Skocz do zawartości
lou.

Malutkie pytanie OVH.

Polecane posty

Do tego wyobrażam sobie taką utopię, w której każdy klient mógłby wrzucać na brzegówkę swoje własne rulesy iptables dotyczące ruchu w związku z jego IP

 

To byłby jak strzał w głowę by klient mógł cokolwiek robić na brzegówce.

 

Odnośnie:

"I'm under attack"

 

Każdy dobrze wie jaki jest typ klienta na który idą ataki - w większości to serwery gier/głosowe gdzie właściciel uważa że to firma ma go bronić przed DDOsem i napewno ostatnia rzecz to kliknięcie takiego przycisku - bo przecież sam sobie nie wyłączy serwera czy usług na nim.

 

Ponadto :

1) Zanim klient znajdzie i kliknie góra ( czyli my :P ) już wie na kogo leci

2) część by nadużywala tego do zgłoszenia typu "ktoś mnie pinguje z neostrady"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, skutecznie mnie wyprowadziliście z mojej teorii o utopijnym świecie walki z DDoSami :D.

 

Czyli rzeczywiście bez zainwestowania dość sporej kasy w sprzętowego firewalla, który jest w stanie przyjąć ruch "całego świata" z brzegówki ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden problem pomineliście że czesto atakowany jest port na którym jest usługa a nie losowy inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theONE

Nie zawsze. Większość dzieciaczków z botnetami bawi się w dns amplification i inne udp floody, a nie atak wycelowany w konkretną usługę. Owszem w przypadku "profesjonalnego" DDoSa całą tą moją "rozkminę" mozna o kant 4 liter potłuc, ale tak jak zawsze powtarzam w przypadku ddosów się minimalizuje straty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz zabezpieczenia to nie planujesz ich na smieszne ataki tylko na cos mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×