Skocz do zawartości
nowy01

Monitor 22' a rozdzielczość filmów 640x352

Polecane posty

Witam,

 

Panowie kupiłem sobie monitorek LG 22' i ustawiłem rozdzielczość 1680x1050 i jak odpalam jakiś film w rozdzielczości 640x352 na Full Ekran to widać piksele i obraz nie jest za ładny :(. Co byście mi w tym wypadku poradzili? zmienić na mniejszą rozdzielczość w monitorze i będzie lepsza jakość filmu? Czy musi już tak być? :(

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzisz, Brakujących pikseli nie dorobisz, ewentualnie usiądź dalej od monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to mi pozostaje :)

 

A jeszcze mam takie pytanie, jak odpalam ten sam film na DVD korr 2238 i na telewizorze Daewoo DTY-21G2K 21" to jakość jest o wiele lepsza niż na PC w takim razie te DVD jakoś jeszcze przekonwertowuje film, że jakość jest lepsza? na jakiej zasadzie to działa?

 

//edit

 

Chodzi o to, że TV ma mniejszą rozdzielczość?

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj by rozdzielczość była ustawienia taka jaką preferuje producent monitora... Inaczej obraz może być trochę zamazany i nie ostry. Jeśli monitor jest FULL HD to niestety nie może być inna rozdziałka niż 1920x1080. A tą co ty podałeś to stare 19" kiedyś miały... podaj model monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tą co ty podałeś to stare 19" kiedyś miały... podaj model monitora.

20, nie 19''. 19 calowe wyswietlacze to zazwycaj 1440x900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up z tego co widzę to i nawet 22"... Ustawioną masz dobrą rozdzielczość. Wiec jakość nie leży po stronie monitora,a jakości filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość filmu ... geniusza tu nie potrzeba ;) skoro film zapewne 90 minutowy zajmuje ~400 MB ...

 

metody kompresji też się zmieniły troszkę i już filmy nie muszą ważyć 699 mega żeby na płytke CD się zmieścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

metody kompresji też się zmieniły troszkę i już filmy nie muszą ważyć 699 mega żeby na płytke CD się zmieścić :)

 

a co ma Twój post do tego tematu ? autor wyraźnie ma lipną jakość, metody kompresji są nadal na takim poziomie, że przy monitorach 21'+ filmy jakieś zripowane na dziwnego ripa np. 360p nie wyglądają dobrze i jest to naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×