Skocz do zawartości
  • 0
Gość

HomeCloud.pl - Nowe dziecko od Home.pl

Pytanie

153 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Długo się zbierałem z tym ale niestety muszę to opisać, za duża firma i stąd problemu natury OLEWCZEJ. Pisze to jako 10letni klient HOME - usługi hostingu dedykowanego za która latami placilem 550zł miesięcznie. Odradzam usługi HOMECLOUD. Za przeniesienie z serwera współdzielonego dedykowanego czyli zwykłego współdzielonego z funkcja pomocy premium na dedyka skasowali mnie ponad 6000zł netto. Kolejna kasa z góry ze serwer na 12 miesięcy. Ponad 10000! Stawka to 200zł netto godzina pomocy, zgodziłem sie na to, musi być profeska na poziomie bogów. Przeniesienie miało być 1do1. Poczta/dane/www itp miały działać bezproblemowo zgodnie z zapewnieniami administratora, raz na jakiś czas wykonają płatny update itp. Pytałem o ta wiele razy bo przecież na dedyku nie mam już administratora, zatem ustaliliśmy za jak cos się dzieje to dzwonie sprawdza jak by cos poważnego to usługa wiadomo. (POSIADAM EMAILE). Mam sklep który jest najważniejszy i kilka małych stronek. Warunki - PRZEDPŁATA. Zrobione-PRZELEW brutto kilkanaście tysięcy. Po przedpłacie zaczynają sie problemy. 1. Stron nie da się przenieść bo dedyk ma za wysokie PHP o czym dowiaduje się po wpłacie a przy wcześniejszym sprawdzaniu nie było problemów, no tak kto by tam dobrze to sprawdził...Nikomu się nie chciało konfigurować kilku php, zlano to. WYNIK od dziś place z dedyka i place za hosting wspoldzielony bo strony zostają! (POSIADAM EMAILE) 2. Po przeniesieniu zaczyna się problem poczty ROUNDCUBE, taka zainstalowal mi admin homecloud.. Nie działa w przeglądarce dobrze, co chwila błędy 5xx przeciążenie. Nie mogę wysłać, odebrać itpo maila, musimy ratować się klientem na kompie... Administrator proponuje pogrzebanie w konsoli linuxa i poczytanie konfiguracji i ustawienie aby działąo. Miało być to zrobione i działać bezproblemowo, ja mam to zrobić? przeciez się na tym jako klient ostateczny nie znam. LINUX? Trzy tygodnie i nic nie zrobili (POSIADAM EMAILE). 3. Wielki problem w dniu X podczas przenoszenia, nie dziala WEBP, zdjęcia się nie wyswietlaja widać tylko ALT, administrator zrobił i działa rano sklep działa!, problemy jakieś w plesku były z WEBP. Mija 2 tygodnie WEBP przestaje dzialać i administrator zdziwiony robi coś i znow dziala, mija 2 miesiace lipiec i WEBP przestaje działać. Nie wykonałem nawet 1 aktualizacji, nie mam pojęcia o linuxie, korzystam ze sklepu jaki mam, po prostu cos nie tak jest z konfiguracją, Administrator uwaza iz to nasz blad, ktos musiał się logować do konsoli, ale tylko przypuszca bo nie zagladal i dzis kaze placić za konfiguracje po raz trzeci, nie zajrzy już do serwera bez opłat. Teraz wyjdzie na to ze co miesaic bede placic za konfigurowanie WEBP. 4. REDIS mial być zainstalowany podczas przenosin, to był warunek bo na współdzielonym hostingu dedykowanym nie było redisa, nie dalo się go zrobic i to nas popchnelo w strone dedyka ok. Po przeniesieniu, zbieramy się, konfigurujemy, przyzwyczajamy się itp., firma współpracująca opiekuni sklepu chca uzyc redisa, jest on nieskonfigurowany! Dopiero po pokazaniu maili (POSIADAM EMAILE) ze jest to w cenie przenosin w tych 30 godzinach po 200zł ADMIN go konfiguruje. 5. Mnógłym wiele tu napisać jeszcze ale to nie jest mój cel aby pokazać ze trzeba przypominać ludziom co mieli/obiecywali robić, chodzi mi o główne cechy jakie wpłyneły na moja opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ja z kolei zapłaciłem też swoje i ciągle są problemy. Admin działa, na chwilę coś działa, aby znowu wszystko poszło się... Wtedy okazuje się, że trzeba znowu płacić, aby admin w to zerknął. Aktualnie strona, serwer działa, ale... Poczta dalej nie działa i nikt nic nie wie. Pora opuścić homecloud, a zostawiłem tam bardzo dużo pieniędzy - pomocy praktycznie WCALE.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×