Skocz do zawartości
Dzejkob

Serwer za 15zł - To już jest koniec...

Polecane posty

Hehe :)

Serwerki kimsufi OvH po 15zł już się wyprzedały.

To chyba wielki koniec supertanich (super!) serwerów dedykowanych...

 

H7I1xym.png

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedane, niewycofane. Może teraz szybkość aktywacji przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twittera Olesia:

 

Sold Out n'est certainement pas définitif. On ment pas: no delai à annoncer de la part d'Intel. dés qu'on l'a, on l'annonce

Także wznowienie nie jest wykluczone, jednak zapewne będzie tak jak już wcześniej mówiłem zobaczyli duże zainteresowanie, przekalkują teraz wszystko i serwery powrócą w nowej odsłonie, z trochę wyższymi cenami.

Jeśli dobrze zrozumiałem drugie zdanie, to mają problemy z dostawą atomów od Intela.

 

Btw. U mnie już minęło magiczne 10 dni od momentu zaksięgowania płatności i serwera ani widu, ani słychu :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg dzisiejszej rozmowy z Panią z DH, te 10 dni to szacowany czas i może się wydłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie jak możecie narzekać, że kupiliście coś praktycznie za free, bo inaczej tego się nie da nazwać i po 2 dniach narzekacie, że nie aktywowali wam mi minęło jakoś 7 dni już i nawet nie zdążyłem na forum wspomnieć, że zakupiłem a niektórzy już wylali łzy, dlaczego trwa to tak długo. Jak tracicie swoje "myliony rubli" to kupcie coś z serii EG albo MG a nawet HG i będzie po problemie. Aktywacje będziecie mieli w mig. A jeśli wam coś nie pasuje poproście o zwrot pieniążków albo zrezygnujcie z składania zamówienia i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamówił w piątek około 5 nad ranem i od razu przelew wykonał a dziś przed 10 otrzymał. Więc nie tak długo w porównaniu do tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Igorek, na forum ovh niektórzy czekają już trochę na aktywację innych serwerów w tym choćby z serii SP. OVH nie wyrabia się z aktywacja różnych serwerów bez względu tez na lokalizację.

Do tego Oleś na Twitterze napisał że skończyły im się switche 1G i czekają na dostawę ich. Zainteresowanie znacznie przeroslo możliwości, a serwery są najwidoczniej aktywowane losowo. Natomiast terminy i ilości dostępnych serwerów na stronie ovh nie mają aktualnie żadnego przyłożenie na rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą to dostaniecie, jak potrzebujecie usługę na już to piszcie o zwrot kasy i kupcie u innego operatora albo serwer z innej gammy. W dzień, w dzień jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu tych, którzy zamówili i czekają, cieszyłbym się, że będą mieli świeże atomy przynajmniej ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu tych, którzy zamówili i czekają, cieszyłbym się, że będą mieli świeże atomy przynajmniej ;)

 

Chyba, że rozmontują Atomy z KS 4G :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież KS 4G to ten sam cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj swój serwer z procesorem atom n2800 i nowym dyskiem. Kwota, którą zapłaciłem za ten serwer to chyba nie wystarczyła na pokrycie kosztu obudowy ;) Jestem pozytywnie zaskoczony, ponieważ nie spieszyło mi się z tym serwerem, a został on aktywowany po 5 dniach. Muszę przyznać, że cenowo zmiażdżyli konkurencję pozostałych masówek - zobaczymy jak długo utrzymają taką ofertę. Sądząc po wpisach na Twitterze to pracownicy NOC w DC mają już dość składania xxx sztuk.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc losowo aktywują te serwery. Opłaciłeś na rok, 6 miechów czy 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą to dostaniecie, jak potrzebujecie usługę na już to piszcie o zwrot kasy i kupcie u innego operatora albo serwer z innej gammy. W dzień, w dzień jedno i to samo.

 

OVH zwraca pieniądze tylko po uruchomieniu usługi. To znaczy, jak zapłacisz to dostaniesz zwrot dopiero kilka dni po tym jak uruchomią serwer. W moim przypadku trzymali łapki na moim majątku za kimsufi ponad miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne.

Dziwne. Ja dzwoniłem wczoraj do OVH bo chciałem już anulować to zamówienie i zwrot pieniędzy. To poprosili, abym napisał maila na pomoc@ovh.pl i tam zostanie anulowana ta usługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sądzę, że gdyby nie płacze i żale tych, którym serwer nie został aktywowany w ciągu pół godziny od zamówienia to oferta nadal widniałaby jako dostępna, a tak to wstrzymają do momentu ogarnięcia tego co oczekuje na instalację i przywrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W innym wątku pisałem że ci którzy wylewają żale na wszelkich forach i innych są na specjalnej liście jako ostatni do obsłużenia :) Im więcej smęcicie tym dłużej czekacie :) Nie jęczeć to będziecie szybciej obsłużeni. 15 zeta to grosze w skali miesiąca. Taką sumę potrafię wydać x3 dziennie w sklepach spożywczych na gazowańcach czy browarach. Czekajcie cierpliwie a będzie wam dane (się doczekać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc losowo aktywują te serwery. Opłaciłeś na rok, 6 miechów czy 3?

Wygląda to na bardzo losową aktywację serwerów - opłaciłem serwer na 3 miesiące. Szczerze zastanawiam się za ile to im się zwróci: na amazonie znalazłem zestaw płyta + procesor za 172$ - przypuśćmy, że mają to za połowę od Intela - a gdzie jeszcze koszt ramu, dysku, klimatyzacji, prądu, pracowników, itd. Nie wiem jak oni obliczyli okres zwrotu kasy wyłożonej na ten sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pamiętaj że nie zawsze wszystko musi się zwracać. Czasem jest tak że jakaś usługa jest z góry deficytowa ALE nadrabiamy z innych usług które "srają" pieniędzmi. Promo, marketing, chęć zyskania klienta etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×