Skocz do zawartości
Drverde Verde

Co można zmienić w infrastrukturze sieci

Polecane posty

Posiadam takie rozwiązanie sieci. Zamierzam ją troche zmodyfikować, lecz nie wiem czy w ogóle się "opłaca"

 

b4260cb80819e506.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Sprawa jest nastepująca posiadam 2 routery jeden roter głowny jak go nazywam, do któego są podpięte 2 połączenia jedno kablem od lokalnego operatora i w tym samym routerze, podłączony modem GSM jako łącze zapasowe. Router 1 przekazuje sygnał do routera 2

Do routera 1 podłączone jest kablem 2 komputery według rysunku, serwer "chrmura" jak go opisałem z wirtualnymi dyskami sieci, gdzie są przechowywane wazne i mniej ważne pliki itp, gdzie jest dostep wewnętrzny. Do 2 routera są podpięte wszytkie urządzenia jakie kolwiek łączące się przez wi-fi, serwer 1 ma włączone filtowanie mac i tylko może się podłączyć przez wi-fi tylko router 2. Więc router 1 przepuszcza cały ruch. Dodatkowo monitoring z 14 kamer jest przesyłany w następujący sposób wysyłany obraz do routera 2 a następnie router 2 wysyła dane na serwer tylko i wyłącznie służacy do zapisu filmów z kamer.

 

Moje pytanie czy rosądniej by było wysyłac jakoś ? obraz z kamer bezpośrednio na serwer, czy raczej zostawić tak jak jest kamera -> router -> serwer z filmami z monitoringu. Dodatkowo czasem jeśli chce zobaczyć filmy z zewnątrz czasem serwer gdzie są przechowywane filmy z nagrań jest niedostępny, tak jak by router 2, lub 1 nie nadążył z przekazem połączeń ?! Czy lepiej dodać by sygnał był przekazywany do routera 1 i na serwer .

Dodam też ze do routera 2 podłączony jest kablem smartTV. Czy aby nie zabardzo obciązam router 2, czy częśc ruchu przerzucić na router 1 ?

 

Dodam że niema możliwośći podłączenia tylko 1 routera, gdyż router 1 jest w pewnym pomieszczeniu gdzie stoi PC tzw biurowy, i podłączony jest też laptop, a drugi router stoi w domu w tzw cześci nie biurowej. Inne komputery które czasem są w domu łączą się do routera 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie czy transmisja video z 14 kamer jest przesyłana po wifi do komputera który zapisuje to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ten serwer z dyskami to ja bym puścił fajnie po gigabitowym ethernecie :)

 

Sprawdź jeszcze jak transfer leci, ale 14 kamer to podejrzewam że coś tam daje. Osobiście preferuję poważne rzeczy zawsze po kablu (bo to stabilniej jednak wg. mnie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stabilniej, bardziej to ze kamer nie mozna zagluszyc sprzetem za 50 zł + bateria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamery po wi-fi leca gdyz jest to troche spory obszar i na tamta chwile najszybciej i na rosadniej bylo po wi-fi dac . Od najdalszej kamery do routera jest okolo 600 metrow najblisza kamera okolo 5 metrow.Z tym ze kamery sa pod fotokomorki podczepione i zalaczaja sie wtedy kiedy ruch zarejestruja. Malo kiedy wszystkie 14 dziala na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w miarę stabilne kable zasilające doprowadzone do tych kamer oraz w domu zainteresuj się adapterami PowerLine. Wtedy wykluczysz sobie wifi z kamer i wszystko poleci po lanie bez ciągnięcia kolejnych kabli.Jest to chyba najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną w przypadku gdy ktoś nie ma możliwości lub chęci ciągniecia kolejnych kabli a ma już pociągnięte kable zasilające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×