Skocz do zawartości
guregori

Główna wyświetlana poprawnie, a pozostałe strony z krzaczkami

Polecane posty

Mam jakiś błąd, którego nie potrafię zlokalizować. Strona główna wyświetla mi się całkowicie poprawnie, a wszystkie pozostałe strony wyświetlają dziwne znaki zamiast polskich liter. Przykład z FireFoxa i IronBrowser strony głównej

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje wprost na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój email poniżej.

a to z innych stron

JeĹli chcesz otrzymywaÄ najĹwieĹźsze informacje wprost na swojÄ skrzynkÄ pocztowÄ, podaj swĂłj email poniĹźej.

Natomiast w IE10 również główna błędnie się wyświetla.

Na wszystkich stronach, a więc również na głównej, jest taki sam kod:

<!doctype html>
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>
<title></title>
<meta name="Keywords" content=""
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7, IE8, IE=9, IE10" />

Co powinienem poprawić, aby w każdej przeglądarce każda strona prawidłowo się wyświetlała? Kurshtml.edu.pl poleca używanie ISO-8859-2, ale może powinienem używać UTF8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A kodowanie pliku jakie masz? Odpal notepadem++ i przekonwertuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to to samo co strona kodowa? Ustawiłem ISO-8859-2, bo tak poleca kurshtml.edu.pl, ale chyba na większości stron jest UTF-8, więc nie wiem, które wybrać. W każdym razie ściągnąłem Notepad ++, zmieniłem w ustawieniach (Format > Zestaw znaków > Wschodnioeuropejskie > ISO-8859-2), a potem ręcznie poprawiłem kawałek tekstu i Internet Explorer nadal źle wyświetla polskie znaki, a w dodatku wszystko na tej poprawionej stronie przesunęło się w lewo.

Edytowano przez guregori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z iso-8859-2, to w n++ otwierasz plik, Format -> Konwertuj na format ANSI

Na ANSI :blink: ? Pomyliłeś się, czy naprawdę powinienem tak zrobić? Przestawiam co chwilę kodowanie i raz jest dobrze, a raz źle, ale deklaracja strony kodowej cały czas zostaje taka sama, czyli iso-8859-2. Poprawić to ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to pomogło, jak również potrzebne było dopisanie linijki

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

, którą usunąłem ze względu na przestarzałą informację na stronie kurshtml.edu.pl. Co się w ogóle dzieje z autorem strony, że nie aktualizuje swojego kursu? Nie żyje, czy co? Na jego stronę wchodzą codziennie co najmniej setki ludzi i na pewno nie tylko ja przez nieaktualne informacje miałem taki głupi problem.

Wkurzało mnie ciągłe kopiowanie na kolejne strony tego samego tekstu, więc postanowiłem użyć PHP do ładowania nagłówka i stopki, ale gdy w końcu udało mi się znaleźć właściwy kod do ładowania tego, co potrzebuję, czyli <?php include('file.php'); ?>, to polskie znaki znowu nie są wyświetlane.

Aktualizacja: Po zmianie formatowania, z czcionkami wszystko w porządku, ale arkusze stylów się nie ładują.

Edytowano przez guregori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już wyedytować, więc napiszę tutaj. Style mi się nie ładowały, bo nie załadowałem plików CSS na serwer. Kompromitujący błąd :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×