Skocz do zawartości
nowy01

Zestaw transmiterów sieciowych TP-LINK PowerLine TL-PA4010 AV500 FV Testował ktoś?

Polecane posty

Gość Kamikadze

Nigdy nie testowałem, ale osobiście wolę sprawdzone metody jak router i ewentualne AP :)

 

Kolega chciał kupić, ale wybrał zwykły router i jest zadowolony bo ma siec w całym domu (domu, nie mieszkaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może router + repeater który będzie przyjmował i wysyłał sygnał? Osobiście tak robiłem jak pisze i fajnie to śmigało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@N0Name

 

Czyli mam rozumieć, że z tym repeater-em będę miał zasięg w tych 2 kółkach tak?(załącznik)

Ten repeater będzie brał sygnał z routera i dalej rozsyłał, dobrze myślę?

post-20721-0-18357100-1372788898_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jakie masz ścianki? Z czego pustak, cegła itp. no i jakiej są grubości. Jeżeli cienkie i to nawet zasięg powinien być lepszy.

 

Zależy od routera jeszcze. Podejrzewam że stojąc koło repeatera będziesz telefonem łapał spokojnie sygnał z routera o ile ten będzie jakiś lepszy a nie za 50zł z allegro :)

 

Ale jak postawisz repeater to tak jak narysowałeś powinno łapać spokojnie.

Jeżeli nawet router ma funkcję repeatera to możesz sobie spokojnie kupić dwa i zestawić razem.

Pamiętaj jeszcze żeby kupić tej samej firmy bo zdarza się że gryzą się dwie różne :)

 

U mnie jeden router stoi w garażu pod domem jak by i ciągnie zasięg na drugie piętro do kolejnego routera od którego do PC kabelkiem idzie.

 

Ping około 2-3 ms do routera pierwszego, ale kuzyn budynek obok ciągnie od tego w garażu tylko antenke kupił lepszą do karty sieciowej (taka z 25cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od routera do garażu będę miał 3 ściany. 1-sza pustak 20 cm, 2-ga 2x20 cm + styropian w środku i 3-cia to będzie ściana garażu pustak 20 cm. I tak od routera do 1 ściany jest 5 m do 2 tej grubszej kolejne 6-7 m i do garażu od tamtej grubszej 15-20 m tak na oko teraz liczę, w pierwszym poście jak teraz myślę to się przeliczyłem.
Ten rysunek z załącznika to był pierwszy lepszy z sieci.
Pustak taki zwykły jak tutaj: http://edu.panelbudowlany.pl/pages/company/100-149/147/news/1641/img_18pf8da.jpg

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie powinno być problemu ewentualnie stawiasz po drodze drugi router z AP oczywiście ten co przyjmuje też musi mieć funkcje AP no i wtedy reapter walisz w garażu i to będzie śmigać cud miód i bajka. Albo zamiast routera po środku możesz użyć reapter.

Pierwszy z allegro router / reapter z allegro: http://allegro.pl/tp-link-tl-wa701nd-ap-reapeter-i3366431589.html

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie jest tak, że to działa tylko w obrębie jednej fazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja ci tylko polecę TP-Link firmę i coś z dwoma antenkami i patrz zawsze fazy działania (b/g/n) aby to N na końcu było (tak dla laika tłumacząc).

 

Ewentualnie możesz sobie posprawdzasz puszczasz sobie na PC1 <-> Router 1 <-Wifi-> Router 2, ping -t 192.168.1.1 (czy jaki tam złapie) i sprawdzasz podłączając testowo w różnych pomieszczeniach. I masz wyniki albo 1-3 ms albo 300-400 ms i wiadomo w jakim kierunku iść. Jak są za duże straty pakietów (np. nianie elektryczne czy inne pola zakłócające po drodze to dostawiasz byle routerek z modułem repeatera pomiędzy i mostujesz je.

 

Masz w tedy lux wypas sieć tanim kosztem a nie bawisz się w jakieś elektryczne niewiadomo co, które ma większe szanse nie działać niż działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne modele transmiterów PLC są w stanie pracować na osobnych fazach, jednakże producenci nie chwalą się tym zbytnio. Wiąże się to ze stratami w jakości transmisji i zapewne nie w każdym wypadku zadziała.

Warto też wziąć pod uwagę, że w szczególnych przypadkach nawet połączenie na jednej fazie nie będzie zadowalające.

Jest grupa urządzeń, które generują dość sporą ilość zakłuceń do sieci energetycznej i w ich "sąsiedztwie" komfortowe wykorzystanie tej technologii będzie niemożliwe.

 

Myślę, że w przypadku autora tematu, rozstawienie urządzeń WiFi według podanego przez niego schematu będzie bezpieczniejszą opcją. Ze swojej strony, jako repeater mogę polecić TL-WA830RE (stara wersja, w biało czarnej obudowie - nowej nie testowałem), dobrze sprawdzał się w swojej roli. W razie potrzeby może działać także jako zwykły AP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Małe routerki można na szafkę postawić nawet 1x1 piętro i będzie super działać :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×