Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MaTyyy

MySQL cofnął bazy danych

Polecane posty

Witam was...

 

Jestem załamany tym co się stało z moimi bazami... Otóż wszystkie bazy, cofnęły się do 28 czerwca...czyli do ostatniego rebootu maszyny, nie wiem co się stało...i jak to się stało, przecież bazy wszystkie działały, skrypty, aplikacje z nich korzystały i wszystko chodziło, a dziś po reboocie maszyny stało się to to coś... Załamałem się, wszystkie dane, moje jak i klientów poszły gdzieś...

 

Czy znacie może przyczynę czegoś takiego? Może da się odzyskać to?

Edytowano przez MaTyyy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Czy przywróciło tylko MySQL, czy inne dane też do 28? Dodatkowo mamy tutaj doskonały przykład zaniedbań administracyjnych :) Warto samemu nie zależnie od usługodawcy wykonywać kopie bezpieczeństwa danych, najlepiej codziennie.

51d5b1f889ffb.png

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, fajny obrazek. Przywrócone zostały tylko bazy danych do MySQL'a. Najśmieszniejsze jest to iż właśnie dziś miałem dodawać skrypty do crona z backupem sql'a. Z drugiej strony w sumie to skąd MySQL miał te bazy z 28?

 

PS. masz może kontakt do pana z obrazka, mi po wgraniu nowego Androida się usunał ;/ Kto wie może udostępnił by mi moje bazy ^_^:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kopiowałeś czasem plików baz na działającej bazie? Po restarcie mysql zwolnił stare deskryptory plików i zaczął korzystać z nowych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie robiłem, padło łącze w dedyku, nie wiedząc co się dzieje(ipmi itd wszystko śmigało) zrestartowałem dedyka, później 1 tabelka była uszkodzona więc naprawiłem ją, a teraz to masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może replikację masz ustawioną, która nie działała poprawnie i po restarcie mysqla cofnęło ci licznik?

Sprawdź czy nie ma jakiegoś śladu po tym w logach mysqla i syslogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×