Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HaPe

Nawigacja offline do samochodu

Polecane posty

Witam,

jaką nawigację obecnie polecilibyście do auta do sporadycznego użytkowania? Potrzebuję jakiejś, która leżałaby w aucie w schowku, aby były do użycia w przypadku takiej potrzeby.

Najlepiej, aby w zestawie była też licencja na mapy całej Unii Europejskiej.

 

Kupował ktoś coś ostatnio i może polecić którąś z marek? Niegdyś Mio były często używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 1200-1400zł zmieszczę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do sporadycznego użytkowania opłaca ci się tyle wydawać?

 

Ja kiedyś do neostrady dostałem za złotówkę lark 43.3 i sprawuje się świetnie w mieście i w trasie. Często nawet przy pieszej wędrówce :)

Po odblokowaniu możesz nawet sobie zrobić odtwarzacz czy gry dla dzieciaków w samochodzie co też się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupił jakąś navi w biedronce za 179 zł, wgrał automapę i śmiga aż miło, a Ty chcesz wydać 1200 zł za coś co ma leżeć w schowku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupił jakąś navi w biedronce za 179 zł, wgrał automapę i śmiga aż miło, a Ty chcesz wydać 1200 zł za coś co ma leżeć w schowku?

 

O nie nie nie i jeszcze raz nie, przejeździłem kilka takich gówienek z dyskontów. Owszem tanie, owszem AM działa ale ani to wygodne ani responsywne.

 

W okolicach 1200-1400zł zmieszczę się?

 

Kup Nexus 4, serio. Opcja smartfon pod navi jest najlepszym wyborem. Przerobiłem już wszystko co się da i ekranu w smartfonie nie zastąpi żadna dedykowana nawigacja, do tego masz aktualizacje AM online i punktów, posiłkowanie się Google Maps w trudniejszych rejonach czy awaryjnie na szybko a do tego wypinasz i idziesz w miasto jak potrzeba z nawigacją pieszą, nie mówiąc już o tym, że masz po prostu pełnosprawny telefon na co dzień :)

 

Ja sam obecnie jeździłem na Nexusie 4, na Allegro z Play można wyhaczyć za ~1k nawet a obecnie iPad Mini jako navi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fiedoruk

Możesz polecić jakąś ciekawą navi na Androida (mile widziany tryb offline)?

 

Automapa lub Sygic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fiedoruk

Możesz polecić jakąś ciekawą navi na Androida (mile widziany tryb offline)?

TYLKO AutoMapa, jako backup Google Maps. Sygic etc. przy >10k km miał bardzo kiepską dokładność na naszych drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Ostrowski

 

Ja od czasu do czasu korzystam z Navfree. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale offline i za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TYLKO AutoMapa, jako backup Google Maps. Sygic etc. przy >10k km miał bardzo kiepską dokładność na naszych drogach.

 

AM na androida nie jest jeszcze do końca dobrze dopracowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

O nie nie nie i jeszcze raz nie, przejeździłem kilka takich gówienek z dyskontów. Owszem tanie, owszem AM działa ale ani to wygodne ani responsywne.

 

 

Tomek przecież to ma być używane sporadycznie jak pisał autor tematu ;-) Chcesz żeby wartość auta wzrosła dwukrotnie :D

 

Ja osobiście używam ovi maps na telefonie, chociaż w aucie mam jakąś seryjną, tyle że nawet nie wiem jaką, a trochę już tym autem jeżdżę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

O ja właśnie myślałem nad Ipad mini pod automapę i yanosika ;)

Testował ktoś może yanosika na tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yanosik działa bez problemu pod ipadem mini. Problem leży tylko w ładowaniu tego ustrojstwa w samochodzie, bo może zdarzyć się sytuacja, że podczas jazdy z włączoną navi i yanosikiem % bakterii zacznie ubywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja właśnie myślałem nad Ipad mini pod automapę i yanosika ;)

Testował ktoś może yanosika na tym ?

 

Mini z dobrym uchwytem sprawdza się znakomicie :D

 

 

Tomek przecież to ma być używane sporadycznie jak pisał autor tematu ;-) Chcesz żeby wartość auta wzrosła dwukrotnie :D

 

Ja osobiście używam ovi maps na telefonie, chociaż w aucie mam jakąś seryjną, tyle że nawet nie wiem jaką, a trochę już tym autem jeżdżę ;)

 

Ja też kiedyś rzadko jeździłem ... i co z tego. Lepiej jak już się jedzie czuć się komfortowo, a z tanimi navi ZAWSZE są jakieś problemy i podnoszenie ciśnienia ;)

 

Yanosik działa bez problemu pod ipadem mini. Problem leży tylko w ładowaniu tego ustrojstwa w samochodzie, bo może zdarzyć się sytuacja, że podczas jazdy z włączoną navi i yanosikiem % bakterii zacznie ubywać.

 

O właśnie, trzeba szukać ładowarki 2A, sam właśnie googlam co by tu kupić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z nawigacji googlowskiej w smarfonie i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby mnie zawiodła. Mam osobne urządzenie tomtoma i już dawno poszło ono w odstawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Tomasz Fiedoruk: a jest coś jeszcze innego sensownego z 7-8 cali niż ipad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fiedoruk: a jest coś jeszcze innego sensownego z 7-8 cali niż ipad ?

Ja zawsze mówię, jak masz kasę kupuj iPada jak nie masz kasy i chcesz Androida to tylko coś z Nexusów z czystym Androidem. Więc Nexus 7 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nawigacją rozejrzę się jeszcze w MM i innych.

Co do tabletów, to sam żałuję zakupu Asusa. Sklep nie uznał jednej reklamacji i od 8 miesięcy mam niesprawne urządzenie, a terminu wyznaczenia rozprawy nie widać, a szanse na wygranie mam, ale to już zadanie dla prawniczki i rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automapa na Nexusa 4 / 7 się nie sprawdzi z tego względu, że nie współpracuje z Androidem 4.3 (zresztą jak wyszedł 4.3 to oni dopiero dodali obsługę 4.2.x) a wg mnie jeśli ktoś decyduje się na Nexusy chce mieć aktualnego Androida.

 

Google Mapy są dobre do nawigacji ale problem pojawia się wtedy gdy wjedziemy na jakieś zadupie i zniknie nam 3G - jakoś się da człapać do przodu jeśli mamy załadowane mapy offline ale ustawienie nowej trasy bez łączności 3G jest niemożliwe.. dla mnie to idiotyczne bo powinno wtedy korzystać z map offline bez uwzględniania sytuacji na drodze (które sobie pobiera przez 3G)

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×