnictwa Helion.

Na pewno portfolio jest dużym plusem, ponieważ Twój rozmówca może ocenić wykonane projekty pod kątem oczekiwanych umiejętności od pracownika. Jeśli chcesz kodować w PHP to powinieneś rozumieć takie zagadnienia jak OOP, Smarty, wybrany framework (Kohana, Zend,....), MVC, i można by tak wymieniać - jak widzisz to tylko, gdy chcesz kodować w samym PHP. Zerknij w oferty pracy w swoim regionie i sprawdź jakie wymagania stawia pracodawca w stosunku do pracownika. Nie rozumiesz któregoś ze skrótów/zwrotów - zapytaj wuja Google.

Jeśli uważasz, że kodowanie stron to Żyd w sieni, pieniądz w kieszeni to jesteś w błędzie - zarobki na jakie możesz liczyć na start to około 2-2,5k do rąk własnych. Włóż między bajki opisy sielskiego życia "informatyka" za 10k na rękę i 3 nałożnicami - takie rzeczy tylko w erze.

W mojej okolicy płacą około 4-5k na rękę ogarniętym seniorom - przynajmniej takie mam informacje. Pamiętaj - co firma, to inne stawki wynagrodzenia, ale jeśli ktoś będzie Ci proponował 1600 brutto, gdy będziesz miał parę lat doświadczenia i fajne portfolio to grzecznie podziękuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za 1600 zł osoba z kilkuletnim stażem po prostu nie może pracować. Najlepiej poszukaj i popytaj - w agencjach czy firmach w tym samym mieście stawki mogą być diametralnie różne, wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×