Skocz do zawartości

Polecane posty

Active24.pl jako pierwszy znany operator uruchomił hosting (windows) asp.net. I chyba miał rację, bo Microsoft bardzo wspiera techonologię .NET i wróże jej ogromne powodzenie już nie bawem. Sam jestem programistą i wiem, że PHP już niedługo ogromnie straci na popularności w stosunku do ASP.NET - nie rozumiem tylko dlaczego narazie tak mało firm wprowadza takie usługi do swojej oferty? Przecież wiele firm oferuje dedykowane serwery z Windows , sa tez panele - Plesk (http://www.swsoft.com/en/products/plesk75win/) - więc chyba nie trudno otworzyć taki hosting? Ktoś zna jeszcze jakieś polskie firmy oferujące serwery z Windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bełkot marketingowy. "jedyni i pierwsi" od razu pojawiło mi się kilka firm m.in. http://www.amm.net.pl/.

 

asp.net ma już swoje lata i popularności nie zdobyło. php ma olbrzymie możliwości i doskonale komponuje się w strukturę tworzenia aplikacji internetowych. A że jakaś tam jedna firemka, marna zresztą, wprowadziłą nagle asp.net do swojej oferty ma marginalne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Active24.pl jako pierwszy znany operator uruchomił hosting (windows) asp.net.

 

To co zacytowałeś to cześć artykułu sponsorowanego który delikatnie mówiąc mija się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - napisałm to na podstawie tego artykułu z dziennika internautów - miałem nadzieję wywołać dyskusję.

 

asp.net ma już swoje lata i popularności nie zdobyło. php ma olbrzymie możliwości i doskonale komponuje się w strukturę tworzenia aplikacji internetowych. A że jakaś tam jedna firemka, marna zresztą, wprowadziłą nagle asp.net do swojej oferty ma marginalne znaczenie.

 

Wierz mi programuję w PHP od wielu lat i wierz mi możliwości jakie daje ASP.NET i nowe Visual Studio 2005 są naprawde powalające.. wróżę dużą przyszłość tej technologii. :P zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale jak jesteś taki spec to może napisz co Cię tak powala w ASP.NET? O javie to już nie ma co pisać, ale php też ma niezłe projekty (CMSy, frameworki, systemy w rodzaju PRADO i tysiące niezłych bibliotek).

 

No i jak pisał już vikingpl ASP.NET już miało trochę czasu na zawojowanie rynku.

 

BTW Active24 chyba jako jedyna firma (przynajmniej jedna z niewielu) jawnie łamie regulamin rejestracji domen NASK pobierają kasę za wydanie kodów authinfo. Miełem nieszczęście to przejść. Szykuję się teraz do oficjalnej skargi do NASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam jestem programistą i wiem, że PHP już niedługo ogromnie straci na popularności w stosunku do ASP.NET

 

Nie wierzę, aby kilkanaście tysiecy programistów webowych nagle przerzuciło się z PHP na ASP. Jest to nie realne! Poza tym numerem jeden jest Java. A PHP, mimo, że zawsze wzorowało się na tym języku, od wersji 5 coraz bardziej wzoruje się na tym własnie języku. Jeżeli ktoś będzie imigrował z PHP, to już na Javę, a nie ASP!

 

Poza tym możliwości PHP 5, PEAR, PECL i kilku innych bibliotek są na prawdę znakomitę! A czy ktoś wykorzysta ich moc, to zależy tylko od samego programisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym numerem jeden jest Java. A PHP, mimo, że zawsze wzorowało się na tym języku, od wersji 5 coraz bardziej wzoruje się na tym własnie języku.

He? PHP od zawsze wzoruje sie na Javie? Kto ci takich pi*ol naopowiadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę OT, ale jak jesteś taki spec to może napisz co Cię tak powala w ASP.NET? O javie to już nie ma co pisać, ale php też ma niezłe projekty (CMSy, frameworki, systemy w rodzaju PRADO i tysiące niezłych bibliotek).

 

PHP znam nieźle i potrafie dużo zrobić, napewno jest niedoścignione dla prostych zastosowań a nowe możliwosci (np. OOP, PDO) robią z PHP świetny język programowania, ale ASP.NET (C#) ma mnóstwo gotowych komponentów, przyspiesza i upraszcza programowanie, świetny debuger, ścisła kontrola typów. etc..

 

Na początku też byłem sceptycznie nastawiony, ale przy poznaniu tej technologi myślę, że jest extra. Microsoft bardzo wspiera .NET (chdźby narzedziami jak VS Express)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

.net nigdy nie zdobedzie rynku malych i srednich aplikacji internetowych gdyz koszty sa zbyt duze. Z drugiej strony PHP nie zdabedzie tej najwiekszej skali (ale obecnie srednie i nawet duze aplikacje dobrze sobie radza).

 

Co do tematu dlaczego nie ma ofert z .NET to sam jestem bardzo ciekaw. Tak samo jak baz firebird czy java - tomcat. Mysle, ze tutaj potrzebne jest uswiadomienie firm, ze mozna takie rzeczy trzymac "na zewnatrz" na uslugach typu shared hosting.

 

Wydaje mi sie, ze jednym z najwiekszych obaw firm budujacych aplikacje w technologiach microsoftu czy javy jest bezpieczenstwo.

 

Druga sprawa jest to, ze czesto projekty powstajace w java'ie czy .net sa znacznie bardziej rozbudowane i "przerastaja" z wspoldzielony hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.net nigdy nie zdobedzie rynku malych i srednich aplikacji internetowych gdyz koszty sa zbyt duze.

Jakie koszta? Kazdy z komponentow VS jest dostepny osobno w wersji Express (darmowa, z mozliwoscia tworzenia komercyjnych aplikacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się sam, że dopóki coś nie jest open-source w pełnym znaczeniu tego słowa, nie ma szans z popularnymi rozwiązaniami w stylu PHP. ASP nie stanowi póki co żadnego zagrożenia dla PHP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Jakie koszta? Kazdy z komponentow VS jest dostepny osobno w wersji Express (darmowa, z mozliwoscia tworzenia komercyjnych aplikacji).

 

Nie wiedzialem. Przy okazji nawet jesli skonczy sie mozliwosc sciagniecia za darmo to koszt $49 nie przeraza.

Jestem tylko ciekaw co jest prawdziwa przeszkoda w uzywaniu wersji express do zastosowan profesjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekonasz się sam, że dopóki coś nie jest open-source w pełnym znaczeniu tego słowa, nie ma szans z popularnymi rozwiązaniami w stylu PHP. ASP nie stanowi póki co żadnego zagrożenia dla PHP.

 

 

Hmm sądzisz że PHP jest darmowe - owszem, ale firma Zend na czymś musi zarabiać, więc jeżeli chcesz pisać wydajne skrypty musisz użyć Zend Encoder, Zend Compiler - a koszty tych aplikacji są odromne. Jeżeli chodzi o ASP.NET to rzecz jest całkiem nowa a stwarza naprawde ogromne możliwości. Ograniczenia są takie, że napisać proste skrypty w PHP można nauczyć się w mig, jezeli chodzi natomiast o ASP to trzeba mieć już pojęcie o programowaniu obiektowo-zdarzeniowym. ASP.NET to bardzo dobra platforma, która znacznie upraszcza programowanie i przyspiesza. To co w PHP robi się wiele godzin tu zastępuje się kilkoma komponentami. Programista zajmuje się już tylko logiką biznesową a nie np znacznikami html'a. Proszę mnie nie zrozumieć - bardzo lubie PHP za jego prostotę, zrobiłem wiele projektów i przyznam, że sceptycznie podchodziłem do ASP.NET dopiero gdy przyjrząłem się bliżej stwierdziłem że to jet to. W PHP brakuje standaryzacji - pełno wszelkiej maści Frameworków itp. w ASP jest to swietnie rozwiązane. Co do ilosci aplikacji to C# i ASP.NET popularne robią się od niedawna, ale tych jezyków zaczynają już uczyć uczelnie - Microsoft wkłada kupę kasy w tę technologię, która będzie podstawą dla Windows Vista. Programista który nauczy sie C# może pisać równie łatwo aplikacje okienkowe jak i serwisy www - więc myślę że jednak to będzie przyszłościowa technologia.

 

dodam jeszcze, że mój post napisałem, by zachęcić osoby prowadzące hosting (pierwsza zasada w marketingu - kto pierwszy ten lepszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PHP znam nieźle i potrafie dużo zrobić, napewno jest niedoścignione dla prostych zastosowań a nowe możliwosci (np. OOP, PDO) robią z PHP świetny język programowania, ale ASP.NET (C#) ma mnóstwo gotowych komponentów, przyspiesza i upraszcza programowanie, świetny debuger, ścisła kontrola typów. etc..

 

PHP też ma wiele znakomitych komponentów. Może nie komponentów ale bibliotek itp. Różnica polega na ty, że .NET jest w jednym kawałku a php rozproszone (różne biblioteki to często różne projekty, nawet w pear i nie ma np. jednolitej konwencji kodowania). Jak dla mnie nie jest to dużym problemem.

 

Na początku też byłem sceptycznie nastawiony, ale przy poznaniu tej technologi myślę, że jest extra. Microsoft bardzo wspiera .NET (chdźby narzedziami jak VS Express)

.NET jest fajny (choć nie tak nowatorki jak powszechnie się mówi) i ja nie jestem do niego sceptycznie nastawiony. Pisałem co nieco w c# (choć dla windows a nie dla Interenetu). Natomiast osobiście wolałbym, żeby MS wspierało .NET np. pracami nad portem .NET dla linuxa co z pewnością spopularyzowałby samą platformę. Jak na razie to MS chce sprzedawać więcej Windowsów i narzędzi do programowania.

 

 

Co do tematu dlaczego nie ma ofert z .NET to sam jestem bardzo ciekaw.

IMO dlatego, że .NET nie służy do tworzenia srton internetowych tylko aplikacji, a tych jest znacznie mniej, więc rynek jest znacznie mniejszy.

 

 

Jakie koszta? Kazdy z komponentow VS jest dostepny osobno w wersji Express (darmowa, z mozliwoscia tworzenia komercyjnych aplikacji).

Koszty tworzenia aplikacji, a nie narzędzi. Proste aplikacja znacznie szybciej napiszę w PHP niż w .NET.

 

Programista który nauczy sie C# może pisać równie łatwo aplikacje okienkowe jak i serwisy www - więc myślę że jednak to będzie przyszłościowa technologia.

Na cały ten list to już mi sięnie chce odpowiadać. Troche nawiedzony. Natomiast twierdzenie, że tak łatwo przejść z palikacji okienkowych do webowych jest delikatnie mówiąc naciągane. Zobacz jak to jest w Javie. Toż to prawie nowy język z identyczną składnią. Zupelnie inne standardy, kwestie bezpieczeństwa, biblioteki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to mimo różnych ideowych związków z takim czy innym językiem, to konkurencja między technologiami może teoretycznie przynieść same korzyści. Jednak nigdy nie uwierzę, że microsoft wypuści coś, na czym nie będzie chciał zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że dostaną wyrok, że muszą.

 

Choć szczerze mówiąc korci mnie, żeby pouczyć się asp.net, nawet mi się to spodobało :) [patrząc na składnie, czytając o nim troche itp.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×