Skocz do zawartości
Infinity Tech

Darmowe konta VPS dla zainteresowanych ;)

Polecane posty

No więc stało się ... po ujrzeniu 100 tematów z prośbą o darmowe konto VPS ujrzałem taką ofertę ...

 

Screen z panelu, prawdopodobnie przerobiony BillingBox

 

7AxBX.jpg

 

Parametry darmówki jak na zdjęciu.

 

Kto chce linka pisać na PM, nie wiem czy to dobry pomysł aby od razu rozpowszechniać dla neo dzieciaków darmowe zabawki.

 

EDIT: Uaktualniłem SSa teraz widać, że serwer jest już zdatny do użytku i mogę z niego korzystać heh ;)

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszyły PM do userów.

 

Możemy w sumie tu wpisywać wrażenia z VPS'a heh, ja obecnie się zdziwiłem szablonem OSa pod Minecrafta o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

PM nie poszło bo go nie wysłałem... :P

 

 

Przecież użytkownik dostaje maila z powiadomieniem, dodatkowo wyświetla mu się ikonka na górze ekranu że dostał wiadomość. Po co jeszcze spam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spałem ... bo byłem zmęczony. Osoby z kilkoma postami przykro mi ale nie wyślę Wam linka napisałem powód w pierwszym poście. Wygooglujcie nie jest tak trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Rozumiem że do obsługi wszystkiego mamy jedynie adres IPv6? :|, bo nawet domeny nie mam możliwości przekierowania na ów adres.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Właśnie, jedynie shared, a reszta opiera się na IPV4. No ale dobrze że ktoś to udostępnia ;)

 

Ps. Czasami polecam zalukać na xxxxxxxxx.yy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spałem ... bo byłem zmęczony. Osoby z kilkoma postami przykro mi ale nie wyślę Wam linka napisałem powód w pierwszym poście. Wygooglujcie nie jest tak trudno.

 

Mam rozumiec że twoja aluzja w stosunku do dzieci poszła w moim kierunky ponieważ mam 1 post ? To moze najpierw naucz sie budowac zdania i nie wprowadzaj ludzi w bład zanim napiszesz. Jak nie chciałeś udostepniac wystarczyło napisac grzecznie a nie zgrywac profesjonalisty bo masz 1000 postow specjalisto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Fajnie ale gdybym chciał udostępniać link to bym to zrobił ... i nie z tego miejsca jest VPS ;/ ehm ta ludzka złośliwość

Nie chodzi o to że VPS pochodzi z ów strony, lecz znajdą tam zazwyczaj wiele innych ofert ( Boć to jest forum z przeglądem darmowych VPSów ) więc jaka złośliwość?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@glanpolnet

 

Działa ci ten VPS poprawnie? Od wczoraj próbuję róznych wersji OSa i za nic nie działają strony.

 

Aktualnie mam Debian+ISPconfig i przy próbie wbicia na adres https://mojeipv4:8080

 

(naturalnie próbowałem też http) przeglądarka muli z minutę i dostaję komunikat, że nie można się polączyć.

Edytowano przez maxuploadpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. W ekranie powitalnym Debian (Ubuntu chyba też już zapomniałem :)) podaje info o IPv6 oraz IPv4. Poza tym są podane adresy do ISP, maila oraz phpmyadmin oczywiście oparte o IPv4.

 

Dodam, że ssh działa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IPv4 podany w motd jest nieprawidłowy, możliwe że dlatego nie możesz się połączyć.

Do ssh łączysz się przez to samo IP? Ja nie mogę się połączyć przez to podane w ekranie powitalnym. (No route to host)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Aż z ciekawości napisałem do pomocy technicznej i przy darmowych kontach możemy pomarzyć o adresie ipv4 :( Jak mogę połączyć się poprzez adres ipv6, np. w przeglądarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ssh działa po IPv6 oraz tym ipv4, które pokazuje się po kliknięciu w pomarańczową ikonkę ssh w panelu.

 

Ja ticketu do supportu nie mogłem wysłać, bo jest on dostępny dla użytkowników Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma adres IPv4 ale na dedykowanym porcie -,- najlepiej ustawić domenę na IPv6 po rekordzie AAA i tyle :)

 

PS: odkryłem, że prawdopodobnie trzeba się codziennie logować na VPS poprzez SSH bo inaczej suspensed dają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórym z tej radości to chyba móżdżek wyparował ;)

Ewentualnie kłania się brak elementarnych podstaw zagadnień, którymi się zaczyna zajmować.

 

Teraz nieco technicznie po krótkich testach:

- vps posiada dwa interfejsy sieciowe: venet0 - przypisany adres ipv6 oraz venet0:0 mający przypisany prywatny adres (z puli 10.x.x.x)

- vps posiada wyjście na świat poprzez podwójny stos - zarówno przez ipv6 jak i ipv4

- resolver ustawiony jest na taki, który priorytetyzuje komunikację ipv6 (najpierw sprawdza AAAA, potem dopiero A)

- komunikacja przez ipv6 realizowana jest dwukierunkowo - zarówno wejściowa, jak i wyjściowa

- komunikacja przez ipv4 realizowana jest jednokierunkowo - tylko wyjście, stosowana translacja adresów (z małym wyjątkiem...)

- owy wyjątek - pewien wybrany port jest mapowany na port 22 serwera - standardowy DNAT/port forwarding i to widać jako możliwość połączenia się przez SSH przy pomocy protokołu IPv4

- klasa adresowa (czy v4 czy v6) wskazuje, że serwery są w USA

 

Komentując posty powyżej:

- komunikat no route to host wskazuje, że ktoś próbuje nawiązać komunikację z adresem prywatnym, a to raczej działać nie będzie

- komunikację po IPv6 można uzyskać... używając protokołu IPv6. Czyli albo znaleźć sobie operatora ISP, który daje także IPv6, albo też skorzystać z tunelowania. Najstrawniejszy chyba dla przeciętnego zwykłego użytkownika będzie Gogo6 aka Freenet6

- nie jest niczym dziwnym, że darmowa usługa z ipv4 jest nierealnym marzeniem... bo właśnie te adresy obecnie są najcenniejszym zasobem, który nie tak łatwo zdobyć

- jest to wręcz idealne dla tych, którzy chcą vps po to, aby się rzeczywiście czegoś nauczyć, a nie udawać w celu wysępienia maszynki pod minecrafty czy inne dziwadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórym z tej radości to chyba móżdżek wyparował ;)

Ewentualnie kłania się brak elementarnych podstaw zagadnień, którymi się zaczyna zajmować.

 

Teraz nieco technicznie po krótkich testach:

- vps posiada dwa interfejsy sieciowe: venet0 - przypisany adres ipv6 oraz venet0:0 mający przypisany prywatny adres (z puli 10.x.x.x)

- vps posiada wyjście na świat poprzez podwójny stos - zarówno przez ipv6 jak i ipv4

- resolver ustawiony jest na taki, który priorytetyzuje komunikację ipv6 (najpierw sprawdza AAAA, potem dopiero A)

- komunikacja przez ipv6 realizowana jest dwukierunkowo - zarówno wejściowa, jak i wyjściowa

- komunikacja przez ipv4 realizowana jest jednokierunkowo - tylko wyjście, stosowana translacja adresów (z małym wyjątkiem...)

- owy wyjątek - pewien wybrany port jest mapowany na port 22 serwera - standardowy DNAT/port forwarding i to widać jako możliwość połączenia się przez SSH przy pomocy protokołu IPv4

- klasa adresowa (czy v4 czy v6) wskazuje, że serwery są w USA

 

Komentując posty powyżej:

- komunikat no route to host wskazuje, że ktoś próbuje nawiązać komunikację z adresem prywatnym, a to raczej działać nie będzie

- komunikację po IPv6 można uzyskać... używając protokołu IPv6. Czyli albo znaleźć sobie operatora ISP, który daje także IPv6, albo też skorzystać z tunelowania. Najstrawniejszy chyba dla przeciętnego zwykłego użytkownika będzie Gogo6 aka Freenet6

- nie jest niczym dziwnym, że darmowa usługa z ipv4 jest nierealnym marzeniem... bo właśnie te adresy obecnie są najcenniejszym zasobem, który nie tak łatwo zdobyć

- jest to wręcz idealne dla tych, którzy chcą vps po to, aby się rzeczywiście czegoś nauczyć, a nie udawać w celu wysępienia maszynki pod minecrafty czy inne dziwadła :)

 

Nikt nie obiecywał gruszek na wierzbie ;) 50% osób faktycznie pisało, że chce po prostu zobaczyć jak to działa i czegoś się nauczyć i to jest OK, druga połowa była po prostu ciekawa jak to może wyglądać i tyle.

 

PS: Widziałeś Minecraft OS ? osobiście przypadł mi do gustu i nawet serwer odpaliłem testowo, lecz tragiczna optymalizacja zniechęciła do użytkowania eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×