Skocz do zawartości
Rolej

Kimsufi pod hosting

Polecane posty

Tak ostatnio się zastanawiałem - ludzie na tym trzymają hostingi, ale jak to w ogóle się sprawdza - to jest coś pewniejszego, czy bardziej tutaj ma znaczenie bycie szczęściarzem? Prosiłbym o opinie ludzi, którzy z tego korzystali/korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką odpowiedź chcesz uzyskać? OVH ma jedną z najmniej awaryjnych infrastruktur (sieć), ale do kimsyfów nie świadczą dłużej supportu technicznego, więc jak masz dość duże pojęcie o administracji i umiesz sobie sam poradzić, a Twój kontakt z supportem ogranicza się do wymiany uszkodzonych dysków to pewnie, czemu nie. Nie zmienia to jednak faktu, że nic mocno produkcyjnego bym na tym nie postawił, chyba że z RAID'em, ale to wtedy już nie kimsyf, bo kimsyfy raidu nie mają jak wiemy.

 

Generalnie jako maszyna do własnych projektów, testów czy nawet hostowania mniej znaczących stron sprawdza się wyśmienicie, nic nie kosztuje, a i parametrami sprzętowymi przewyższa wszystko za swoją cenę. Jeśli natomiast chodzi o wsparcie to masz zerowe - jak coś się popsuje możesz obwiniać tylko siebie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

To zależy od punktu widzenia.

Akurat u mnie na kimsyfie właśnie są małe stronki, i wszystko działa w miarę szybko.

A jeżeli chodzi o awaryjność - taka jest złośliwość rzeczy martwych, że coś się rozwali ;)

Nie mają na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bym mocno polemizował ;)

Mogę rzucić pingdomem i wskazać downtime'y z mojej winy (updaty kernela i inne restarty). Na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy (3 miesiące kimsyf z RBX i teraz z GRA za 15 zł) uptime osiągnął kolejno 99.97%, 100%, 99.98% w danych miesiącach oraz 99.86% obecnie w sierpniu z powodu godzinnego downtime'u podczas kilku zmianach w kernelu wykonywanymi przeze mnie, także można liczyć 99.99%.

 

Jak ktoś sobie życzy udostępniam pingdoma poprzez PW ;). Co jak co, ale do OVH w sprawie sieci się przyczepić nie mogę. Do wielu innych aspektów tak, ale nie do sieci i stabilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę rzucić pingdomem i wskazać downtime'y z mojej winy (updaty kernela i inne restarty). Na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy (3 miesiące kimsyf z RBX i teraz z GRA za 15 zł) uptime osiągnął kolejno 99.97%, 100%, 99.98% w danych miesiącach oraz 99.86% obecnie w sierpniu z powodu godzinnego downtime'u podczas kilku zmianach w kernelu wykonywanymi przeze mnie, także można liczyć 99.99%.

 

Jak ktoś sobie życzy udostępniam pingdoma poprzez PW ;). Co jak co, ale do OVH w sprawie sieci się przyczepić nie mogę. Do wielu innych aspektów tak, ale nie do sieci i stabilności.

A to źle Cię zrozumiałem, myślałem że piszesz o struktura + sieć, co do samej sieci to się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym miał (przykładowo, firmy krzak nie robię) stawiać na tym firmę hostingową - bardzo bym ryzykował, jeśli chodzi o sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jak coś kosztuje 5zł to znajdziemy milion wytłumaczeń na plus... ale jedna rada zacznijmy myśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym miał (przykładowo, firmy krzak nie robię) stawiać na tym firmę hostingową - bardzo bym ryzykował, jeśli chodzi o sprzęt?

 

Problem OVH to nie sprzęt bo jest całkiem OK jak za tą kasę a ewentualne wymiany dysków itp są już całkiem sprawne problem tej firmy polega na tym ze budząc się rano nigdy nie wiesz czy

Octave Klaba vel Oles Van Herman czyli OVH nie obudził sie z nowym pomysłem :) i np

 

Ceny IP podskoczyły xxx % , pojawiły się limity transferu , podskoczyła XXX % cena za limit transferu przycięli wszystkim łącza , wprowadzili opłatę za X albo wyłączyli funkcjonalność Y można książkę napisać co tam się działo w ostatnich latach :)

 

Najlepsze jest to że o tych zmiana dowiadujesz się teraz a zostają one wprowadzone... też teraz :)

i niestety nie masz żadnego czasu na przygotowanie się zaplanowanie swojego biznesu itd itd

jest Oles i jego Twitter :)

 

Jak lubisz taki model biznesowy z dreszczykiem emocji co będzie jutro albo czego nie będzie..

to zapraszam do OVH :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Octave Klaba vel Oles Van Herman czyli OVH nie obudził sie z nowym pomysłem

To jak on w końcu się nazywa ?

 

 

jest Oles i jego Twitter

Cos jak Sławek Nowak albo Radosław od Applebaum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×