Skocz do zawartości
Dexieco

Szablon do WP

Polecane posty

Witajcie szukam szablonu do wordpress z podobnym układem jak tu Klik . abym mógł sobie zmienić kolorystyke. Ew. Ile by mnie kosztowało zakodowanie tego szablonu pod WP.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc, znalazłem Tutka, jak zakodować szablon dla WP z html/css . Zrobiłem według niego, działa lecz strona porozjeżdżała się, czy ktoś mógłby pomóc wytłumaczyć gdzie jest błąd, strona opiera się na plikach header.php, footer.php, sidebar.php, index.php.

 

Strona > KLIK

 

 

Wrzucić wszystkie pliki php czy jak ?

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona docelowo opiera się na html + css i nie ma znaczenia w czym jest zrobione bo i tak na końcu wypluwa html-a. Jak widac na http://tomasz-klimek.pl/ wszystko się dobrze wyświetla więc coś skiepściłeś z CSSami.

 

Stopka się rozjeżdża dlatego, że zastosowałeś pozycjonowanie absolutne, takie pozycjonowanie jeżeli nie jest wymagane to zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tomasz-klimek.pl jest to html/css, a potrzebuje to przekształcić jako szablon do WP i za bardzo mi to nie wychodzi, css zostawiłem taki jaki był.
Nie bardzo rozumiem odn. tego 'pozycjonowania absolutnego' jak to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tomasz-klimek.pl jest to html/css, a potrzebuje to przekształcić jako szablon do WP i za bardzo mi to nie wychodzi, css zostawiłem taki jaki był.

Nie bardzo rozumiem odn. tego 'pozycjonowania absolutnego' jak to zmienić ?

Nie przekształcić, tylko szablon html/css chcesz podpiąć pod WP. Mylisz pojęcia.

 

regdos już Ci wyjaśnił, że za wygląd strony odpowiada html/css i to właśnie tam coś popsułeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedłem co i jak, teraz pytanie.

Jak sciągnąć stopkę aby nie wrzynała się w ogół tylko była tam gdzie jej miejsce.

 


Dobra, doszedłem co i jak, teraz pytanie.

Jak sciągnąć stopkę aby nie wrzynała się w ogół tylko była tam gdzie jej miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej jak zmienić to "pozycjonowanie" aby nie wrzynało mi się w inne elementy.
Obecne ustawienie w .css

 

.d1{background:url(images/bg2.jpg) repeat-x;  height:130px; }
.d2{ width:1000px; margin:0 auto; position:relative; }
.dlogo{ position:absolute; top:17px; }
.copy{ position:absolute; right:10px; top:30px; font-size:11px; color:#666666;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stopka Ci się wrzyna bo dostosowuje się do ilości materiału na stronie.

 

Wiesz nie wiedziałem o tym..

 

Nie dostosowywuje się, bo wjeżdża ciągle na góre, pomimo tego że materiał jest tam gdzie powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuje zmienić szablon na standardowy a ten wywalić i wrzucić ponownie nowy w którym nic nie robiłeś i rozpocząć pracę od początku, bo uszkodziłeś szablon przez zmiany których nie kontrolujesz. To jest najlepsza metoda do nauki bo utrwalisz sobie to co znasz i nauczysz się tego czego nie znasz i przy okazji nic nie popsujesz.

 

Nawet jeśli uczysz się jak wprowadzać zmiany w szablonie to na stronie nie umieszcza się takich informacji:

Aktualności > Startujemy

No to startujemy, panel admina http://negotium.edu.pl/wp-admin/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×