Skocz do zawartości
barmic

hosting pod prestashop

Polecane posty

witam

poszukuję hostingu pod sklep prestashop

sklep ma być zintegrowany z hurtownią, więc produktów będzie kilka/kilkanaście tysięcy

serwer powinien być przygotowany na spory ruch (kilkanaście, kilkadziesiąt) tysięcy odwiedzin miesięcznie w przyszłości

co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem :) Nie podałeś trochę ważnych informacji np. jak dużo chciałbyś przeznaczyć zł na tą usługę, jaka interesuję Cię pojemność i transfer. Niemniej jednak ja polecam CI serwer www z serii PRO-DUE, informacje na jego temat znajdziesz tutaj. W przypadku gdyby za jakiś czas okazało się to za mało - zawsze możemy powiększyć Ci pakiet. Jeśli natomiast potrzebujesz VPS, umiesz i potrafisz go podporządkować pod swoje potrzeby to zapraszam do oferty VPS oferta PRO DUE-VPS też jest dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę zaproponować VPS z administracją w Warszawskiej lokalizacji (ATMAN). Instalacja i konfiguracja m. in. nginx, php-fpm, mysql. Opcjonalnie cloudflare. Wszystko przygotowane przyszłościowo na duży ruch.

 

biuro (małpa) takehosting.pl

takehosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy zaproponować zarówno VPS http://hostedwindows.pl/serwery/serwery-vps.aspx jak i serwery dedykowane z windowsem. Lokalizacja serwerów: datacenter GTS w Piasecznie. Możliwość doboru poszczególnych parametrów w zależności od potrzeb. W sprawie szczegółów proszę o kontakt na sales (małpa) hostedwindows.pl

 

 

W meilu proszę napisać że został Pan skierowany z webhostingtalk - możliwość rabatu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Ja osobiście nie widzę sensu stawiania php na Windowsach.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierałbyś serwer VPS (bo potrzebujesz większych zasobów) to polecałbym brać VPS zarządzany z poziomu panelu administracyjnego, np. VPS z Direct Admin w Biznes-Host. Przy płatności na rok cena maleje o 50%, a jak skorzystasz z kodu rabatowego (mam w sygnaturze) to otrzymasz kolejne 25% rabatu.

 

Jeśli jednak VPS będzie dla Ciebie za "duży", to możesz spróbować oferty BIZNES PLUS w Progreso.

 

Jeśli chcesz mieć pewność, że serwer nie "zwolni" przy dużej ilości osób korzystających ze sklepu, to serwer VPS wychodzi na przód i woła weź mnie.

 

I tak jak mzone-net.eu napisał, potrzebujemy wiedzieć jaki masz budżet oraz dalej nie wiemy, czy masz umiejętności w zarządzaniu systemem operacyjnym typu Linux. Jeśli miałbyś takie umiejętności, to cena serwera VPS by zmalała, więc idzie z korzyścią dla Ciebie.

Edytowano przez linoskoczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Managed, czyli zarządzany z poziomu panelu administracyjnego

 

"managed" nie oznacza, że jest "zarządzany z poziomu panelu" tylko, że ktoś się nim opiekuje (zarządza, adminuje, aktualizuje itp.). Panel użytkownika końcowego nie ma na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"managed" nie oznacza, że jest "zarządzany z poziomu panelu" tylko, że ktoś się nim opiekuje (zarządza, adminuje, aktualizuje itp.). Panel użytkownika końcowego nie ma na to wpływu.

Poprawiłem, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś, kto zna trochę tematykę sklepów internetowych

budżet to 1000 zł, ewentualnie lekko w górę (opłacenie z góry całego roku)

powiem tak - na administracji serwerami się nie znam, dobrze by było żeby to było rozwiązanie z jakimś managerem

 

nie mam pojęcia jaka jest potrzebna pojemność dysku na kilka tysięcy produktów - sklep będzie połączony z hurtownią

transfer - serwer ma wytrzymać kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy osób miesięcznie

 

zastanawiam się nad rozwiązaniem chmurowym - dobre to będzie z tego względu, że w początkowej fazie tak wielu odwiedzin na pewno nie będzie. domyślam się, że tu znajomość zarządzania serwerem się przyda, no ale w najgorszym wypadku kogoś znajdę

 

jeszcze jedno pytanie - w wątku pojawiła się informacja, żeby nie stawiać sklepu na windowsie? z czym do koliduje?

Edytowano przez barmic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze jest na Twoim miejscu wziąć duże konto www, na początek na Preste spokojnie wystarczy. Nie musisz płacić za admina, backup. Gdy będziesz odczuwał, że się dusisz wówczas możesz pomyśleć o VPS czy nawet własnym serwerze dedykowanym. Pamiętaj tylko, że Preste trzeba odpowiednio zmodyfikować (doinstalować w odpowiednie moduły), bo w późniejszym okresie gdzie by nie była zainstalowana to będą problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - w wątku pojawiła się informacja, żeby nie stawiać sklepu na windowsie? z czym do koliduje?

 

Z brakiem doświadczenia i brakiem umiejętności zarządzania serwerami opartymi o Windows ;)

 

Większość administratorów siedzi na linuxie, więcej dokumentacji, więcej manuali, samouczków itp.

W obecnych czasach łatwiej kogoś znaleźć kto ogarnie/naprawi serwer na linuxie niż kogoś kompetentnego do administracji serwerem na windows.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że Ciebie można znaleźć do administracji Windowsami. A jeśli próbujesz wciskać jakieś aluzje co do administracji systemami MSu, bo takie mam wrażenie, to lepiej zostań przy swoich kompetencjach i nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma.

Zarządzamy kilkoma serwerami aplikacji .net i MSSQL, ale akurat w tym przypadku Windows jest tutaj potrzebny chyba psu na bude. Przerost formy nad treścią i zastosowaniem. Może niech jeszcze kolega sobie kupi własną licencje boxowaną windy serwerowej, co?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie to ze Ty nie widzisz sensu (robiąc przytyk do konkurencji) nie oznacza, że go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, wracam do tematu po kilka dniach przerwy :)

nadal analizuję oferty i myślę co wybrać

co możecie powiedzieć o rozwiązaniu chmurowym? czy jeśli chodzi o sklep to dobre rozwiązanie ?

myślę nad chmurą w oktawave, natomiast nie wiem jak z opłacalnością takiego rozwiązania

 

ktoś pisał żebym wziął konto hostingowe na początek, problem jest taki że mam do wydania ten tysiąc (ewentualnie trochę więcej), ale z góry - dotacja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nasze serwery www stoją na chmurze i mają się całkiem dobrze :) ale wracając do tematu - nie lepiej jeszcze jakoś te koszty przerzucić na coś innego? Bo wydaje mi się, że parę tych stówek lepiej było by przerzucić np. na promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli ewentualnie koszty mnie nie zjedzą?

wiem jakie są zalety chmury, to wiedza bardzo ogólna ale generalnie jest opcja autoskalowania, dostosowuje serwer do obecnego ruchu

zastanawiałem się jednak czy przy kilkunastu tysiącach osób miesięcznie nie okaże się, że wyjdzie mi kilka dobrych stów na miesiąc

 

kasy z dotacji niestety nie można przeznaczyć na reklamę - muszą być 'środki trwałe' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmura to najczęściej tylko marketing. Weż pod uwagę również fakt, że chmura chmurą, ale musisz ją jeszcze zarządzać, skonfigurować, zabezpieczyć itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie normalny hosting dedykowany i będziesz zadowolony.

Takie serwery są monitorowane, administrowane, backupowane i mają panel administracyjny, czyli wszystko czego potrzebujesz. Masz też pomoc techniczną i poradę w razie problemów.

NIe sa też aż tak drogie, u nas VPS50PRO kosztuje tylko 990 złotych netto rocznie:

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

 

Możesz też się ukryć za chmurą jak ktoś wyżej napisał, jednak to zwiększy koszty utrzymania, da ci jednak jakąś ochronę przeciwko DDOS.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę popytam aczkolwiek jestem co raz bliższy decyzji

 

na ile wystarczy 1000 gb transferu ? wiem, że nikt nie powie mi dokładnie, jednak pewnie macie jakieś doświadczenie jeśli chodzi o sklepy internetowe. starczy na kilkanaście tysięcy odwiedzin miesięcznie?

 

i jeszcze jedno - chcę się przygotować na kilkanaście tysięcy odwiedzin miesięcznie

jak mają się do tego procesor i pamięć?

czy np procesor 2,8 ghz x2 i 2-4 gb pamięci to będzie niepotrzebny wydatek?

 

chcę mieć pewność dobrego funkcjonowania sklepu przy dużej, bardzo dużej ilości odwiedzających

 

Edytowano przez barmic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć bardzo duży sklep z ogromną ilością grafik i zdjęć na stronie, aby użyć 1 TB transferu na miesiąc. Zawsze możesz dokupić transfer jeśli przekroczyć limit, w panelu administracyjnym masz wskaźniki miesięcznego użycia. Nie da się jednak tego tak policzyć bez testów.

Serwer weź mniejszy, zawsze możesz przejść na wyższy pakiet, praktycznie w każdej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na forum Presty, to linuxpl jest często wybierany do Presty i dobrze się spisuje lub biznes-host - czyli tutaj VPS z DA (o ile naprawili ostatnio problemy z wydajnością, bo mówili że to tylko chwilowe problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konkretnie który pakiet na linux.pl? nie znalazłem na ich stronie żadnych vpsów, jedynie odnośnik do innej strony w stopce: http://vps.serveradmin.pl/

 

na ten moment jestem właśnie zdecydowany na linux.pl, jednak chciałbym jeszcze wiedzieć który to pakiet jest tak zachwalany :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że to serwer niezarządzany?

Szukaj raczej hostingu dedykowanego, nie samego VPS z którym raczej sobie nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów Xen KVM, w której panel DirectAdmin jest gratis dla każdego zamówionego serwera. Szczegóły na stronie http://www.vmline.pl/xen_kvm

Na początek pierwsza opcja (Xserver Lite) na pewno wystarczy. Zawsze można zwiększyć zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×