Skocz do zawartości
czester

Serwer dedykowany z mocnym procesorem

Polecane posty

Witam,

Szukam serwera dedykowanego z wstępnymi parametrami:

Procesor bardzo mocny - preferowany Bi-Xeon (16-32 wątki)

RAM - 16GB

SSD 60-120GB

łącze +200Mbit.

 

Budżet zależny od parametrów (do 500PLN). Bez umowy na kilka lat, dodatkowych cen instalacji.

 

Nie potrzebuję lepszych podzespołów niż tutaj opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, z moich poszukiwań na pół szybko wyszło, że cena takiego zestawu oscyluje w granicach 1000-1500 PLN miesięcznie (pomijając super tanich usługodawców - patrz ovh). Z tym, że prawie nigdzie nie znalazłem takiej maszyny w ofercie z większym łączem niż 100Mbit, brakiem umowy i brakiem opłaty instalacyjnej jednocześnie.

 

Najbliżej jest chyba to : http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/mg_64g_ssd.xml ale wciąż to przekracza budżet i ma o 4 wątki mniej niż 16. Jest za to 200Mbps i umowa na 1-12 miesięcy.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh, hetzner odpada.

 

Pytanie to kieruję głównie do serwerowni, gdzie da się dobrać dokładnie takie parametry. Cena którą podałeś to trochę z kosmosu wzieta. Nie wiem czy ktokolwiek by dał tyle za podaną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt zakupu maszyny = 8000

Miesięcznie chcesz płacić 500 zł

Zwrot za samą masznę - 16 miesięcy

 

zgadnij czemu nie ma ofert ?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innych serwerowniach za tą cenę dostaniesz składaka z Allegro który ledwo zipie.

Jak chcesz mieć porządny dedyk dołóż do tego trochę.

 

Bierz OVH jak nie stać Ciebie na nic droższego lub Hetzner.

 

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W innych serwerowniach za tą cenę dostaniesz składaka z Allegro który ledwo zipie.

 

Raczej ciężko bedzie składaka z Bi-Xeonem dostać :P

 

Bo o ile już widziałem gwarantowane setki za 100 zł/miech i inne tego typu cuda za grosze ( :D) to procesor już inna sprawa.

 

Skoro autor chce tak mocną maszynę bez umowy i dodatkowych opłat to chyba najlepsze wyjście jak sam kupi i wstawi w kolokacje - będzie miał idealnie to co chce i praktycznie nie będzie związany z danym DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh, hetzner odpada.

Cena którą podałeś to trochę z kosmosu wzieta. Nie wiem czy ktokolwiek by dał tyle za podaną maszynę.

 

Doprawdy?

 

https://sklep.unizeto.pl/produkty/serwery-dedykowane,87/

http://castpol.pl/oferta/serwerydedykowane

http://eufi.org/?page_id=118

http://www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/r710/

 

A to tylko 4 linki z pierwszej półki. Szukać dalej? Nawet chmura o takich parametrach wychodzi około 2600 PLN netto miesięcznie.

 

Mówisz o drogich maszynach, których nikt nie złoży Ci na zawołanie bez umowy, że już nie wspomnę o opłacie instalacyjnej jeśli mówisz tu o niestandardowej ofercie.

 

Edit :

 

No chyba, że AMD obniży Ci trochę cenę - http://serveradmin.pl/Serwer-AMD-II,f,46,pakiet,5

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innych serwerowniach za tą cenę dostaniesz składaka z Allegro który ledwo zipie.

 

Raczej ciężko bedzie składaka z Bi-Xeonem dostać :P

 

Bo o ile już widziałem gwarantowane setki za 100 zł/miech i inne tego typu cuda za grosze ( :D) to procesor już inna sprawa.

 

Skoro autor chce tak mocną maszynę bez umowy i dodatkowych opłat to chyba najlepsze wyjście jak sam kupi i wstawi w kolokacje - będzie miał idealnie to co chce i praktycznie nie będzie związany z danym DC.

Ja widziałem wiele dziwnych ofert na forum, nie zdziwiłbym się gdyby autor dostał taka ofertę na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba pamieac ze 6 rdzeni na E5 to tak jak 8-12 na 55xx czy 56xx

Na starych maszynach spokojnie znajdziesz ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś firma sprzedaje takie usługi "w standardzie" to idzie wyrwać za ~1000 zł. Jeśli natomiast nie to jak najbardziej indywidualnie 1500 zł to jest to.

 

Zagranicznych nie biorę pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cytowanym wyżej poście autor zalicza SDC do grupy masówek - coś na wzór ovh, a niżej pisze że mi. ovh odpada ;)

ovh, hetzner odpada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jednocześnie nie chce serwerowni dużo droższych od SDC (?)

 

 

Nie pytam serwerowni w których przebitka cenowa jest kilkukrotnie wyższa od OVH, czy SDC .

 

Dochodzimy do sprzeczności, a zatem żadna serwerownia nie spełnia wymogów zadania :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się bo to co czytam mnie przeraża - ci którzy nie mają oferty niech spadają z tego tematu. Po co wam nabijać posty.

OVH i Hetzner odpadają, ponieważ tam nie można wykupić sprzętu dokładnie takiego jaki ja potrzebuję.

Inferno gdybyś przeczytał te oferty a nie wklejał na ślepo link zauważyłbyś, że te oferty są strasznymi przebitkami o czym dowodzi np. drugi link - reseller z OVH a cena ponad dwukrotnie droższa :blink: . Nie wiem kim trzeba być by tam wynajmować serwery. Reszta linków podobnie.

 

Pytanie skierowałem do firm, które mają coś więcej do zaoferowania prócz cennej rady "Wydaj pan tysiaka więcej bo nic nie znajdziesz".

Masz jakąś ofertę - pisz. Nie masz - piąteczka i pa. -_-

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź frajera co Ci dołoży do interesu i tyle ... budżet nie jest adekwatny do oczekiwań.

 

Ja chcę kupić nowego Jaguara za 10 tyś zł i też czekam na oferty od handlowców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie skierowałem do firm, które mają coś więcej do zaoferowania prócz cennej rady "Wydaj pan tysiaka więcej bo nic nie znajdziesz".

Masz jakąś ofertę - pisz. Nie masz - piąteczka i pa. -_-

 

Właśnie Ci ludzie chcą powiedzieć, żebyś zszedł na ziemię, ale za bardzo nie dociera.

 

Masz zdecydowanie nieadektwany budżet co do oczekiwań, ot co. Napisz do paru firm o indywidualną wycenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezczelny i do tego pomylił bi xeony z ziemniakami :)

 

Dziwne, że atman za najlepszą maszynę, która nie spełnia nawet połowy tych wymagań kosztuje 666 PLN miesięcznie. To też reseller OVH? Kei bierze od 700-1100 PLN NETTO miesięcznie za maszynę, która ma 12 wątków i 100Mbps. Ale wszyscy przecież mają za drogo bo mistrz przyszedł i on wymaga. Współczuję biedakowi, który zejdzie w końcu do tej ceny. Ale to forum złe i niedobre, za co on tyle minusów dostał? :)

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
OVH i Hetzner odpadają, ponieważ tam nie można wykupić sprzętu dokładnie takiego jaki ja potrzebuję.

 

Na pewno ?16 albo 24 wątki: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/hg_personnalise.xml

 

Nie da się kupić BMW w cenie Fiata, bo salon BMW musiał by dołożyć do interesu.

Nie wiem co w tym jest skomplikowanego, po raz kolejny widać na tym forum coraz lepsze pomysły "młodego polaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezczelny i do tego pomylił bi xeony z ziemniakami :)

 

Dziwne, że atman za najlepszą maszynę, która nie spełnia nawet połowy tych wymagań kosztuje 666 PLN miesięcznie. To też reseller OVH? Kei bierze od 700-1100 PLN NETTO miesięcznie za maszynę, która ma 12 wątków i 100Mbps. Ale wszyscy przecież mają za drogo bo mistrz przyszedł i on wymaga. Współczuję biedakowi, który zejdzie w końcu do tej ceny. Ale to forum złe i niedobre, za co on tyle minusów dostał? :)

 

Daj sobie spokój z tym tematem, co?

 

Dostałem już kilka ofert więc jednak to jest możliwe. Proszę nie wprowadzaj spamu w tym temacie.

 

Co do OVH i Hetznera. Mają bardzo dobre procesory tylko wraz z nimi idzie duża pamięć RAM (64GB i więcej) co mi nie jest ani trochę potrzebne, a za to też trzeba płacić.

Nie widzę najmniejszego sensu płacenia za tyle ramu, którego nawet w 1/3 nie będę w stanie zużyć.

 

Nie przyszedłem tutaj nabijać minusików czy plusików tylko zapytać o ofertę. Kogo one kręcą niech na nie patrzy.

 

 

Temat do zamknięcia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×