Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dramcio

bind9 - subdomena na dany port

Polecane posty

Hej.

 

Czy jest możliwe aby subdomena wskazywała na dany port?

 

TZN. standardowo ktoś kto nie wpisze portu w jakiejś grze łączy się na port X

 

Ja nadal nie chce aby ktoś wpisywał port, zatem chce aby moja subdomena robiła przekierowanie własnie na ten port.

 

 

Do obsługi przekierowań na domenach używam programu bind9, na serwer na który chce przekierować subdomene też mam linuxa.

 

Ale też nie chce aby port domyślny się 'popsuł' jeżeli ktoś wchodzi przez normalne ip.

 

Na przykładzie APACHE:

 

domena.eu - to łączy na port 80 na serwer o ip Y

test.domena.eu - to łączy na port 90 na serwer o ip Y (mimo tego że ktoś wchodzi przez www na ten link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DNS tego nie zrobisz, bo on do tego nie służy. Można próbować na firewallu coś kombinować, ale nigdy nie miałem takiej potrzeby samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisał Aimer, z poziomu dns tego nie ustawisz.

 

Ja bym na twoim miejscu próbował:

1. Zrobić jakiś redirect (Jakiś webserver na standardowym porcie, który będzie wrzucał na ten twój niestandardowy port)

2. mod_proxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm to jest podany przykład akurat na porcie 80 (apache)

 

Ale można prosić was o jakiś przykład?

 

Przekierowywuje subdomene na jakieś ip, i przykład wpisu do firewalla na tym ip, aby wszystko co leci z tej subdomeny na to IP, na dany port, było przekierowywane na inne port.

 

tj.

 

test.test.pl:25555 -> test.test.pl:25556

 

Ale jeżeli łączymy się przez ip xx.xx.xx.xx:25555 to nie łączymy się już na inny port.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez dramcio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko jedno... zapoznać się z teorią protokołów. I wtedy wszystko się stanie jasne.

No ale taak. Ja wiem. Po co uczyć się tych 35-letnich archaicznych staroci... :)

 

Warstwy sieciowa+transportowa operują na adresach IP+portach. I nijak nie ma informacji, jaką nazwę klient przekazał swojej aplikacji.

Warstwa aplikacji będzie ją miała... jeśli klient w jakichś parametrach żądania zechce podać owy hostname.

Jeśli nie - czyt. aplikacja nie obsługuje tego, to po stronie serwera możesz wstawić jedynie szklaną kulę,

bo wywróżyć się tego najzwyczajniej w świecie nie da.

 

Rzekł bym, że z tych znanych większości osobom protokołów l7 to obsługa hostname to wystąpi jedynie w HTTP/HTTPS.

Jeszcze tam ewentualnie FTP, ale to jest w nim bardzo rzadko wykorzystywane, głównie w rozwiązaniach MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×