Skocz do zawartości
Drverde Verde

Jaki router na karte sim wi-fi plus kabel

Polecane posty

Witam na dniach przymierzam sie do kupna router na karte sim - gdyz posiadam internet od orange.

I moje pytanie co byście polecili na chwile obecną za router ?

 

na innych forach wyczytałem, od tym że elastyczniejsze sa routery onslugujace modem czyli coś 2 w1 router+modem, lecz mój aktualny modem ma juz kilka lat model Huawei e173. ( u mnie w domu działa już ponad 2 lata )

 

Dodatkowo chciał bym by router obsługiwał siec aero2, gdyż też posiadam owa karte, niestety mój modem ma założona blokade sim, więc prawdopodobnie zdjęcie simloka, gdzieś wynosiło by prawie tyle samo co aktualny koszt modemu.

 

Do czego ma mi służyc router, podłączenie smarTv kablem plus po wi-fi podlaczenie laptopa, tableta i smartfonów(telefony).

 

Polecicie coś konkretnego koszt około 200 zł , choc wiadomo jak większosc polaków czym taniej tym lepiej, choć nie zawsze cena musi iśc przecież z jakością :)

 

Czekam na jakies odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK MR-3220 lub MR-3440. Wersje 2.0 tych routerów dostały ostatnio poprawki oprogramowania więc działają już w miarę stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na stronie

http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220&location=1154

 

http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420&location=1154

 

niby wspołpracuja z moim modemem, lecz jeśli można cos jeszcze istnieje ? Dobrego - sam router bez wpinania zewnętrzego modemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie tylko, że model MR-3220 v.2 z powodzeniem pracuje u mojego klienta dzień i noc jako główne źródło internetu (potrzebny praktycznie przez większość dnia) i nie ma z nim problemów po ostatniej aktualizacji (wcześniej potrafił z jakiegoś powodu nie zapamiętać numeru PIN karty). Współpracuje z modemem e372 z zewnętrzną anteną (oryginalną z zestawu orange). Uwaga - antena działa dość mocno na korzyść sygnału (budynek 2 piętrowy, router praktycznie na podłodze w szafce, antena wyprowadzona na parapet). Nie wiem więc jak spisałby się router z wbudowanym modemem. Kiedy ja szukałem takiego urządzenia to nie mogłem nic innego znaleźć, być może ktoś inny podrzuci coś ciekawego.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu tp-link mr3420 i spisuje się świetnie, mam modem 3G o ile pamiętam to huwei e173. Routerem rozdzielam przez wifi na telefony, tablety, laptopy i do tego kabelkiem LAN do PC. Powiem ze skonfigurowanie poszło 5minut, zasięg z routera bardzo fajny, i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę że rosądnie będzie kupić router + włożyć mój modem ?

 

Dodatkowo czy może jeszcze ktoś się orientuje czy dostene router, który obsługuje dysk twarde podłączone do niego ?

Ewentualnie jakieś gniazdo na karte pamięci ?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus RT-N65U. Taniej będzie ciężko, takie urządzenia muszą mieć nieco więcej pary żeby więcej portów obsługiwać. Z badań na szybko wynika, że nowy firmware obsługuje też twój modem.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×