Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Pomoc w wyborze panelu.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, potrzebuję jakiegoś dobrego i darmowego panelu administracyjnego (dodawanie vhostów, użytkowników, domen itp.) Myślałem nad:

  • ISPCP Omega
  • OpenPanel
  • ISPConfig 3
  • SysCP

Może znacie jeszcze jakieś inne panele warte polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISPCP Omega odpada - nie aktualizowany jest już od dawna. Jego następcą jest i-MSCP. Jednak ze swojego doświadczenia poleciłbym ISPConfig 3. Dobry panel (jedynymi problemami, jakie osobiście napotkałem to problem z konfiguracją pure-ftpd, ale myślę, że dasz sobie rade ;) ), który można polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zarządzanie tylko dla siebie to zobacz http://www.webmin.com/.
Niestety graficznie nie nadaje się dla Klientów choć oczywiście to kwestia gustu:)

 

Pozdrawiam

Tomasz Sikora

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Niestety, ale w webminie nie postawię vhosta :/ A I-MSCP nie chce się zainstalować na Debian Jessie :( Spróbuję z ISPConfig 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

virtualmin z webminem, mocno konfigurowalny. Jego wadą/zaletą jest kosmiczna ilość opcji. Odpowiednio przygotowany może być obsługiwany bezproblemowo przez klienta. Po prostu wycina się wszystkie niepotrzebne moduły i możliwości. Można doprowadzić go do stanu w którym klient zobaczy 3 zakładki. Jak ktoś jest uparty to właściwie można w nim zrobić wszystko.

Bez dobrej znajomości systemu nie ma sensu zabieranie się za niego. Sama instalacja jest banalna. Instalujemy virtualmina który automatycznie instaluje webmina. Na czystym systemie sprowadza się właściwie do uruchomienia instalatora i odpowiedzi na kilka pytań.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, zdecydowałem się na ISPCP :) Jak na razie lata wyśmienicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×