Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Problem z dostępem do forum

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Hej,

 

Problem jeszcze nie jest jasny, może adserver laguje, nie wiem.

 

Na serwerze wszystko chodzi oprócz WHT, obecnie IPB przełączone w "tryb wydajności" chyba rozwiązało chwilowo problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

DDoS na łączu zagranicznym, atman musiał wyciąć. Dlatego był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie w robocie na kompie o parametrach podobnych do najtańszego kimsyfa na XP się strasznie długo ładują serwery dodatkowe z reklamami (adv, static etc) na Chrome. Na lapku z i5 z adblockiem nie ma takich problemów, łącze to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem stworzyć nowy temat...

 

To kpina by priorytetowe forum o hostingu miało taki hosting... Nie dość że forum ładuje się jak nie powiem co... ;) to dodatkowo czesto pada... Zmieńcie dostawcę hostingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Pokażcie mi wykresy z monitoringu to uwierzę, forum sprawdzam non stop praktycznie i nie mam problemów.

 

Ostatnie były drobne z zagranicą ale ile trwały? 15 minut?


Za chwilkę wykupię jakiś monitoring bo faktycznie trzeba to sprawdzić dlaczego jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem z łączami tylko po stronie sewera. Mam tak kilka razy w miesiącu że wpisując adres zestawia sesje http ale lądowanie bez końca do czasu timeouutu i tyle. Wtedy na kilkanaście minut daje sobie spokój i potem wszytko działa normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - dzisiaj to było około północy, poprzednio też kilkanaście minut ( pisałem na fejsie o tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam - to nie są pady sieci

Ping odpowiada poprawnie, jednak nic na 80 się nie zgłasza. W tym czasie gdy przykładowo ja mam taką sytuacje, innym potrafi działać poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, również mam podobne problemy.

Timeouty lecą zarówno z polskiego łącza, jak i zagranicznego IP (firmowy VPN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To albo wszystkim nie działa albo jednej osobie. Bo akurat takie nie da. Dobra, podłączymy monitoring obciążenia i może sie coś nakłada np. Top100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie, nie, to może nic nie dać. Ustaw monitoring na pobranie jakiejś frazy z jakiejś (obojętnie) podstrony. A zresztą.. mam wolny slot, już ustawiłem, na jakiś czas mogę użyczyć swoich wyników ;)

 

Ustawiłem pobranie słowa "online" (uzytkownicy online na dole strony) ze strony głównej. Z 12 lokalizacji, po 3 sprawdzenia na raz, jak więcej niż 2 wypadną to dostanę alert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy ustawmy po dziesięć tysięcy pobierań z różnych adresów IP i wtedy zobaczymy co się dzieje... Rozumiem że to wszystko stoi na dedykowanej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie problemy, ja z Telekompromitacji nie mam takowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina leży w 90% po winie usługodawcy łącza użytkownika i trasy. Kiedyś też mi się forum ładowało wiekami albo wyskakiwał timeuot, po zmanie firmy jak ręką odjął z żadną stroną nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Piotr Grd (chyba dobrze napisałem) prowadzi monitoring wht, tak mi się zdaje.

 

Owszem, dziękuję za pamięć. : )

 

 

 

Pokażcie mi wykresy z monitoringu to uwierzę, forum sprawdzam non stop praktycznie i nie mam problemów.

(...)

 

Sprawdzam stronę główną (samo źródło HTML, bez wczytywania obrazków, CSSów itd.) co dwie minuty, ze Szczecina.

 

2qx147o_th.png <-- kliknij by powiększyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dzięki Piotr, nrm z czego korzystasz ? Bo ja mam slot w hyperspin ale on nie ma stacji w Polsce dlatego chciałbym coś innego podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasz blokada na laczu miedzynarodowym portu 80 przez floda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dzisiaj w nocy były te przerwy przynajmniej dwukrotnie (1:13-1:15, 1:20-1:22). Faktycznie forum wtedy jest niedostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×