Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sobieraj

Koncepcja 'ala ftp/samba

Polecane posty

Hej,

 

Mam problem, chciałbym wdrożyć klientowi dostęp via ftp/samba/xx do serwera na który składa dokumenty do odpowiednich folderów o nazwie firm, a nastepnie te firmy dostają dostęp do tego folderu i mogą przeglądać dokumenty ( zaznaczam przeglądac, ale rownież dodawać, jednak nie usuwać ).

 

 

Chodzi o swobodną wymianę dokumentów pomiędzy firmami, jednak bez sytuacji bo klient coś wywalił. O ile mogę coś skonfigurować prawami ftp, to w panelu Directadmin nic nie zdziałam, bo są reguły odgórne.

 

Propozycje ? O dziwo znalazłem urządzenia ktore miło się konfiguruje - Synology, ale jesli dałoby się z tego zrezygnować to dla mnie super -- odchodzi koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dostęp przez przeglądarkę? Kiedyś wykorzystywałem dwa skrypty net2ftp i ajaxplorer - do tego drugiego jest sporo dodatków. Dla końcowych użytkowników może to być wygodne w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Rozumiem, że sftp z chrootem by default pozwala limitować uprawnienia w folderze, aby dało się dodawać pliki, ale nie usuwać? Chyba, że chcesz każdej firmie i każdemu klientowi tworzyć konta w systemie - tyle, że trochę dużo tego może być i pewnie będzie to trochę niewygodne.

 

oczywiście że default chroot do tego się nie nada, ale częściowe rozwiązanie jest to.Ponadto maiłem na myśli dla każdego użytkownika dawać osobne konto ( wiem uciążliwe no ale...). Wiadomo, że na każdy złożony problem nie ma jednego gotowego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×