Skocz do zawartości
Hectic

OVH Przeniesienie na inny serwer

Polecane posty

Cześć,

 

na moim serwerze mam 8GB RAM, powoli zaczyna go brakować (90% jest używane). Pisałem do OVH czy jest możliwość upgrade serwera do wyższego planu - oczywiście nie. Teraz pytanie, czy wystarczy kopia wszystkich plików - łącznie z systemem na nowy serwer. Czy trzeba to wszystko konfigurować od nowa? Druga sprawa jeśli tak można to jak to zrobić kiedy serwer jest czysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pojęcia o administracji, to lepiej to komuś zleć - będziesz miał spokój ;)

Gdybyś był zainteresowany zleceniem zapraszam do nas - link w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Można przenieść wszystko w całości, jednak potrzebna jest do tego wiedza i trochę doświadczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawy linuxa znam, ale boje się, że to nie wystarczy. Problemem jest to, że na serwerze mam bardzo poufne dane do których wolałbym nikomu dostępu nie dawać. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Poczytaj trochę o rsync, będzie to najprostsze, poczytaj trochę, a może poradzisz sobie z migracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest to możliwe, jednakże lepszym wyjściem jest konfiguracja maszyny na nowo. Może wystarczy bardziej zoptymalizować konfig by wycisnąć z niej jeszcze więcej. Przy okazji weź poprawkę na to, że czas oczekiwania na servy kimsufi to ok. 4-5 tyg. , a mSP 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wszystkie informację. Nie wiem, może coś się zmieniło w ovh, ale mam tam 5 serwerów i zawsze czekałem na nie 1-2 dni. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może coś się zmieniło w ovh, ale mam tam 5 serwerów i zawsze czekałem na nie 1-2 dni.

Tak. Wprowadzili nową ofertę i nie docenili popytu. Wyprzedały im się wszystkie serwery. Niektórzy dostają informację, że ich zamówienia z końca lipca mogą być realizowane nawet do końca września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moim serwerze mam 8GB RAM, powoli zaczyna go brakować (90% jest używane). Pisałem do OVH czy jest możliwość upgrade serwera do wyższego planu - oczywiście nie. Teraz pytanie, czy wystarczy kopia wszystkich plików - łącznie z systemem na nowy serwer. Czy trzeba to wszystko konfigurować od nowa? Druga sprawa jeśli tak można to jak to zrobić kiedy serwer jest czysty?

Zapłać komuś wpierw za optymalizację, może się okazać, że wcale nie potrzebujesz mocniejszej maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×