Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maq

Skrzynka email

Polecane posty

Szukam skrzynki email z dostępem przez smtp, do rozsyłania powiadomień dla klientów sklepu (typu zaksięgowanie wpłaty, przesłanie numeru nadania paczki).

Ważne aby serwer nie był na jakiś blacklistach, maił odpowiednio skonfigurowane SPF etc. tak żeby wiadomości nie wpadały z automatu do spamu.

Do tego funkcja przekierowania maii napływających na tą skrzynkę, pod inny adres.

Wysyłane będzie dziennie ok 100-150 wiadomości, średnio wyjdzie z 2,4 emaili na pojedyńczy adres, klienci raczej mało powtarzalni. Wiadomości są imiennie adresowane.

 

Dotychczas wysyłałem z własnego serwera, jednak ciągłe walki z antyspamem choćby na wp.pl, czy odpowiadanie n-ty raz w ciągu dnia na maila "Czy już wysłane?" mimo przesłanego wczesniej powiadomienia, stało się lekko irytujące. Wczoraj i dzisiaj testowałem Yahoo Mail oraz Gmail, jednak po kilku-kilkudziesięciu mailach wysłanych w odstępie czasu blokują dalszą wysyłkę.

 

Takie rzeczy jak skrzynki email nie należą raczej do drogich usług, także nie pogardziłbym darmowym rozwiązaniem, jednak mój budżet wynosi do 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat posiadam kilka serwerów z adresami IP które nie znajdują się na ogólnodostępnych czarnych listach, dotychczas nawet rozsyłałem powiadomienia z własnego serwera, jednak doszło do tego że w przypadku niektórych skrzynek email (m.in. wp.pl), do spamu zaczęły trafiać zarówno maile z powiadomieniami, jak i także odpowiedzi na pytania klientów.

Dlatego chciałbym rozdzielić maila do korenspodencji i tego do powiadomień. A wolałbym jakiegoś zewnętrznego usługodawcę, żeby nie bawić się walką z filtrami antyspamowymi.

 

Potrzebuje same konto email, które nie musi być nawet pojemne, bo i tak będzie przekeirowanie na inną skrzynę.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz trzymasz usługę email na jakimś hostingu współdzielonym ze wspolnym ip serwera pocztowego dla wszystkich użytkowników?? Może wystarczy poprawić konfigurację serwera pocztowego, dodać spf, dkim i dmarc dla domeny. Gdybyś chciał spróbować rozwiązać problem, proszę zgłoś się do mnie na PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×